ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
inatci37
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
13 Nisan 2024 18:27
Toplam Mesaj:
265 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ümit şahin
Doğum Tarihi:
15 Mart 1981
İl:
Kastamonu
Meslek:
teknisyen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ÜMİT ŞAHİN 125x45x60 bitkili discus

SON 10 MESAJI

Yavru Discus Kumda Yatıyor
Fotoğraf:
Hastalık Belirtileri: hızlı nefes alıyor - kumda yatıyor
Akvaryum Kapasitesi (litre): 300
Akvaryumdaki Diğer Canlılar: discus ve biraz bitki
Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık,amonyak, nitrat): sıcaklık 30 derece, ph 7
Filitrasyon: dış filtre tetra 1200
İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: hiç bir ilaç kullanmadım
Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.)2 gün de 1 %20 su değişimi
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/12825/181220231902381.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/12825/181220231902541.jpg[/IMG]
Discus Akvayumunda Filtre Malzemesi Seçimi
[QUOTE=HOPPALA]

Neo Media Soft ile kalıcı ve doğal olarak ph düşürebilirsiniz. Bende dış filtre tetra kullanıyorum. Goldfish baktığım için dizilim ve medya malzemelerini türe göre ayarladım. En alt sepette eheim mechpro, neo media pure, matrix, tetra balance ball mevcut. Tetra'nin kendi tüm bio süngerleri de sepetlerdedir. Herhangi bir elyaf, crystalclear vb ek bir sünger kullanmıyorum. [/QUOTE]

Teşekkür ederim
Peki uv aldım. Jbl 36 watt uv yi herzaman mı kıllanmalıyım yok arada açsam yeterli mi?
Merhaba
Tetra 1200 filtrenin dizilişi nasıl olmalı ph’ı düşürecek . Balıkları rahat ettirebilecek şekilde nasıl dizilim yapmalıyım.
Teşekkür ederim.UV almak şart oldu ohalde .Dediğiniz taşı nerelerden temin etmeliyim.
Uv filtreyi ben de düşünüyordum. Bitki de yetiştirmek istiyorum. Sizce daha iyi mi olur?
Merhaba arkadaşlar

Hepinize iyi forumlar ,8 yıl aradan sonra yeniden akvaryumu kurdum. Ama discus akvaryumunda filtrenin içine hangi malzemeleri koymalıyım .Alacağım filtre tetra 1200

teşekkürler
Hepsi Cikletmi
Evet hepsi ciklet .Isıtıcı işinde de devamlı oynamayın sabit bir ısıda olması daha önemlidir.
Saygılar...
Bu Videodaki Gibi Berrak Suyu Nasıl Elde Edebilrim
İyi filtrasyon.kaliteli yem ve uv filtre bence

Sayglar......
Kapandı
Merhaba öncelikle hayırlı olsun ..
İnşallah sağlıkla beslersiniz.Ama mangrow kökünü frontosa akvaryumunda kullanamazsınız.Çünkü suyu yumuşatma etkisi olabilir.Bitkiye gelince sert yapraklı bitkileri deneyebilirsiniz.Ama ben başaramadım devamlı dibini kazıp bitkileri büyütmediler.
Saygılar...
Türkiye Geneli Toplu Yem Alımı
Yemler elime ulaştı.Gösterdiğiniz ve hassasiyet için teşekkür ederim...
Hakkınız helal edin..

Saygılar...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.