ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Erastes
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
04 Ekim 2023 16:14
Toplam Mesaj:
4 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Sercan AKAN
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Tekirdag
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Sercan AKAN
Çorlu / TEKİRDAĞ

SON 4 MESAJI

100*60*60 Tropheus Akvaryumum
Ölçüler: 100*60*60
Canlı Türleri: Tropheus Duboisi Maswa *30 + Cüce vatoz*3 + makrakanta*2
Bitki Türleri: Anubias
Tankın Yaşı: 5 Ay
Filtrasyon ve Işıklandırma: Xlpro ex 1500 (1500L/H) + 2700L/H iç filtre
Tasarım ve Dekorasyon: Kalsiyum Karbonatlı Kum, Bir kaç Doğal Taş + Moon stone

Merhaba değerli arkadaşlar akvaryumumu hem tanıtım hem de bir kaç fikir almak için buradan paylaşmak istedim.
akvaryumumda 5 sepetli bir dış filtre + güçlü debisi olan bir iç filtre ile çalıştırıyorum, İç filtrede sadece elyaf kullanıyorum dış filtrede ise yukarıdan aşağıya pis suyu verdiği için temiz suyu aşağıdan aldığı için dizilim şu şekilde; 1. sepet Tetra BB BioBalls 0,8L - 2. sepet bio sünger- 3. sepet Eurostar Bio Filter Ring 1L- 4. Sepet Sera Crystal Clear- 5. sepet sera siporax 0,5L + Elyaf ve dış filtrenin en altında Temiz bölgede purigen var.

resimde de akvaryumun sirkülasyonunu çizmeye çalıştım, akvaryumumda sarı ama berrak su sorunu vardı bazı filtre malzemelerini değiştirdim (2 gün oldu) yukarıdaki gibi dış filtrede dizilim yaptım. su anda su grimsi ve bulanık hala oturmadı son değişimden sonra. iç filtreyi de söküp 7500L/h lik bir dalga motoru takıp (kargoda) sadece dış filtre ile filtrasyon yapmayı planlıyorum. çünkü iç fitre ile ne yaparsam yapayım nasıl konumlandırırsam konumlandırayım turuncu yuvarlak alanda sürekli dışkı birikmesi yaşıyorum. sizin de değerli fikirlerinizi alıp daha düzenli ve temiz olması için neler yapılabilir diye sormak istedim, iyi forumlar şimdiden.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/159337/050620231137061.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/159337/050620231152441.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/159337/050620231152521.jpg[/IMG]
45*45*45 Akvaryuma Kurulum Tavsiyesi
Selamlar,
45*45*45 ölçülerinden bir akvaryum aldım, armatürü hazır fakat ne tür bir akvaryum yapacağıma ve ne tür bir balık besleyeceğime bir türlü karar veremedim,

Bu benim 2. akvaryumum olacak f/p ürünleri (filtre ısıtıcı vs.vs.) tavsiyesine, balık ve dekor tavsiyesine ihtiyacım var.
teşekkürler, iyi bayramlar.
Tropheus Türlerinden 3-4 Cm Lik Yavru Arıyorum
Kendisine Özelden Durumu İzah Ettim Yardım İçin Teşekkürler.
Tropheus Türlerinden 3-4 Cm Lik Yavru Arıyorum
Merhaba Sayın Üreticiler ve Balık Severler.

2-3 Yıl Aradan Sonra Tekrar Balık Bakmaya Karar Verdim (Askerlikten Dolayı Bırakmıstım)

Ben Yer Olarak Tekirdağ/Çorlu 'da İkamet Ediyorum. Fakat Buralarda Yavru Boy (3-4 Cm) Tropheus Bulmakta Zorluk Çekiyorum. Tropheus Demişken Sadece 2 Çeşit Arıyorum (Duboisi ve İlangi) Aramızda Bu 2 Türden Elinde 3-4 Cm lik Yavruları Olan ve Satmayı Düşünen Arkadaşlar Varsa İrtibata Geçebilirmi ?

Umarım Yanlış Yere Açmamışımdır Konuyu :)

İyi Günler...

Dip Not: Akvaryumum Dekor'um Kum vs Suyu Herşeyim Hazır Tek Eksiğim Balıklar Kaldı :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.