ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
AKIN BAYER
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
22
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
17 Ağustos 2014 21:48
Toplam Mesaj:
1004 [0.17 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
AKIN BAYER
Doğum Tarihi:
05 Ocak 1985
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

AKIN BAYER

SON 10 MESAJI

300 lt.de Demasoni, Sarı P. ve Yunus Sizce?
[QUOTE=lif.e_for_rent]Balıkları yavru aldım 2 hafta falan oluyor alalı. dediğiniz gibi demosoniler otçul balık daha dorusu otçuldu artık canlı yem bile yiyorlar =) [/QUOTE]

Bu şekilde beslemeye devam ederseniz belli bir süre sonra otçul yem dahi yiyemeyecekler.

[QUOTE=lif.e_for_rent]Balıkları yiyor demedim canım canlı yem yiyorlar ;) [/QUOTE]

Benim vermiş olduğum cevap sormuş olduğunuz sorunun başlığınaydı. 300 litrede demsoni, sarı prenses, ve yunus uygun olmaz Göz%20Kirpma Bunun aslında litreyle değil balıkların davranış biçimleri ve beslenme şekilleriyle alaksı vardır.
AKIN BAYER2009-08-30 04:12:29
demasoni
15 adet demasoni için 100*40*50 uygun olur.
sp üretim için öneri istiyorum
Elinizdeki koloni 140 litre bir akvaryum için yeterlidir. Daha fazla balık eklememenizi öneririm. Balıklarınız için 70 litrenin yetersiz olduğunu bildiğinize göre küçük ayrıtılarıda bildiğinizi düşünerek,çok fazla teferuata girmeden size lazım olan şey sadece sabır diyebilirim Tebessüm
En Cok Yavrulayan Malawi Cichlidi Hangisidir?
[QUOTE=GRAFTT] [QUOTE=AKIN BAYER] Uğur abi gerekli cavabı vermiş.

İri ırk  malawiler daha fazla yavru verirler.
[/QUOTE]

Genelleme olarak bu durumun olması farklı anlam uyandırır. Örneğin İceman türü boyuna göre birçok malawi türüne yada çemberi biraz daha daraltarak Mbuna türleri içinde, fazla yavru verir. 9-10 aylık İcemandan 70 ve üzeri yavru aldığımı hatırlıyorum.Göz%20Kirpma

Ümit abinin dediğide ağırlık olarak doğrudur.

[/QUOTE]

Erkan,

söylediklerine katılıyorum. Fakat sorulan soru en çok hangi malawi türünden yavru alınabilir şeklinde olduğundan dolayı direkt olarak cevap iri ırklar oluyor. Tabi mbunalar içerisinde hangi balıktan en fazla yavru alınabilir denilirse, tüm mbunaları beslemediğim için net birşey söyleyemem ama Iceman in çok yavru verdiğinde hemfikiriz.

Demasoni bahsetmiş olduğunuz balıklarla beslenebilecek bir balık türü değildir.
yavruluk
Tebessüm yavrularınızı kayıpsız büyütmenizi dilerim
En Cok Yavrulayan Malawi Cichlidi Hangisidir?
Uğur abi gerekli cavabı vermiş.

İri ırk  malawiler daha fazla yavru verirler.
AKIN BAYER2009-08-30 03:06:31
Balıklarımın Formları Hakkında Düşünceleriniz.
Maşallah harika görünüyorlar Göz%20Kirpma Bol,bol yavrular dilerim...
MAVİ RÜYA........ EBJD
Ebjd bu aralar benimde kafamı kurcalayan,beslesemmi diye düşündüğüm harika bir balık Göz%20Kirpma

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.