ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
AlicanP
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
03 Haziran 2008 18:32
Toplam Mesaj:
29 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
alican polat
Doğum Tarihi:
13 Mayıs 1992
İl:
Istanbul
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

20x60x25 ebatlarında bi akvaryumum ve bi tane kapluşum var. Evet sonunda bi isimde karar verdim Ponçik. :p

SON 10 MESAJI

Kuru Bölge Ve Zemin
Odun koya bilirsiniz. Fakat odunun kabuklarını soyun. 1-2 gün sıcak ve tuzlu suda bekletin. Odun eğer hala sağlamsa koyunTongue. Cam kestirmeyin. Çünkü akvayumu temizlerken zorluk olur. Şahsen benim filitrem filan kuru bölgenin altında. Ben cd kapağından yapmıştım. Gerçektende güzel oldu. Kapluşda sevdi. Geceler kuru bölgesinde uyuyor.(taşlı yerde) Gündüzleri merdivende takılır(bez kısımda.) Yada güneşlenmek için taşlı yere çıkar. Eğer nasıl yaptığımı görmek isterseniz foruma koymuştum. Ya da ö.m. den ulaşabilirsiniz.
Saygılar.
UVB
Bence yazın uvb'ye ihtiyaç olmaz,siz kuru bölgeyi ısıtmak için 60w'lık bir masa lambası alın ve kapluşu hergün 1 saat güneşlendirin. Kış olunca uvb alırsınız. lafayette2008-04-18 16:19:32
Tatlı Kaplumbağalar
Size katılıyorum gerçekten çok tatlılar.Tongue
Dünyada Hiç Görmediğiniz Kaplumbağa Türleri
Kardeşim gerçekten çok güzel bi çalışma olmuş. Devamını bekliyorum sendenWink. Emeğine sağlık.
Peki kapluşlar yazın ne yapacak?
Anladığım kadarı ile büyükcene bi leğen içine cıkıcağı bi kuru bölge, ısıtıcı ve kuru bölgeye ısı vrem bi lamba yeter değil mi? Peki su değişimini ne sıklıkla yapim?
Peki kapluşlar yazın ne yapacak?
Arkadaşlar benim bir tane kapluşum var. Yazın onu da yanıma alacağım fakat  3 ay boyunca 25 cm çapında 9 cm yüksekliğinde bir kapta baksam olur mu? Bu kaba ısıtıcı koyamayacağım için uv lambası alacağım. Yeterli olur mu?  ezgixxxxx2008-03-23 14:44:54
Siyah lekelenme ve bu bölgede yumuşama
Kadir Bey öncelikle ısıtıcınız var mı? Gelelim siyah noktalara. Onlardan benim kapluştata var fakat bi zararı yok çok iyi ve hareketli. Kabuk yumuşaması varsa ya çok küçük olduğu içindir ya da kalsiyum eksikliğindendir. Size tavsiyem kabuk sertleştirici kullanmayın. Onun yerine petshoplarda satılan gaga taşını alıp sivri yerlerini düzleştirip akvaryuma koymalısınız. Bırakın beyaz taş sertbestçe yüzsün kapluşda onu kemirir. D vitamini için de eczanalerde satılan devit 3 vitanmini var. Bunu haftada bir kapluşunuzun yemine damlatın. Eğer kötü koku varsa ve ya budediklerimi uyguladıktan sonra sorun devam ederse mantar olma ihtimali yüksektir. Benimkindede mantar olmuştu. Şuan mantardan eser yok. İsterseniz öm den ulaşabilirsiniz. 
Kaplumbağalar için kuru bölge yapımı(resimli)
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Smile
AlicanP2008-03-16 15:40:56
Kaplumbağam çok çok hasta .. :(
Arkadaşım üzgünüm ama kaplumbağanız ölebilir. Benimkinde de bu belirtiler vardi. Ne yazık ki öldü. Muhtemelen akvaryumcudan hastalıklı almışsınızdır.
Kuru bölge nemleniyor
Valla ben geç kalmadan o kısmı taşlarla kapladım ve kuru bölgeyi yaparkende fotoğraflar cektim. Buradan bakabilirsiniz. http://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=163903

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.