ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
wiwiwi
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
17 Ocak 2024 11:06
Toplam Mesaj:
1605 [0.27 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
selim nar
Doğum Tarihi:
02 Ağustos 1980
İl:
Istanbul
Meslek:
Muhasebe
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

"Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse, bir şeyi "yapmam" dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır"

Hz.Muhammed (S.A.V.)

-------------

SELİM NAR

SON 10 MESAJI

Site ve Forum Yenilenmesi Hk.
Refet başkan yine elini taşın altına sokmuşsun . Eline sağlık yeni haliyle site gayet sade, derli toplu ve güzel görünüyor. Ama bu karmaşıklığa da alışmıştık arayacaz eski halini de.
YUNUSLARIM TÜM YUMURTALARI TÜKÜRÜYOR
Eğer imzanızdaki 350 litre akvaryumda 17 dişi 3 erkek şeklindeyse yumurta tutmaları gerçekten zor. Akvaryumunuzda balık yükü çok fazla. Yunuslar biraz sakinliği sever. En uygun 2 erkek 8 dişi oranıdır bana göre. Daha damızlık altı olduklarını düşünürsek yumurta atmaları normal. Yumurta tutmaya yavaş yavaş alışacaklardır ama balık adedini düşürmeniz gerekiyor.wiwiwi2015-01-02 16:01:32
Demosonilerim çok saklanıyor ?
Dediğim gibi akvaryumunuzun hacimi müsait değil. Ben Demoları 420 litre akvaryumda beslemiştim. Zamanla yanlarına Mpanga ve SCR ekledim. Ama benim akvaryumdaki hacimde sorun olmamıştı. 120 litre için direk şu türü ekleyebilirsin diye öneride bulunamıyorum malesef.
Demosonilerim çok saklanıyor ?
Çoğu kişide bu sorun malesef oluyor. Ben beslediğim zamanlarda maşallahı vardı Demoların, hiç kayaların arasına girmezlerdi nerdeyse. Bu çekingenliği atmaları için yanına bir tür eklemeniz gerekiyor tabi ama malesef akvaryumunuzun hacimi buna pek müsait değil. Demolar strese hiç gelemezler eğer yinde de eklemek isterseniz koyacağınız tür fazla agresif ve bölgeci olmamasına dikkat edin.
bu bir tetratec ex1200 konusu
Eğer Tetradan soğuduysanız ve alternatif bişeyler bakıyorsanız, Dolphin 1300 yada Hydor 30 araştırabilirsiniz. İkisi de fena filitreler değil.
200LT de yunus beslenebilirmi?
Litrenin yanında akvaryumun boyu da önemlidir. Eğer 100 cm ve üzerinde ise 1 e - 3 d şeklinde besleyebilirsiniz. İçine dekor koymadan iki köşeye taş koyarsanız yeterli gelir.
Şunu da söylemek isterim normalde tabiki geniş hacim isterler, ama 300 litre akvaryuma yunus ve bir kaç çeşit daha balık koymaktansa, 200 litre tek başında olmasını daha doğrudur.
Yavrular büyümüyor
Yavru balıkların boylanmasında hacim ve su değişimi çok önemli. Akvaryumunuz çok ufak. Günlük su değişimine önem verin bence.
220 litre akvaryum dış filtre
Akvaryumunuzda balık yükü fazla olmayacaksa yeterli olur ama üç koloni ve fazlasını beslerim diyorsanız zorlanırsınız. 2213 çok kuvvetli bir filitre değil bana göre. Size tavsiyem eğer yeni alacaksanız 2215.
ÖNEMLİ İlaç İhtiyacı
Öncelikle çok geçmiş olsun Allah'tan acil şifalar dilerim. Bu çevredeki eczanelere sordum ama ellerinde yokmuş. Duyduğum kadarı ile ilacı Roche firması piyasaya tedarik ediyor. Firmayı direk arayıp oradan temin etmeyi denediniz mi?
fotoğraf makinası tavsiye
Biraz bütçe meselesi. Ben size Canon 7D öneririm imkanınız müsaitse eğer. 

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.