ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
drtroy
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
06 Şubat 2015 15:40
Toplam Mesaj:
55 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ahmet senses
Doğum Tarihi:
15 Kasım 1981
İl:
Samsun
Meslek:
pişman
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ahmet senses

SON 10 MESAJI

Bitki Cichlid ve Aydınlatma

Malavi balıkları ile Tangayika balıklarını aynı akvaryumda bakıyosunuz. Bence bir gölü seçin ve ona göre bakmaya devam edin.

drtroy2009-01-14 15:13:09
Yeni çıkan sazlık filizlerinde,gereken iş
Arkadaşlar aynı sorun bendede mevcut ben kendimce yeni gelişenşeri kesip başka yerlere düktüm solma faan yok sıvı gübre takviyesinede başladım gelişeceklerini umuyorum
Değişim hikayesi.
Arkadaşlar teşekkür ediyorum.
Ben söylüyor ben dinliyorum.
Sıvı gübrem ve difüzörüm sağlam olarak elime ulaştı ama canlı bitkler resmen dağılmıştı.  OTUZ.com a şikeyetlerimi yazdım ama lütfen dikkat edin kargoda ürünler dağılabiliyor. Daha önce hiç başına böyşe birşey gelmiş olan var mı?
drtroy2009-01-13 23:29:43
Su mercimeklerinin dağılmasına son olabilirsiniz?
Eğer fotğraflarınız varsa biizimle paylaşırmısınız??
100x50x50 Akvaryumum(Yeni Resim 3.Sayfada)
Bence zemin kumunu daha çok alıp girinti çıkıntılar yapmalısınız ve yunusların yemeyeceği sade büyük bir bitkiyi kombine edersiniz güzel akvaryumunuzun şıklığını artırırsınız...
drtroy2009-01-13 02:08:03
Fikirlerim-Fikirleriniz !
Bence düz fon güzel kayalar ile mükemmel bir akaryum yapabilirsiniz. Çok fazla kalabalık değilde sade ama gerekli aksesuarlı akvaryumlar bence çok daha şık duruyor. Öncelikle akvaryumu dekore etmek ve su oturduktan sonra balıklarımızı getirmek çok daha iyi olacaktır. Akvayum tanıtımı bölümden çok şık akvaryumlar  arasında seçim yapabilirsiniz. Ben hep aceleciliğimden kaybettim. mesela http://www.akvaryum.com/benimsitem/foto/selmankahya/2006-03-14_164256_malawi_setup_son_hali.jpg
drtroy2009-01-13 01:37:53
Değişim hikayesi.
Arkdaşlar akvaryuma 3 dal gül 3 dal çınar siparişi verdim.
Mayalı sitemde kullanmak için difüzör aldım vakit bulursam C02 sistemini 2 hafta içerisinde faliyete geçireceğim.
ayrıca Seachem Flourish Potassium bu sıvı gübreden sipariş verdim.
Eğer başarılı olursam daha fazla bitki ekleyeceğim ama yardımlarınıza ihtiyacım var. Gübreleme sıklığım ve bitki yoğunluğuna göre ne sıklıkta ve ne kadar olmalı?
tunç beyin makalelerini okudum ama bitki miktarım az olduğu için hata yapmak istemiyorum.
Haftalık dip çekimi ile % 30 su değişimi yapmayı planlıyorum.
Acaba başka takviylere ihtiyaç varmı?
Işıklandırmamdaki Coral blue olan 
Diğer ışığım ise akvaryumun kendi kapağıyla gelen T5 lerden bir tanesi ise bu;
İki ışığımda Kelvin değerleri açısından ne gibi sorunlara neden olur.( 6500 k civarında olan yok) Grolüks diye almıştım T8 olanını ama başka birşeymiş. Şu anda bir coral blue bir T5 olan sitemi iki T5 li hale çevirsem daha mı mantıklı yada yerine başka bir ucuz ışık tavsiye edebileceğiniz var mı?

yardımcı olursanız minnettar kalacağım..
drtroy2009-01-13 00:31:14
canlı bitki
Ahmet Bey, bende de daha önce midye kırığı vardı. Uygun bir zemin olmadığını, aldıktan sonra öğrendim.  Bence, eğer tank yeniyse bitkilerinize boşa para harcamadan taban sisteminizi değiştirin. Eğer değiştiremiyorsanız ben bir tek sazı çoğaltabilmiştim. Onu deneyebilirsiniz. batuhanbayram2009-01-12 17:56:54
116*53*53 Bitkili Olma Yolunda..
Bence yeni akvaryumunuz çok güzel hayırlı olsun. onuruygun2009-01-09 04:13:25
Değişim hikayesi.
arkadaşlar groluks diye bana satılan mavi ışığıda ekledim umarım grolukstür.
Öcelikle kapaktaki kapalı bölüme sığmadığı için bağlantı noktlarını kısaltmak için yarılarını kestim
Daha sonra 2. T5 floresanın olduğu yere bant ile tutturdum.

son hali tek ışıkla bu şekilde oldu;
drtroy2009-01-13 00:48:57

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.