ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
eryan
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
321
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Kasım 2015 15:48
Son Ziyaret:
09 Eylül 2020 21:50
Toplam Mesaj:
183 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Erhan Namaldı
Doğum Tarihi:
04 Aralık 1982
Yaş:
37
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erhan

SON 10 MESAJI

Doğal Yolla Ph Düşürme?
Doğalını bilmem ama en ucuz yöntem hidroklorik asit. %25lik hidroklorik asit 100 litreye 5ml eklenirse aşağı yukarı 1ppm kh düşürür.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Talihsiz ve edepsiz bir başlık. Özel konuşmanın ortaya dökülmesi ayrı, ricayı cüret olarak algılamak ayrı, hiç haddine olmayıp başkasının hatalarını düzeltmeyi kendine vazife biçmek ayrı ayıp. Başkalarının yazdıklarını çöp olarak nitelendirip hor görmek bu kadar kolaysa şayet ilk önce bağlaç nasıl yazılır onu öğrenelim. Herkes kendi kapısının önünü süpürsün, komşunun kapısı sonraki iş.

Sabah, öğle, akşam, gece. Erhan bey cevapsız soru bırakmaz. Yettiğince cevap verir. Eleştiri getirecekseniz önce dengi olun. Konu sahibi veya aynı fikirdeki bir kişiye ve Erhan beye gecenin üçünde mesaj atın. Lepistesim ne zaman doğurur deyin. Erhan bey resim at da bakayım kardeşim demezse gel bir tepsi baklava benden. Diğerlerinin cevapları çoktan belli, ego tavan.

[URL=https://www.youtube.com/watch?v=oQctDufFouk]Her şeye rağmen üslubunu bozmadan yazan Erhan abim, ellerinden öpüyorum. Hiç sıkma canını, [S]sıv..[/S] temizle akvaryumunun ön camını.[/URL] [:iyi:]

Ayrıca üyelik tarihleriniz bir şey ifade etmiyor bana(Böbürlenecek başka bir şey bulamadınız mı?). Eski mesaj yeni mesaj hepsi burada. En güzel dönem doların azıtmadığı neye heveslendirseniz aldığımız dönemdi OK.
Adı Nedir Sizce
Soldakini bilmiyorum ama sağdaki ikili kiraz barbuş
Ölen Elma Salyangozları Neden Pis Kokuyor
[IMG]https://i0.wp.com/www.compoundchem.com/wp-content/uploads/2014/10/The-Chemistry-of-the-Smell-of-Death.png[/IMG]
Adi Salyangoz Ne Zaman Ürer
1-) Karnı doyduğu zaman, karnının doyduğu yerde ürer.
2-) Yarım cmi geçmez
3-) Vicdanın elveriyorsa kırar verirsin.
4-) Cinsiyet ayrımı yapamam ama üremek için eşe ihtiyaçları yok. Kendi yumurtlayıp kendi dölleyebiliyor ama yanında karşı cinsten physidae varsa bu yumurtlama dölleme işi hızlanıyor.
5-) Ev alma komşu al demişler.
Hydra & Resimdeki Böcek
Yaprağın üstündekiler ostracod. Kurtulmak için ilaç yerine arı balığı tavsiye ederim.
Akvaryum Suyu Berbat Etti
[QUOTE=M.Murat Yavuz]

Elyaf en alta diyenle tartışmaya gerek yok direk ayrılın ordan [:)] Doğru sıralama alttan üste olarak : 1-Seramik, 2-Sünger, 3-Substrat ya da siporax, 4-zeolit+aktif karbon, 5-elyaf[/QUOTE]

Neden tartışmaya gerek yok? Peki tartışmayalım, sohbet edelim. Siz çorabınızı ayağınıza mı giyiyorsunuz yoksa ayakkabıyı giydikten sonra ayakkabının üstüne mi geçiriyorsunuz.

Elyaf mekanik filtre ekipmanı. Kütleye sahip serbest yüzenleri hapsetsin diye koyuyoruz filtreye değil mi? Daha doğrusu süngerin kaçırdığı ufak kirleri hapsetsin diye. Filtrenin en pis yeri en alt kısmı. Hapsedilen tüm kaba pislikler burada, kimin sayesinde sünger vb mekanik filtre ekipmanlarının sayesinde. E siz gidip elyafı biyolojik filtre elemanlarının veya kimyasal filtre elemanlarının üzerine koyarsanız ilk turda kaçan kaba pislikleri bunların tepesine hapsetmiş olacaksınız. E zamanla bunların üzerine çökecek kaba pislikler malumunuz. Kimyasal filtre malzemelerini ne kadar kaba pislikten uzak tutarsak o kadar uzun ömürlü olur.

Bütün su arıtma işlemlerinde aşamalar aynı. 1 mekanik 2 biyolojik 3 kimyasal = arındırılmış su.

Peki siz neden mekanik filtrelemeyi en alt sepetten en üst sepete ayrıştırıp aradaki malzemeleri kaba pisliğe maruz bırakıyorsunuz?

Berakklık Sıkıntısı
[QUOTE=muratdeg]
Siz yeni kurulumlarda bulanıklığı nasıl açıklarsınız?
[/URL][/QUOTE]

2 çeşit bulanıklık türü var. İnorganik ve organik.

İnorganik; - Mineral oksitler, tozlar vb,
Organik ; - Alg, protozoonlar, bakteriler vb.

Sizin görüşünüz bulanıklığın bakteri kültürü eksikliğinden olması. Ben de size o yüzden sordum "Hangi bakteriler suyu mekanik filtreliyor da suyu netleştiriyor?" diye. Denitrifikasyon ekibi ile suyu koloidlerden arındıracağınızı sanıyorsanız büyük yanılgı içindesiniz.
Berakklık Sıkıntısı
[QUOTE=muratdeg]Bulanıklık genelde bakteri kültürü eksikliğindendir. [/QUOTE]

Hangi bakteriler suyu mekanik filtreliyor da suyu netleştiriyor?
Bu Tilki Kuyruğumu
Myriophyllum heterophyllum

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 283 Online Kullanıcı, 154 Üye

Online Kullanıcılar

SmallCandyThing, Ertugrulakbenli, Vural06, devko, Selcuk240, Kralkatili, sirhill, atlantis917, Uğur asım, Hasan117, gyunda, EmirHaN, mcmert, mardek, cureshot, MurathanM, cansersen, mgulova, BaranTiryaki, steady, solaytekin, Alpercicek35, Eflanılı78, muratgurer, jueJ., HarunYldrm, gokhankum, Sparrowhawk, inkaakvaryum, Arda1641, onurxonur, Mkaplan92, BURAK15, musatürk, recep3410, cceviz, AYIDAYI, DeviLLe, tkahramaner, frknsyl, Erten, Mert bey, rccol, Heidfeld, Insomnia, Cagdaas, HaydarGul, darkaura, yns325, orimohito, murat acr, yedili, sametokay, Kınayu, Gkhnylmz01x, dream7, Wolkan, wmelontr, ezzalisi, gogo1912, tayyaar, member, Quersian, omursari89, Bysam, berkesim, Fatih ÇE, biacar, storm79, Ejder Günaydın, HasanKiskanc, Koksal Gurkan, peace41, Hacanak, Kerem Kalkan, hermes, suslu_78, SCORPION_79, ONRAYDN, Splendor, Selçuks, Piyanist., vetet, ESTAR, Mikail Erdoğan, heybetmahir, Acil Stop, asierdorken, sarı2604, MiSoSiKiaN, Blocktrade, hmdkrmn, arconim, benerium, Umit2003, ertcavdar, omer417, cengizozcan, BugraKarahan, SINANYILMAZ, Arapaima, forester64, Supervenenis, Merty, FurkanYnk, gurtek59, eyupburak, Seycinda, thecrash, Emrehobi, laryscrl, MertA, ibrahimbalta, hedayse, icaydogan, FULL RED MEHMET, muratdeg, macagil, morfimorfi, abunil, jjmuzo, hasansaid, Brsk, Logger, de4b5, Akvaryumbilgisi, AlperD, fikret43, Alperenpkr, SemihSarısoy, lazarusv20, Syrex, borani, ridvansoyke, fatihsahin, Mehmet0011, ÖĞRÜNÇ, sorceres, Korhan Bekar, MertGezer, MaxPayne, L, diaslayt, jezey, lizuferum, Mehmetaliy, OgzhnGenc41, -doctore-, emreemin, Bloodmenx, voodoo_83, gorgorot, cinarersin, muyat, ibas34,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.