ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
jaws78
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
109
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
03 Kasım 2017 15:31
Son Ziyaret:
23 Temmuz 2021 04:03
Toplam Mesaj:
117 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
11 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İsmail Bülent İnalöz
Doğum Tarihi:
26 Şubat 1978
Yaş:
43
İl:
Aydin
Meslek:
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İsmail Bülent İnalöz. Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni.

SON 10 MESAJI

Taban Zemini Kararsızlığı
Hocam merhaba, tüm kurulumlarımda tabana torf kullandım, üzerine lav kırığı ve dere kumunu da ekleyerek harika sonuçlar elde ettim. Yine de burada etkenlerin çok olacağı bir durumla karşı karşıyayız. Akvaryum konumundan tutun da kullanacağınız kum miktarlarından ışıklandırmaya ve bakmak istediğiniz bitkilerden sonrasına kadar. Seçim sizin. Sadece dere kumu ile de başarılı sonuçlar alan arkadaşlarımız var, tüm şartları yerine getirse de sonucunda hüsrana uğrayan arkadaşlar oldu. Biraz özen biraz da şans işi bazen. Saygılarımla
Kribensis Cinsiyet Belirleme
Arkadaşların da dediği gibi ilk fotoğraftaki balığınız dişi. Dişiler çiftleşme zamanı harika renklere bürünürler,erkeklere yaptığı kura karşılık veren erkek te çiftleşme zamanı harika bir renge bürünür. Çok karakterli ve keyifli bir balıktır kribensisler. Dişinin erkeği çifleşmeye karşı yaptığı ritülleri için bile bakılası bir türdür. Keyifli ve sağlıklı yavrular dilerim. Saygılarımla.
Tv Ünitesi Akvaryum Kurulumu
Hocam hayırlı olsun, cidden emek verilmiş ve görselliği de gayet doyurucu olmuş. Ancak yaptığımız en büyük yanlışımız şudur, elektronik bir cihazı devamlı rutubet maruz bir alanda bırakmak ki buna klima altına tv yerleştirmek te dahil. Onun haricinde tv küçükmüş büyükmüş hiç önemli değil. İnşallah ilerleyen günlerde sıkıntısız ve keyfini süreceğiniz şekilde kurulumunuz devam eder. Sağlıklı ve keyifli hobiler dilerim şimdiden. Selamlar sevgiler.
Ramirezi
2 balığınız da dişi.
Melek Balığı Kurulumu Sorular
[QUOTE=MertKurtoglu]Arkadaşlar 185 cm uzunluk 60 cm yükseklik 35-40 cm en 450 küsur akvaryumum var japon bakıyordum çok yoruldum artık japonlardan melek balığı bakacağım. Tek tür olarak bakicam 20 Melek balığı alsam çok mu olur bu tanka dış filtrem hava taşım hava motorum silis kum mangrow kökü ve kayalar mevcut tanka ekstra bir şey almama gerek var mı ? ( Japonları bırakma sebebim cometler orandalara çok zarar veriyor vs vs) melek balığı kendi türüne ölümcül şekilde saldırır mi ? Bir de japonlarda 5 TL'ye de japon var 500 TL'ye de japon var ya melek balığında da böyle bir şey var mı ? [/QUOTE]
Melekler sadece el tutma ve üreme zamanı yer tutarlar, ayrıca aralarından muhakkak bir alfa çıkacaktır o da akvaryumun efendisi olacaktır. Diğer türlü melek bakmak gerçekten ayrıcalıktır. Tavsiyem dev saz ve cryptocoryne balansae ekleyerek melek bakmanız yönünde olacaktır. Saygılarımla.
Melek Balıklarım Cinsiyeti
İlk balığınız erkek, diğeri dişi. Emin olabilirsiniz. Saygılarımla.
İthal Akvaryum Tür Önerisi
Kusura bakmayın ama ithal akvaryumlara hele bu ölçülerde vereceğiniz paraya ve beslemek istediğiniz türlere yazık olur. Para durumunuz müsait ise o paraya 60 veya 70 eni o balıklar için ekleyip bulunduğunuz yerdeki bir akvaryumcuya yaptırmak daha mantıklı geliyor bana. Yine de siz bilirsiniz. Saygılarımla.
Tanganyika Neolamprologus Caudopundatus
Muhammet hocam, Allah nasip ederse yazın sahiplenmek isterim.
Tanganyika Neolamprologus Caudopundatus
Maşallah diyelim. Çok sevdiğim ama bulamadığım bir tür. İnşallah daha da çoğalır ve yaygınlaşır bu güzellikler. Saygılarımla...
Kribensis Cinsiyet Belirleme
2 balığınız da dişi. Üstteki yeni yumurta dökmek zorunda kalmış. Alttaki dişi baskın karakter olarak üstteki dişiye zarar verebilir. Dikkat edin. Saygılarımla.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.