ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Mr_worldvvide
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
57
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Nisan 2018 08:29
Son Ziyaret:
10 Saat 9 Dakika önce
Toplam Mesaj:
70 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
9 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Bahadır Potuk
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Makina Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Bahadır Potuk Mbuna lovers Afra Jalo Reef

SON 10 MESAJI

Türü Bilen Var Mı?
Sizin akvaryumda farklı türler de olduğu için apistolar yumurtaları daha rahat korur hindistan cevizinde. Yavruları ayıracağınız zaman da akşam yavruları oraya toplar dişi, hindistan cevizi ile birlikte çıkarır alırsınız büyük kolaylık oluyor :)
Demasoni Çiftleşme
Saklanabileceği yer varsa kayıp olmaz kanımca.
Türü Bilen Var Mı?
26 derece civarında sıcaklık isterler hocam. Suda akıntı, dalga sevmezler. Yatı, mangrow kökü veya hindistan cevizi yuva koyarsanız oraları severler. Hem etçil, hem otçul yemlerle dengeli besleyebilirsiniz. Canlı yeme de bayılırlar. Artemia verirseniz haftada bir iki gün yavru alma konusunda da baya etkisi olur. Erkek 6-7 cm olur maksimum, dişi de 4-5 cm. Çok fazla uzamazlar. Yumurta dökerse ozmn agresif davranırlar diğer türlere, onun haricinde sakindirler. Zeminde ince kum olsaydı onu da seveler kumu ağızlarına alıp tükürürler ama bu şekilde de yaşarlar. Eğlenceli bir tür, sağlıkla büyütmeniz dileğiyle.
Türü Bilen Var Mı?
Doğru hocam, kendisi cacadu dişisi.
Eheim Classic 350 2215-01 Mi Fluval 206 Mı ?
Herkese merhabalar,
150 litrelik çiklet akvaryumum için (8 balık var içerisinde) dış filtre bakıyorum. Fiyat olarak aynı olan eheim Classic 350 2215-01( içi boş ve musluksuz versiyon) ve Fluval 206 (içi dolu ve musluklu) arasında kaldım. Teorik olarak bakınca fluval debisi daha yüksek, içi dolu geliyor ve musluklu. Ama filtre iç hacmi yetersiz, küçük gibi yorumlar var bu biraz kafamı karıştırdı. Eheim de ise sepet hacmi daha geniş. Karar veremiyorum.
Kullanan veya yorum yapabilecek olanların tavsiyelerini bekliyorum.
35lt Tankta Kakadu Yumurta Döker Mi ?
[QUOTE=Mete Duru]
Akıntıyı hiç sevmezler. Hele yavruların akıntılı tankta ilk dönemini atlatması çok zor. Filtrenin görünüşü çok akıntı yapar gibi duruyor. Onu çıkarıp en azından pipo filtre koyarsanız düzenli su değişimi ile işi çözersiniz.[/QUOTE]

Aynen arkadaşa katılıyorum, pipo veya şelale filtre daha uygun olur çünkü akıntıdan nefret ederler. Bir köşeye saklanır çıkmazlar 😂 2 balığın yükünden bşy olmaz su değişimi ile idare edersiniz pipo ile de. Fazla hava motorunuz varsa veya mevcut olan bir tane daha pipoyu kaldırırsa en ekonomik çözüm pipo.

Ben başıma gelen bşyi anlatayım. Tatil için memlekete gidecektim 2 hafta. Balıkları da götüreyim dedim. 5 litre pet şişeye koydum arabayla götürdüm. Memlekette de kullanılmayan bir akvaryum vardı lise zamanımdan kalma. Gitmeden bir hafta önce annemlere su doldurun dursun dedim. Gidince içine saldım balıkları. Sadece hava taşı ile hava veriyordum filtre fln yok. Dekor fln da yok. Bomboş. 1 hafta sonra 2 dişi kakadu birden akvaryumun camına yumurta yapıştırdı. Biri bir köşeye biri bir köşeye 😂
35lt Tankta Kakadu Yumurta Döker Mi ?
35 litrede alabilirsiniz hocam. Ama su değerlerini korumak su değişimi ve dip çekimini ihmal etmeyin. Dekoru güzel yapın, tek tür olsunlar, rahatsız eden olmasın yeter onlara. Filtre akıntı yapmasın ona dikkat edin birde.
Cichlid Colour Yem
Bunun yerine Terra pro energy tavsiye ederim. Çok severek yiyorlar. Oldukça da kaliteli bir yem. Fiyatı da çok absürt değil.
Demasonimin Kuyruğu Parçalanmış
Yüzde 95 diğer balıkların saldırısı
Ülkemizde Canlı Doğuranların Ucuzluğu
Bence normal. Diğer balık türlerinin de fiyatına bakarak kıyaslama yapmak daha doğru olur. Örneğin çiklet türü olan demasoni fiyatı 15 $, tropheus moori fiyatı 28 $ civarında. Kıyaslamak istediğiniz balık fiyatı ile bunların aralarında kaç kat fark olduğunu hesaplayın. Bir de ₺ ile ülkemizde kaç kat fark ile satıldığını hesaplayın. Yaklaşık olarak aynı olduğunu göreceksiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 424 Online Kullanıcı, 229 Üye

Online Kullanıcılar

Lepistes bilgile, FerKan, Alcynone, AlpaslanD, KeremT, BoraBerkol, zaro73, kasim67, beta07, OmerF, safakmurat, hak45, berkbolk, Barisayik, MosfeT, aliy, ErtanGulen, GokselSunar, HXYLMZ37, esref03, Yorum yapmaz, Speedy, Mikail Erdoğan, Akvarist1907, zoradam09, Süleymaneti, isa1995, Zeynep Taşkın, 06tuna34, Hpeker, SCORPION_79, candas, krib, utkudlklc35, gokturkseyhan, tian, ciii87, nejalt, Tunaarig, metekaan, altaygumus, Alvina, aktugsedat, yasinbugra, wmelontr, timucin78, cagatayyapici, recepcan, Bysam, orimohito, rccol, bugra_81, EnviEn, deore79, ceyh, akinboss, YGTYLCN, harunoztu, MoVeMent, legionnaire1, Acil Stop, ozgurrrrr, dream7, m3rt, TheHobi, CARdanADAM, AslanOZTURK, tolgaturhan, Emirdnbtn, TanerÇİNAR., Metehan Yılmaz, darkaura, Ejder Günaydın, hailways, Neon, biacar, Emre İster, Efdal Ürkmez, Aquarist101, KerimE, Alpay74, Labidu, Koksal Gurkan, Apoca1ypse, black_calvus_06, bulemrebul, Özkan1210, okyoky, benerium, sina cen, hounsoi, ecoram, yns325, KadirSpmz, MiSoSiKiaN, dusumsel, fretchord, legendht, ÖĞRÜNÇ, muratabi54, Fatih ÇE, gokberkgonenc, Kınayu, Serkanjb, M.G., Kemalk41, solaytekin, capo di capi, mcmert, DeviLLe, i_gulistan, Aydun53, serhat480, ALEM, Ugur79, lebowskia, Mete Duru, -İbrahim-, yucesoy83, arapaima, DeepWater, hurricane29, matis, beyazgul, HarunYldrm, secaflex, firedark12, sarıyerli 1970, Betanın_Tacı, Supervenenis, idiopatik, muratgurer, yasarcannn, HYK05, Vakkoyun, armagan0606, enderyum, omerali06, AtlasPoyraz, BurakBalkan, alperemrecakir, Ceviz60, Tuffi, Bahadir, Müptela, yusuf-konca, Bettabeta, aliefe5, ilkepektas, Rhythm20, i_yilmaz, viper_78, Sozriko, Ayokyil, Oguzhank, akvaryumisleri, halil05, ilturk, alias46, tlspetmarket, Keskinberk, omer417, Eldurmaz, destina_23, Ров, Atakan26, AzmiKibar, ternapi, Ykal, mcsavaskan, zaferrrr, DarkSaqa, Redmi, Bekir12, cuce__vatoz, Bahadır BAHAR, dalton, zatonica, gattar5050, Yağız26, ermes, TugayKrmn, Minezengin, bgcmurat, Emrah321, Coskun59, Alisen, Koraybjk, BakıŞ, mrtgrgn, Nitalis, erdeser, SoSriKuA, ONRAYDN, Arapaima, cankose, FurkanKöse59, Horace, ismailuguz, Premiumfish, WaveRider, MEO, RobinsonDefoe, Kuzey Onur Üstoğ, brigantes, erdem28, ozgur1356, Mustafasuna, ata demirci, HeaRTsBaNe, Madmax55, mehmetaydin, suslu_78, firat, mrah, ColorTR, Ogii, Alpkaan Abacı, erayt, aKIN06, TolgahanA, turgayoncul, Geologist, Merdan onluel, Xxxxx, BRSCDL, kagantosun, frgmgdn, gokhanalacesme, Mert Çardak,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.