ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Heinzen
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
85
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Mart 2019 23:39
Son Ziyaret:
12 Saat 37 Dakika önce
Toplam Mesaj:
85 [0.54 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
83 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Gökhan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Gökhan

SON 10 MESAJI

Betta Renk Değişimi
Bettalarda zamanla renk değişmesi olması normal. Ama bu genelde daha soluk renklerden daha parlak renklere doğru olur. Balıktaki beyazlama pek normal gelmedi ama balıkta bir sorun yoksa bu renk değişiminin bir parçasıdır.
Su Piresi Kültüründe Bilinmeyen Canlılar
Bu arada hazır konuya tekrar yorum gelmişken söyleyeyim. Su piresi kültürümün içerisinde beyaz ince kurtçuklar ve buna benzer değişik canlılar görmeye başladım ve balıklarıma bu su pirelerini verirsem zararlı olabileceğini düşünüp tüm kültürü imha ettim. Zaten koca kültürden yalnızca 5-6 yetişkin su piresi kalmıştı ve yavruları göremiyordum. Bir terslik olduğunu düşünüp tüm kültürü kaldırdım. Doğru mu yaptım bilmiyorum ama su piresi yerine artemia kullanmanın çok daha steril ve güvenli olduğu kanaatindeyim artık.[EDIT]Heinzen,2019-08-05 14:47:32[/EDIT]
Artık Hobiyi Layıkıyla Yapmak İstiyorum.
1-) Bana kalırsa akvaryumu kendiniz yapmaya kalkmayın. Tecrübeli değilseniz sonuç hüsran olabilir. Bırakın camcı kendisi halletsin. Güvenilir bir camcı olması ve akvaryum yapımında tecrübeli olması önemli tabii ki.

2-) Anubias japonlarla olabilecek en uyumlu bitkilerdendir. Dekorlara tutturulabilmesi ve sert yaprakları olması sebebiyle japon akvaryumlarında çok estetik durur ve japonlar tarafından yenmez. Güzel bir seçim.

3-) Günlük su değişimi yapılmasına gerek yok. Akvaryumu kurduktan sonra bakteri kültürü oluşturup ardından balıkları ekleyebilirsiniz. Tüm kurulumlarımda bu yöntemi izledim ve sıkıntı olmadı. Eğer akvaryumda filtrasyon yeterince iyiyse veya nitratı besin olarak kullanan bitkiler varsa (pistia, su mercimeği gibi) nitrat çok büyük ölçüde yok olacaktır. Geri kalan nitrat da zaten haftalık su değişimleriyle akvaryumdan uzaklaştırılmış olur. Yani endişeye gerek yok.

4-) Piyasadaki tüm testerlar pahalı. Çünkü tamamı ithal. Şimdiye kadar hiçbir akvaryumumda amonyak veya nitrat testi yapmadım. Pek de gerekli olduğunu düşünmüyorum ama tamamen kendi fikrim.

5-) Pipo filtre japon akvaryumunda olmaz. Japonlar fazla pisler dolayısıyla akvaryumda sağlam bir filtrasyon şart. Dipteki pisliklerin çekilmesinin görsellik haricinde bir olayı yok. Pislikler dipte kalsa da sorun olmayacaktır. Ancak akvaryumdaki amonyak ve nitrat oranlarını kontrol altında tutabilmek için güçlü bir filtrasyon ve kaliteli filtre malzemeleri şart. Aksi halde özellikle ufak hacimlerde filtrasyon yetersizliği ciddi sorunlar doğurabilir.[EDIT]Heinzen,2019-07-31 21:58:23[/EDIT]
Neon Tetrada Ur
Merhaba. Görsellerde görüleceği gibi neon tetramın anüs kısmında ur benzeri bir şey var. İlk başta bu şekilde dışarıya doğru çıkmış değildi ancak bugün farkettim ki dışarıya doğru çıkmış. Bunun ne olduğunu bilen var mı [IMG]null[/IMG]? [IMG]null[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214159/260720192303501.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214159/260720192304001.jpg[/IMG]
Su Piresi Kültüründe Bilinmeyen Canlılar
[QUOTE=ternapi]

Heinzen, bu sabah yine yeşil sularımdan birinde oluşmuşlar ve ilk kez fotoğrafladım, fotoğrafta gayet net görünüyorlar.

Evet, bunlar ostracoda olmalı [:iyi:]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213398/220720191121291.jpg[/IMG]


Fotoğrafta büyük göründüklerine bakmayın, nokta kadarlar aslında [;)][/QUOTE]
Bende henüz bu kadar fazla değiller ancak evet sanırım ostracoda olduğuna kanaat getirmiş olduk.
Su Piresi Kültüründe Bilinmeyen Canlılar
Ostracoda diye bir canlı var. O olduğuna dair bir şeyler okudum ama emin olamıyorum.
Su Piresi Kültüründe Bilinmeyen Canlılar
Merhaba. Su piresi kültürü yetiştirdiğim plastik kabın içinde su piresi yavrularından bile ufak siyah canlılar farkettim. Bunlar suyun içinde su pireleri gibi zıplayarak da ilerlemiyorlar. Böcek gibi yürüyorlar. Bunların ne olduğunu bilen var mı? Nasıl kurtulabilirim? Su piresi kültürünü tamamen bozmam gerekir mi?
Lepistesim Doğurdu !
Yavrularda günde minimum 3 kez yemleme tavsiye ediyorum. Önemli olan az yemlemek. Diğer balıklara verilen yemleri un şekline getirene kadar ufalayarak verin. Artemia vererek çok daha hızlı boylanmalarını sağlarsınız. Yavruluk kullanmayın, bırakın yavrular ana tankta kendi kendilerini yetiştirsinler. Mümkünse tankı bitkilendirin. Yavruların yaşama şansı artacaktır.
Yavru Oscar'ıma Beslenme Tavsiyesi
Rotifish Sd Shrimp, Sera Granured, Hikari Cichlid Gold, Tetra Pro Algae gibi yemlerle zengin ve dengeli bir diyet uygulanabilir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 344 Online Kullanıcı, 192 Üye

Online Kullanıcılar

SerhatZ, DeviLLe, icelebi, volkanizma06, Fatih ÇE, sagittarius, indianaconz, Silostalay, AmazonDream, istanbul34, ilker2626, Deniz78, bymurat06, MiSoSiKiaN, blackstonep, Sedj, incaia, mesutok, gyunda, Seyit SUNGUR, Ciyus, hasancn, AkvaryumKolik, semih3922, whitefish, ONRAYDN, Shotokan, Noeldayi, orimohito, Delta Hoby, hasanusta06, extuin, Mikail Erdoğan, malawi izmir, hkilic, Kartal Kağan, derman42, habdok, BARBAR, balıkhastası, bettaaşığı, EgehanMelik, AkvaristGunesli, reco77, Oğuz Kaan KARA, ersel, yaBiz, brucelee44, Zokarg, leventzl, deriinmavi, UĞUR, Selçuks, SCORPION_79, cyhn84, Fragant, macakaloz, ahmtemre, aziz_basak, tarıkt, Clear, onurxonur, Metin Anlı, Mete Duru, lapseee, smyzkrkc, yasin0651, albay omer, darkaura, Ugur79, hasanumut, KadirSpmz, ahmetakkus0650, aqua08, Alcynone, TropizmAkua, yavuzsezgin, ilhannnn01, alipkdmr, dusumsel, sercang, punis_her, rifai, sherloock, Redguppy, YigitAlpCicek, gokkurt, Acil Stop, murats2000, armaqan, Kemalk41, Bayulker, KILLIFISH, Asoyler, SmallCandyThing, SerdarAkyol, husumut, yns325, Starion, kadirik, kadircelik, mrtmct58, Kfat, vendetta99, budak_murat, Hakanilhan, MertYılmaz, cannizaro, hocaburhan01, Nadirmbuna, alpkim, dr_ozi, YUSUF0602, berkayakkann, Hamza Özel, bunerf, haseneselenali84, ahmet.yildiz, leventty, Brsk, saltun, ReeFlowers, hanil, peker55, orhanönal, RuLing, zekigonlum, Fahrikurt, Mallaca, Sezerturunç, lizuferum, DRARH, DTkadir, SrknSimsek, ssezen, Biyonur, totaku, forester64, cengizozcan, KEREMERT, cirsaf, Harlequin, Ahmet Haşim, epiphone, Kenan ateş, erakay, AQUAMAN, spongebob55, Nursun, secularist, 3TEK, HarunYldrm, cbberkol, mehmetaydin, salp, Murat75, eozen81, KDZ. EREĞLİLİ, Hakan2622, ANIL2626, egedin, Vdtsngl, omerayksk, aXarayli, denizulucutsoy, Yasin, mozcanc, pengasusboi, Dmrktn, yucesoy83, aquamania, halilsa, hermiş, M_R_T, emirkagan, Boris44, avukathasan06, fzkdevil, GirayKaan, ibrahim3444, Tuncay Özdoğan, WaveRider, borabgln, gunata2003, OzanEge, Bizbize, CEM KIRCALI, Explain, UgurYldrm, Butimarov, SoSriKuA, yucel0094, EmirhanTuncel,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,754,052 Mesaj
  • 402,849 Konu
  • 91 Forum
  • 142,484 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,393 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.