ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Heinzen
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
151
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Mart 2019 23:39
Son Ziyaret:
4 Saat 35 Dakika önce
Toplam Mesaj:
153 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
25 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Gökhan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Kocaeli
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Gökhan

SON 10 MESAJI

Balık Yem Programı
Pul yemi elinize alıp suyun içinde dağıtın, pul yem suya dağılıp bir kısmı batacaktır. Coryler de gelip yerler. Onun dışında tablet yemi direkt dibe atarsanız her balık gelip yiyecek zaten. Cama yapıştırırsanız coryler yiyemeyebilirler genelde dipten besleniyorlar.
Balık Yem Programı
[QUOTE=AkvaristAhmet58]
Teşekkürler. Günde 2 kere yemleme yapmayı düşünüyorum. Sizce uygun mudur?
Saygılar. [/QUOTE]
Uygundur.
120 Lt Akvaryuma Canlı?
Canlıdoğuranlar, corydoraslar, cüce vatoz, bir çift apistogramma ve tetra grupları bakılabilir. Bol bitki ve köklü dekorlar da eklerseniz çok güzel olur.
Balık Yem Programı
Yemleri istediğiniz sıralamayla istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Özellikle balıklarınız yavruysa artemiayı 2-3 günde bir vermek faydalı olur, anaçlara da çok faydalıdır. Tablet yemin bir kısmını cama yapıştırıp balıkları besleyin bir kısmını da direkt dibe atın otocinclus ve corydoraslar da yesin.
Bitkili Akvaryumda Cüce Vatoz
Eğer plecolar iri boydaysa (10-15 cm) kökleri tam tutmamış ya da narin bitkileri rahatça söküyorlar. Kendilerine yuva yapmak için mangrove köklerinin dibini kazabiliyorlar.[EDIT]Heinzen,2022-01-28 12:05:26[/EDIT]
Köpek Balıklarım Yam Yam Gibi
Plecoları gece ışıklar kapalıyken besleyin.
Tropical Diallo Plus
Rica ederim, tetra discusa gerek yok. Elinizdeki yemler gayet kaliteli ve belli miktarda hayvansal protein de ihtiva ediyorlar. Arada salatalık da verilebilir saulosilere.
Astronot Balığım Sürekli Aç
Bu tip balıklar hep obur olur. Fazla yemlemeyin.
Tropical Diallo Plus
Dengeli bir yemdir. Yemin içeriğini okursanız ilk sırada bitkisel türevler (sarımsak min. %30) yazdığını görürsünüz. Omnivor ve etçil balıklara verilebilir. Otçullara arada sırada verilebilir. Protein içeriğine gelirsek, protein oranı yalnızca hayvansal proteini ifade etmez. Hayvansal ve bitkisel total proteini ifade eder. Yani %38 proteinin bir kısmı tahıllar ve bitkisel orijinli türevlerden, bir kısmı da kabuklular ve balık unu gibi hayvan orijinli ürünlerden gelir. Her protein oranı yüksek yem de kaliteli değildir. Önemli olan proteinin nereden geldiğidir. Yemin içerisinde soya gibi tahıllar varsa protein değeri yüksek olur ancak balıklar bu tip proteinlerden tam anlamıyla faydalanamazlar. Proteinlerin daha ziyade sebzeler, algler, balık ve karides gibi kaliteli hammaddelerden gelmesi gerekir. D Allio Plus kaliteli bir yemdir, malawi mbunalarına haftada iki üç öğün bir miktar verilebilir.
Vatoz Balığımı Nasıl Beslemeliyim?
Plecolar yosun dışında da mutlaka beslenmelidir. Onlara özel hemen dağılmayan tipte tablet yemler almanız gerekiyor. Jbl NovoFect ya da NovoPleco olur. Arada bir salatalık da verebilirsiniz. Sadece yosunları yiyerek uzun süre hayatta kalamazlar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.