ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
IBurak
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1642
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
17 Ağustos 2019 18:25
Son Ziyaret:
13 Saat 50 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1395 [1.65 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
64 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Burak Özdemir
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Yunus Cikletten, Transgenetik Tetraya Geçiş
Bakteri döngüsü oturmuşken sıfırlamanızı tavsiye etmem. Bu sefer en baştan biyolojik döngü otursun diye bekleyecek, belkide yeni balıklar gelince düzen oturmadığı için sıkıntı çekeceksiniz. Yeni balıkları en az yarımşar saat aşılama yaparak eklersiniz. Filtre temizliği yapılabilir akvaryum suyuyla. Melek ve transgenetiklerden oluşan bir akvaryum güzel olur. Tür çeşitliliğindense bitkiye yatırım yapmak daha mantıklı olabilir. Karar verdiğiniz türler arasındaki uyumu iyice araştırarak balık eklemeniz sağlıklı olur.
Balıklarım Hareket Etmiyor
Akvaryum kaç litre ya da ölçüleri verirseniz ve mümkünse akvaryumun karşıdan genel bir fotoğrafını ekleyebilirseniz daha iyi olur.
Japon Balığı Yem Hakkında
Protein oranı yüksek japonlar için, etçil bir yeme benziyor. Japon balıklarını bitkisel ağırlıklı beslemeniz lazım ki kısa sürede sindirim hastalıklarına yakalanmasınlar. Ek olarak bitkisel yemler alırsanız bunu da hafta da 1-2 öğün olarak verebilirsiniz.
Diş Filrede Kullanılan Malzemeler
Siporax, seachem matrix, eheim substrat pro gibi ürünler fiyat olarak uçuşa geçtiği için şu an kullanılabilecek en mantıklı düzgün alternatif lav kırığı bence. Onların yaptığı işi yapmaz ama bakteri tutar bir miktar diye düşünüyorum. Karbonu gereksiz görüyorum. Lav kırığı ile birlikte iri taneli zeolitde kullanabilirsiniz etkili biyolojik temizlik sağlar.
İkinci Ele Eheim 2217 Mi Sıfır Ejet 3378 Mi
Günümüze göre uygun güzel almışsınız hayırlı uzun ömürlü olsun.
Transgenetik Tetra İle Cüce Mavi Gurami Yaşar Mı
[QUOTE=selinn111n] Tamam ama niçin tavsiye etmezsiniz ve suda ne gibi bir sıkıntı var ?

ben napcagomi şaşırdım biri olur diyo biri olmaz diyor net bişey yok . Ve 30 litre akvaryum [:)][/QUOTE]
Akvaryum 30 litreymiş evet arkadaşlar haklı malesef bu türler için çok küçük. Guramiyi verip yerine bir adet betta alıp besleyebilirsiniz ama öncelikle suyun oturmasını bekleyin 1 hafta kadar. Bunlar tropikal balıklar olduğu için ısıtıcıya ihtiyaç duyar. Su sıcaklığı ortalama 25 derece olmalı. Pipo filtrenin hangi modelini aldınız bilmiyorum ama genel olarak çalışma prensipleri aynı. Bir ucunu hava motoruna taktığınız hava hortumunun diğer ucunu pipo filtreye takarsınız ve hava motorunuda fişe taktığınızda sistem çalışır.
Balığı geri verme şansınız da yoksa eldekilerle idare etmek lazım belki daha küçük tetra türlerinden örnek olarak ember tetra, neon tetra gibi ekleyebilirsiniz 5 6 adet.
Suyuda 2 parmak boşluk kalana kadar doldurabilirsiniz. Kedi sıkıntılı olursa buhar camı kestirebilirsiniz akvaryumun üstüne göre.[EDIT]IBurak,2021-11-29 15:47:02[/EDIT]
Transgenetik Tetra İle Cüce Mavi Gurami Yaşar Mı
Birlikte bakılabilirler akvaryum çok ufak değilse.
Vatoz Normal Yem Yer Mi?
Yer ama bitkisel yemlerle beslenmesi lazım. Hatta hiç yem vermeyip ıspanak, bezelye, salatalık, kabak, kapya biber, brokoli gibi sebzeleri yumuşayıncaya kadar haşlayıp vererekte besleyebilirsiniz. Yem daha pratik oluyor tabi.
Pengasus Üst Yüzgeci Çıkar Mı?
[URL]https://www.akvaryum.com/pangasius_pangasius_(kopekbaligi_pangasus)_tatlisur_58_293.asp[/URL]
Bakteri Kültürü
Bulanıklık birazda balık yükü aşırı fazla olduğu için var. Bu balık yüküyle kolay kolay suyunuz oturmayacaktır artı olarak japonlar suya en hızlı ve çok amonyak salgılayan balık türleri arasındadır. İç filtre biyolojik döngüde yetersizdir ve amonyak hep istenen seviyenin çok üzerinde hatta belkide toksik seyredeceği için balıklarınız hastalıklara yakalanıp ölebilir. Şu an yüzüyor olmaları sağlıklı oldukları veya ortamdan memnun oldukları anlamına gelmez. Akvaryum hacmi konusuna el atmanız ya da japonları verip yerine bu hacimde bakılabilecek türler seçmeniz doğru olur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.