ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hulusiuynk
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
36
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
04 Ocak 2021 22:12
Son Ziyaret:
18 Saat 53 Dakika önce
Toplam Mesaj:
30 [0.18 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
25 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
hulusi uyanık
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

hulusi uyanık

SON 10 MESAJI

Deniz Akvaryumu Sump Tasarımı
[QUOTE=Volkan61]125*55*50 akvaryumun sump ını değiştirmeyi düşünüyorum.
Roller
Ps
2 medya reaktörü
Kafa motoru
Soğutucu
Ekipmanlarım var.Roller kullanmalımı yoksa file sisteme mi geçmeliyim. Soğutucuyu ayrı kafa motoru ile mi beslemeli yoksa sump motoru ile mi.


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/166459/110520211712171.jpg[/IMG][/QUOTE


Merhabalar neden bu kadar çok bölme var ? İlk bölmede roller,reaktörler ve ps olabilir bence zaten su direkt olarak roller içine dökülecek ikinci bölmede kafa motoru Roller en sağlıklı sistem bence otomatik olarak kendisini yeniliyor , yok filtre tıkandı yok üstten taştı yok pislik karıştı derdi olmuyor ve hali hazırda kendi tuzlu su tankımda bahsettiğim şekilde bir sump mevcut .
High Tech Taban Tavsiye
[QUOTE=Alpercicek35]

Soil lerin çoğunda yapmak gerekiyor, ilk başta çok salınım yaptığı için. Ben en son ada kullandım. 10 gündür 50 yaptım, bu gün ise 2 günde 50 ile iki haftaya tamamlayacağım.

Salınım hem balıkları zehirler hem de ilk başta tüketim olmadığı için sudaki besinler alg oluşumuna sebep olur.
[/QUOTE]

Anladım teşekkür ederim Alper bey . Peki Salınımım bittiğini görsel olarak gözlemleyecekmiyiz yoksa başka bir yolu mu var ? Salınım bitmeden sisteme canlı girmiyoruz değil mi ?
High Tech Taban Tavsiye
[QUOTE=Alpercicek35]

Zaten tropica soil tek başına da besleyicidir, alt katmanı desteklemek daha uzun süreli olmasını sağlayacak. Ben nano tankımda tecrübe ettim. Baya memnun kaldım. İlk bir hafta her gün yüzde 50 su değişimi yaptım. Bir hafta sonunda canlı ekledim. [/QUOTE]

Su değişimi her gün yapmak gerekiyor mu ve yeterli oluyor mu ?
High Tech Taban Tavsiye
[QUOTE=kaminari19]Lav kirigini ince gozenekli file içinde kullanin. Sonra çok baş ağrıtıyor (kendimden biliyorum) [:D][/QUOTE]

Bende file yada sineklik olarak düşünüyordum ama gile daha sağlıklı olacak teşekkür ederim.

[QUOTE=Alpercicek35]

Lav kırığı kullanır iken; her kenardan 2 3 cm boşluk bırakın. Üstüne soil geçerseniz, hem soilden tasarruf yaparsın. Lav kırığıda gözükmez, güzel bir görünüm elde edersiniz.

Soil ise; tank büyük olduğu için biraz maliyetli olacaktır. Tropica powder kullandım tavsiye ederim. Neo ürünleri yeni girdi ülkeye, onları da tercih edebilirsiniz. Lavların misket gübre koyarsanız, zengin bir zemin elde edersiniz. [/QUOTE]

Evet görüntünün katman katman görünmemesi için kenarlarda boşluk bırakarak yapacağım. Peki Tropica powder altına lav kırığı ve misket gübreyle destekleyerek oluşturacağım taban yeterli olacak mı ?
High Tech Taban Tavsiye
Teşekkür ederim edip bey . Bu ebatta bir tank için gerek maddiyat gerek Yapılacak yükseltiler için ve faydalı bakterilerin tutunması için lav kırığında karar kıldım . Amazonia, aquarium soil veya neo soil bende düşündüm hemen hemen aynı kalem ürünler peki bu ürünün altına yani lav kırığı üzeri dennerle nutribasis 6in1 üzeri amazonia vs. Kullansak nasıl olur ?
High Tech Taban Tavsiye
Merhabalar 200x50x60h ebatlarında olan tankın yapımı bitti . Selenoid walfli co2 tüpümüze entegre Ph metremiz hazır, aydınlatmamız hazır ,yati köklerimiz alındı,kaynatıldı ve su içerisinde beklemekte. En önemli bölüm olan tabanda sıra ve araştırırken kafam iyice allak pullak oldu . Bir çok marka , bir çok ürün var ve hiç birinde tecrübem olmadığı için fikrimde yok. En altta kesin olarak lav kırığı kullanmak istiyorum o sabit ama gerisi hakkında siz tecrübeli ve bilgili arkadaşlarımızdan sağlam, bu yapılan masrafın ve emeğin hakkını verecek tavsiyelerinizi ve fikirleriniz bekliyorum teşekkür ederim .
200x50x60h High Tech Co2 Difüzör
Aktuğ bey çok teşekkür ederim düşünceleriniz ve tavsiyelerinziden dolayı . Tavsiyenizi dikkate aldım ve atomizerle ile uygulamayı düşünüyorum bende 2adet yada fazlası olarak düşünmüştüm . 3 adet atomizer kullanıcaz diyelim nasıl bir aralık ile geri dönüş borusuna dahil etmeliyiz sizce ?
Marine Tank
Teşekkür ederim emre bey . Müreni İzmirde hem abi hem arkadaş hemde alışveriş yaptığım Mavi tutku deniz akvaryumundan aldım .
[EDIT]hulusiuynk,2021-03-03 22:50:38[/EDIT]
200x50x60h High Tech Co2 Difüzör
Çok teşekkür ederim ilginize maceraya girmeden tavsiyenizi dinleyeceğim
200x50x60h High Tech Co2 Difüzör
Çözünme hızı hakkında bir fikrim yok açıkçası sadece çırpıcı motor suyu çırpıyor hava girişinden hava olursa normalde olduğu gibi suyu çırpar ve proteini ayırır biz hava yerine belirli miktarda Co2 verirsek parçalayıp suya karıştırır diye düşündüm düz ve basit düşündüm açıkcası siz hızları aynı değil deyince daha detaylı araştırma yapmaya karar verdim kütleleri ve çözünme hızlarını

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.