Lampeye Killifish Yumurtası


İlanın Bulunduğu Kategoriler: Tüm Canlılar, Tüm İlanlar
ternapiÇevrim Dışı
ternapiÇevrim Dışı
Özel Üye
Son Güncelleme Zamanı: Dün 18:14
İl / İlçe / Semt: Istanbul / Kadiköy / Göztepe
İrtibat Bilgileri: Forum özel mesajı
Nakliye ile İlgili Ek Bilgiler: Yurtiçi kargo alıcı ödemeli ya da elden teslim.

Satılan Canlı: Poropanchax normani (Norman's lampeye killifish) yumurtası
Adet Fiyatı: -
Toplu Alım Fiyatı: 5+ adet 20 tl. (10+ adet 40tl.)
Adedi: -
Boyu: -
Diğer Ek Bilgiler: Yumurtaların kuluçka süresi 16-20 gün. Mantarlaşma ihtimaline karşı, antifungal ilaç uygulanmış su içinde gönderilecektir.
(Yumurta alan kişiler, uluslararası killifish yumurta transferlerinde belirtildiği üzere kargoda yaşanan olumsuzlukları, yumurtaların mantarlaşma veya döllenmemiş olma ihtimalini, açılan yumurtalardaki gelişim bozukluğu ve yavruların ilerideki cinsiyet dağılımlarından satıcının sorumlu olmadığını kabul eder)

Kuluçka süresince oda sıcaklığında muhafaza ederek, 2-3 günde bir taze su eklenmesi ve antifungal uygulamasının yenilenmesi uygundur.

Yumurtadan çıkan yavru ilk 5 gün infusoria ile beslenir. Bunun için infusoria kültürü hazırlayabilir, sirke kurdu ya da yeşil su kültüründen faydalanabilirsiniz.

5. günden sonra artemia ya da mikro kurt ile beslenmeye başlayacaklardır. Yavru yemleri ya da ince ufalanmış yemlerden faydalanabilecek olsanız da iyi gelişim görmek için mutlaka canlı yem kullanmalısınız.

İlk bir ay su değişimi yapılması uygun değil. Bu nedenle, birkaç günde bir, ısısı eşitlenmiş su ilavesi yapılmalıdır.

Yumurtadan çıktıkları andan itibaren parlayan mavi gözlere sahiptirler. Ortalama 3 aylık olduklarında yetişkinliğe ulaşmış olurlar. Ortalama ömürleri 2-3 yıldır, en fazla 2-2,5cm boya ulaşırlar. Nano akvaryumlar için uygun, küçük balıklardır.

Çok iyi sıçrayıcı oldukları için, buna yönelik tedbir alınmalıdır. Karideslerle birlikte beslenmeye uygunlardır, barışçıl türdür.

Anaçların ebeveynleri de kendi üretimim olduğu için, artık bu suların balıkları oldular. RO su kullanmanıza gerek yok, ben dinlendirilmiş çeşme suyu kullanıyorum.

Fotoğraf:

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213398/151120201719111.jpg[/IMG]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213398/090120211713001.jpg[/IMG]


Vitrin Fotoğrafı:

Y.Ilıkn -Walstad method -Betta splendens -Oryzias latipes/Japon pirinç balığı (Medaka) -Poropanchax normani (Norman's lampeye killifish)

İpucu: Sağ sol tuşlarını kullanarak aynı kategorideki diğer ilanlara çabuk şekilde ulaşabilirsiniz.