ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Erdal Hoca
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]2,3,10749[/C]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
88
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Mayıs 2006 22:03
Son Ziyaret:
08 Temmuz 2018 23:46
Toplam Mesaj:
5213 [1.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erdal Karakuş
Doğum Tarihi:
10 Şubat 1964
Yaş:
56
İl:
Mugla
Meslek:
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZAArtık üç kişiyiz: Ben, keyfim ve kâhyası....................SON 10 MESAJI

Frontoza Akvaryum Tavsiyesi
Ben olsam, suyu tam doldurur; o plastik bitkileri de çıkarırdım.[:)]
balıklarım ölüyor
Gürkan Bey, sanırım çok iyi bir araştırma yapmadan akvaryumunuza ilgisiz  türleri koymuşsunuz. Aslında balıkları aldığınız satıcının da sizi uyarması gerekirdi. Aşağıdaki linkte bazı makaleler var. Onları lütfen gözden geçirin.

http://www.akvaryum.com/akvaryum_seruvenine_ilk_adim_makaler_21_197.asp


Saygılar,
SP Cinsiyetini Anlayamadım.
Sarı prensesler hakkında genel bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Cinsiyet ayırımı konusunda bilinenin aksine siyah bantlar tek başına kesinlik ifade etmez  Anüs-vent kontrolü en sağlıklı yöntemdir.

http://www.akvaryum.com/labidochromis_caeruleus_(sari_prenses)_tatlisur_3_201.asp#b

Saygılar,
Sigarayı bırakmak
[QUOTE=Erdal Hoca]Yaklaşık 30 yıldır içtiğim sigaradan şubat tatilinde kurtuldum. Neredeyse 7 ay olacak...

Günde 2 paket ( bazen daha fazla ) içiyordum  Nüfus cüzdanı da eskiyip yaş 50 ye dayanınca bu kadar yeter deyip Champix tablet takviyesiyle bıraktım. Bu ilacı kullanmadan bırakanları ayrıca tebrik etmem lazım; çünkü ben çok denedim ama yapamadım...

Saygılar,
[/QUOTE]


1 yılı geride bıraktım, mutluyum.. Daha da sağlıklıyım 
Mavi p. hamile
Metin Bey, aşağıdaki linkte konuyla ilgili genel bilgileri ve üyelerimizin bu konudaki tecrübelerini okuyabilirsiniz.

Saygılar,


Yoksa Siz Halâ Dip Mi Çekiyorsunuz?
Nihat Bey, 27 senelik Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.  Kendi alanım olduğu için müdahale etmek istedim  Onur Bey'in kullandığı cümlelerde bir problem yok. "  Hangi cümleniz yüklemle bitiyor, devrik cümle kullanan sizsiniz " demişsiniz. Tüm cümlelerinde yüklem kullanmış Onur. Ayrıca devrik cümle kullanmak bir kusur değildir. 

 

Yüklem kullanmamakla kastettiğiniz şu ve benzeri cümleler ise " Nitrat patlaması diye tabir ettiğiniz durum amonyağın yükselip sistemi allak bullak etmesi.( dir ) Nitrat sistemi ani çöküşe götürebilecek bir kök grubu değil.( dir ) ise Türkçede buna ekfiilin geniş zamanı denir ve genelde düşürülür, söylenmez.. Ama orada olmasa bile var kabul edilir.

 Konuyla ilgili görüşlerimi de yazmak istiyorum. Ben de dip çekiminin pek de gerekli olduğuna inanmıyorum.


Saygılar,

Sigarayı bırakmak
Yaklaşık 30 yıldır içtiğim sigaradan şubat tatilinde kurtuldum. Neredeyse 7 ay olacak...

Günde 2 paket ( bazen daha fazla ) içiyordum  Nüfus cüzdanı da eskiyip yaş 50 ye dayanınca bu kadar yeter deyip Champix tablet takviyesiyle bıraktım. Bu ilacı kullanmadan bırakanları ayrıca tebrik etmem lazım; çünkü ben çok denedim ama yapamadım...

Saygılar,
BALIĞIM YUMURTA ALDI, NE YAPMALIYIM?
[QUOTE=sari98]Erdal abi prensesimin doğumu yaklasıyor yavruları kusturdugum kabaptan akvaryumumdaki yavruluğa koysam ne kadar orda durma şansları olur ne kadar orada tutup başka bir akvaryuma geçiş yapmalıyım başka bir akvaryumum var ama ava makinam olmadıgımdan bu aralarda sıkışık oldugumdan alamıyorum

[/QUOTE]
 
Kazım Bey, yakın zamanda foruma giremediğim için geç cevap   yazıyorum. Yavruluk derken kastettiğiniz özellikla canlı doğranlarda kullanılan ise kesinlikle tavsiye etmiyoruz.Yavruları ona aldığınızda büyük balıklar yavruluktaki aralıklardan  minikleri çekip yiyeceklerdir.
 
Akvaryumunuzun büyüklüğüne göre 1-2,5 lt lik pet şişelere koyabilirsiniz.  Bu    durumda yavrular keseden kurtulana kadar kesinlikle yem atmayın. Suyunu da hergün ana akvaryumun suyuyla değiştirin.
 
Şimdiki akvaryumunuzda hava motoru varsa bir bağlantıyla diğer akvaryumunuza hava verebilirsiniz.
 
Saygılar,
Muğlalılar
Belediye meclis üyesi olan eşimin o tarihlerde yurt dışı gezisi olduğu için maalesef katılamıyorum.
Hava motoru lepistes
Fatih Bey, ideal havalandırma için hava kabarcığının çıkması şart değildir. Önemli olan su yüzeyinde yeterli dalgalanmanın yaratılmasıdır. Hava motoru oksijen vermez, sadece suyun havayla temas etmesini sağlar. Aynı işi akvaryumun ölçülerine uygun bir iç filtre de pekala yapabilir.

Saygılar,

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 311 Online Kullanıcı, 169 Üye

Online Kullanıcılar

chdszc, Aozalatur, Balikcidede, mustafacoban, Sisyphos, DeviLLe, yakup_ulusoy, Burakhan1, KadirSpmz, xzegox, veisveis, Mete Duru, Kınayu, Yavuz ÖZTÜRK, adali17, berkinank, burak618, semisezer23, Engin BOZKURT, AleJandro, haktankaymak18, oblomow, Ulast, arapaima, krib, CATBALCA, Mikail Erdoğan, Koksal Gurkan, serhat480, onderba, Mhurt1, hikmetarda, semihenes, Traveller, ismailtel, captain_55, mustafasen, zaferrrr, LIGHTNING, MiSoSiKiaN, Cimakka, benerium, Çemşük hobici, Mehmet.Golge, beyazgul, DrTuren, berkbolk, OGcraft, erayinan, izzettanju, Gökhan1907, timucin78, mrt.ozman, erhangulsen, metekaan, reco, ADONİS, Noyes, randown, Alpercicek35, alonesmaug, Smile, Naturality00, srdrakgns41, denden34, Atillakahraman, satürn77, Tebery, Kaya34, Fragant, cagdasegin, gokturkseyhan, mrcnnn, lebowskia, ONURUS84, hoca0666, kenanhalil, BlackGoat, Okn34, Piyanist., Nursun, FurkanYnk, omerali06, Halil Özçelik, valarmorghulis12, OKIRATLI, erdalakçay, mereny, Anil1107, kaleliii, Woland, AmazonDream, Yenici58, cagrihirsava, Engineerpro123, aykutby, Rade1907, H.e.k, coogas, Aşk-ı semek, Acemi_34, kalender01, Neothauma, Mohito, Judge_Fish, thegrigandalf, UfukVural, emreemin, Cihansahh, resif akvaryum, aXarayli, Necotron, ugur34, rccol, noobhodja, SinanBulut, guvenn, gamzeseda, gececihan, BURAK15, duman18, lemur, sinan3805, gurkangul87, Saros, HarunYldrm, mertcand3mirci, yokte, Aksoy, ngerekli, zatonica, Furcifer, loskaya1907, msertu, Arda Durmuş, TaYLannn, murtdmr, KmlFrt, Aralti, ardatamay, UĞURBABÜR, emre107, diaslayt, Reverb, ferdisahin, a.gumrah, kartalpençesi, vetalisa, YASİN K., Street Parrot, CagriTURK, rs635, ffeytt, soliter83, Ziya777, hasomen73, Bisnev99, eemree11, 25at42, Ahmet eken, neşet69, mahmut1905, Mehmetkso80, egedin, sasa01, Atalanta, serkancanbolat, cagriodabasi, KÖYLÜ, discus33,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.