ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
DaSKaPiTaL
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
73
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
29 Eylül 2011 01:38
Son Ziyaret:
6 Saat 14 Dakika önce
Toplam Mesaj:
929 [0.33 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre B.Abacı
Doğum Tarihi:
08 Haziran 1987
Yaş:
32
İl:
Afyon
Meslek:
Boş gezenin sekreteri
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre B.Abacı Amateur Aquarist

SON 10 MESAJI

Akvaryem.com Şikayet
Bunca güzel reklama rağmen hala alışveriş yapılabiliyor. Bende buna gep şaşırırım doğrusu. Tekrarı yaşanmasın ne diyelim. Geçmişler olsun.
Bu Canlının Türü Nedir
[QUOTE=Kınayu]

Selamlar arkadaşlar balıklarınızı avlar yer diyor ve yaratık canlı çok küçükte değil bulunamıyacak gibi siz yarın gözlemleyip çıkaracağım diyorsunuz [:((] Bu kusura bakmayında insanda sanki bu canlıyı akvaryuma siz atmışsınız veya eklemişsinizde neler olacak gözlemleyip merak ediyormuşunuz izlenimi uyandırıyor ilginç [:'(][/QUOTE]

Bu mümkün değil dostum. O hayvan bitkilerle vs birlikte larva şeklinde akvaryuma gelir ve larvalığı bitip yusufçuk böceği olduğunda tankı terkeder. Yani demem o ki kimse hususi olarak tankına yusufçuk larvası koymaz koyamaz. Muhtemelen tankına yeni bitki veya kullanılmış dekor ekledi arkadaş.
Suda hızlı hareket eder boyutundan çok da abartı büyük olmadıkça çoğu cüssesine uygun balıkları avlar ki yusufçuk böceği olabilsin.
Tohumlar Fidana Bol Resimli :)
Capo. Meşe ardıç falan dik ülkeye katkın olsun lafını hiçbir cümlen savunamaz. Sen ne dersen de buna yıkıcı eleştiri denir. Zira benim de uzatmaya niyetim yok tartışmayı. Arada bi girip takıldığım forumun dilinin değiştiğini farkettim sadece. Allah çarşınıza pazar versin ne diyim. Selametle.
Tohumlar Fidana Bol Resimli :)
Arkadaş bu forum ne ara bu kadar gaddar ve bi o kadar da yıkıcı yorum yapanlarla doldu. Yahu adam ürünün ne olduğunu bile bile almış. Herhangi bi iddiası da yok. Sık sık kurulum yapıyorum zaten demiş. Yani adam zevkine takılıyor deney yapıyor keyif alıyor. Şu dediklerinize bakın hele. Yok pirinç ek daha iyi yok meşe dik topluma faydan olsun vs vs. Kendinize gelin ya koca koca adamlarsınız. Size ne milletin ne yaptığından. Adam konusunu açmış gözlemlerini not ediyor. Bu kadar basit.

Edit: Bitkilerin gelişmelerinden haberdar et serdal kardeşim. Takip ediyoruz.[EDIT]DaSKaPiTaL,2019-04-29 02:51:38[/EDIT]
Angora Akvaryum İthal Akvaryum
[QUOTE=ers1905]Peşini bırakmayın o zaman bu işin. Mecbur karşılayacaklar.[/QUOTE]

Arkadaş adına tabiki üzüldüm fakat malesef satıcının herhangi bir sorumluluğu yok. Yani mecbur değiller. Malın alındığı tarihten nice süre geçmiş (kastım yasal süre). Ayrıca herhangi bir kanıt da yok. Takdir edersiniz ki malı kendisi de çatlatmış olabilir (İnanmadığım için demiyorum, satıcının savunması bu olacak size karşı). Ayıplı mal iadesi veya mal bedel iadesi veyahut ayıp oranında indirim isteme süresi dolmuştur ve geçersizdir. O yüzden bir an evvel elden çıkarıp yeni tank arayışına girmeniz. Tekrar geçmiş olsun hocam.
Minik Ciklerler Hakkında Fikir Verebilecekler ?
Beslemenize bağlı bu. Hassas bir tür değildir o yüzden rahat olunuz. Normal beslenmeyle 3 ay da erginliğe ulaşırlar.
Lepistes Yaşatamama Sorunsalı
Efendim öncelikle termometrem var tankımda. Herhangi bi kalibrasyon problemi yok tankın. Metal olayına gelince bu hagen kum daha dün çıkmadı ki piyasaya. Ben ve bi çok akbarist dostum aynı kumda lepistesten kat be kat daha hassas olan ramireziden ve hatta diğer agassizi varyetelerinden yavru aldık defalarca kez. Yani elbet metal yoğunluğu fazla olan bi kumdur ki buna asla lafım yok lakin bu lepistesleri öldürecek yoğunlukta olamaz diye düşünüyorum. Bendeki problem gözden kaçan basit bi sorun olmalı çünkü her şeyi ince düşünüyorum elimden geldiğince. Şimdi 2-3 trio daha alıcam ama tekrar ölecek diye iyice korkuyorum. Dediğiniz gibi aktif karbonu çıkarıp tekrar kültürleyip sıfırdan deneyeceğim. Yem kalitesini de arttırsam iyi olur.Gelişmelerden muhakkak haberdar ederim.
Lepistes Yaşatamama Sorunsalı
Merhabalar. 37lt tankımda 7-8 yapraklı anubias, 2 adet orta büyüklükte gnays kaya ve kum olarak da hagen siyah kumum var. 23-24 derecede sabit ısıda tutuyorum ısıtıcım var. Şelale filitrem var ve filitre içinde berraklık için 8-10 parça karbon parçalarım var. Işıklandırmam ise 11watt tepeden beyaz isiklı bi ışık kaynağım var. Her iki su değişiminde 1 adet tablet tuzlardan kullanıyorum. Gelelim sorunlarıma;
Ne yaptıysam özel tür veya kırık olsun hiç bir şekilde bir lepistes yaşatamadım. Hayvanlar hastalıktan mı ölüyor bilemiyorum çünkü hiçbir fiziksel belirti olmuyor. Paşa paşa yüzen oynaşan hayvanları ertesi gün dipte ölü yatıyor buluyorum. Yem olarak petshop un verdiği 3-5tl lik renkli yassı yemlerden var parçalayarak yeterli miktarda yemliyorum. Çok şey denedim lakin işe yaramadı yaklaşık 20 lepistesim öldü. Şu anda da sadece 1 adet yavru kaldı. O yavru da nerden geldi haberim bile yok. Başka bir sorun da kerevit besliyorum 3 tane. Boyları 1er cm dipte dolaşıp ölen balıkları yiyorlar temizliyorlar. Bitiremedikleri cesetleri tankta tutmuyorum. Çok araştırdım ama kerevitlerimin balıklara zarar verebilme olasılığı bulamadım. Bir diğer sorun ise akvaryum da bitki de yetişmiyor. Eledoa tilki kuyruk moss vs vs yahu macar yosunu bile kurudu gitti. Macar yosununu kapının önüne atsam yine yaşardı ama ben akvaryumda yaşatamadım. Buna rağmen anubias 2 haftaya bi yaprak çıkarıyor gelişimini sürdürüyor. Oysa ben basit bi bitkili tankta lepistes beslemek istiyorum nerde hata yapıyorum bi el atın derdime. Ha bu arada güney amerikalı cüce cikletler konusunda deneyimim çoktur hobiye yeni başlamadım amatör değilim ama lepisteste yeniyim.
Ramireziler, Bitkili Karma Akvaryum
[QUOTE=sirholy]
Doğal bir ortam yaratma çabam, ramireziler kendi yerlerini tuttu herhangi bir didişme yok sürü balıkları rahatlatıyor canlıları, ayrıca göz zevkim de etkili üç aydır mutlu mesut yaşıyorlar, üç günde bir dinlenmiş su değişimi, her gün farklı yemleme vs cabası kendimden iyi bakıyorum salı pazarı değil de 5m migros diyelim[/QUOTE]

Allah mutluluğunuzu daim etsin hocam.
Ramireziler, Bitkili Karma Akvaryum
O saydıklarınızın her birinden birer tane olsa o akvaryum salı pazarına döner hocam. Kaldı ki başrolde olan ramirezinin habitatına oldukça ters bi durum söz konusu. Genel bi foto atabilme imkanınız var mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 260 Online Kullanıcı, 142 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,743,069 Mesaj
  • 401,486 Konu
  • 91 Forum
  • 141,819 Forum Üyesi
  • 1,447 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,377 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.