ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ejderya
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Şubat 2012 00:16
Son Ziyaret:
25 Kasım 2021 09:37
Toplam Mesaj:
76 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Tuncay ADİLLER
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1993
Yaş:
28
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/124231.jpg[/img]Tuncay ADİLLER

SON 10 MESAJI

100x45x50 Tropheus Duboisi Akvaryum İçin Destek
Merhaba,

Isıtıcı olarak 300 watt fazla gelecektir akvaryum hacmi için. 200 wattlık bir ısıtıcı fazlasıyla yeterli olacaktır bütçe olarak da sizin için daha iyi olur. Dış filtre de akvaryum hacmini en az 3 kez devir yapacak şekilde seçerseniz daha verimli olacaktır. En azından 600l/h devire sahip bir filtre seçmeniz daha uygundur. Hava motoru tavsiyem Eheim air200 ya da air400 modelleri tercih edilebilir.

Sağlıklı hobiler.

cüce vatozum erkekmi dişi mi?
[QUOTE=ibrahim,07]Evet tahminleriniz doğru bir dişi bir erkek balıklarınız bol yavru almanız dileğiyle[/QUOTE]

[QUOTE=-doctore- ]Merhaba,
Tahminleriniz doğrudur. 1. dişi, 2. erkek.  Bazen dişilerin de ağız çevresinde bıyıklar oluyor. Ben aynı 1. fotoğraftaki gibi bir balığı erkek diye almıştım, dişi çıkmıştı. Fakat bu bıyıklar ağız etrafından üst bölgeye de yayılıyorsa o zaman erkektir. Fotoğraftan anlaşılan tahminlerinizin doğru olduğudur.[/QUOTE]

Öncelikle konuya ilgi gösterip yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.
Balıklar aynı batın aynı noydalar tam damızlıklar yani ve dişi olanda öyle bıyık görünce biraz tedirgin oldum ve bir kaç arkadaşıma gösterdiğimde bana kesin erkek olduğunu söylediler. Henüz yumurta alamadığım için bende tam olarak anlayamadım tekrar teşekkür ederim.


cüce vatozum erkekmi dişi mi?
Öncelikle selamun aleykum.
2 adet cüce vatozda aynı batın yavruydu ve aynı şartlarda büyüdüler fakat bir tanesinin çok az bıyıkları var diğerinin ise tam erişkin halde az bıyıklı olan dişi mi erkek mi anlayamadım yardımcı olur musunuz?

dişi diye tahmin ettiğimerkek olandemir profil taşıma kapasitesi
[QUOTE=ardaemrah][QUOTE=tuncay adiller][QUOTE=b_e123]Bence 2x2 profil uygundur fakat asıl dikkat edilmesi gereken konu kaynaktır puntalar sağlam olursa bu profiller akvaryumlarını taşır.[/QUOTE]

Peki kaynaklar ayak ile yan olan parça yandan mı kaynaklanmalı yoksa yan parçanın ucu ayağın üstüne gelerek mi kaynaklanmalı?
[/QUOTE]
Tuncay arkadaşım bende demirci im ayaklar yandan kaynarsa akvaryumun ağırlığı kaynak yerlerinde olacağı için sağlıklı değil o yüzden akvaryumun tabanının oturduğu profillerin altına ayak koyulursa buda ağırlığın kaynak yerinde değil direk profilde olması demektir bu sağlıklıdır bilgilerinize birde et kalınlığı çok önemli bu hususta eğer 1 veya 2 katlı sehpa yapılacaksa profil et kalınlığı 2 mm olabilir ancak 3 katlı sehpa yapılacaksa et kalınlığı 3mm tercih edilmelidir.
[/QUOTE]

Bilgileriniz için çok teşekkür ederim tamda dediğiniz gibi yaptırdım profili ve içim rahatladı gerçekten tekrar çok teşekkür ederim.
demir profil taşıma kapasitesi
[QUOTE=b_e123] [QUOTE=tuncay adiller] [QUOTE=b_e123] [QUOTE=tuncay adiller] [QUOTE=b_e123]Bence 2x2 profil uygundur fakat asıl dikkat edilmesi gereken konu kaynaktır puntalar sağlam olursa bu profiller akvaryumlarını taşır.[/QUOTE]

Peki kaynaklar ayak ile yan olan parça yandan mı kaynaklanmalı yoksa yan parçanın ucu ayağın üstüne gelerek mi kaynaklanmalı?
[/QUOTE]

Hiç farketmeyecektir sen ustaya bırak işini sağlam atılan tek bi punta 1ton ağırlık taşır sen düşün :)[/QUOTE]

İlgi alakanız ve verdiğiniz bililer için çok teşekkür ederim Allah razı olsun . :)
[/QUOTE]
Bişey değil kardeşim İzmir'de olsan gelir yerinde de yardımda bulunurduk sözde kalmazdı.[/QUOTE]

Allah razı olsun bu şekilde bile çok yardımcı oldunuz teşekkürler.
demir profil taşıma kapasitesi
[QUOTE=b_e123] [QUOTE=tuncay adiller] [QUOTE=b_e123]Bence 2x2 profil uygundur fakat asıl dikkat edilmesi gereken konu kaynaktır puntalar sağlam olursa bu profiller akvaryumlarını taşır.[/QUOTE]

Peki kaynaklar ayak ile yan olan parça yandan mı kaynaklanmalı yoksa yan parçanın ucu ayağın üstüne gelerek mi kaynaklanmalı?
[/QUOTE]

Hiç farketmeyecektir sen ustaya bırak işini sağlam atılan tek bi punta 1ton ağırlık taşır sen düşün :)[/QUOTE]

İlgi alakanız ve verdiğiniz bililer için çok teşekkür ederim Allah razı olsun . :)
demir profil taşıma kapasitesi
[QUOTE=b_e123]Bence 2x2 profil uygundur fakat asıl dikkat edilmesi gereken konu kaynaktır puntalar sağlam olursa bu profiller akvaryumlarını taşır.[/QUOTE]

Peki kaynaklar ayak ile yan olan parça yandan mı kaynaklanmalı yoksa yan parçanın ucu ayağın üstüne gelerek mi kaynaklanmalı?
demir profil taşıma kapasitesi
[QUOTE=Evren Oltacı]Tuncay Bey profil konusu cok onemli bir konu
Olayin teknik acidan hakimi degilm ancak genellikle
4X4 profil kullanimi tavsiye edilmektedir ayrica antipas boya yaptirirsaniz iciniz rahate edecegi dusuncesindeyim

Ama ekonomik acidan nasil birekstra artis olacagini bilemiyorum...

Saygilarimla
Evren K. Oltaci
[/QUOTE]

Evren abi geçen sene 1 metrelik 4x4 cm 2 mm etli yaptırmıştım yaptırdığım usta 1 tona kadar rahatlıkla yük taşıyabileceğini söylemişti.
4x4 cm 2mm etli ile 2x2 cm 2 mm etli profilin pek fark etmeyeceğini söyledi ama yinede içimde bir tereddüt var açıkçası. Sonuç olarak et kalınlığının önemli olduğunu söyledi ve et kalınlığının 2 mm olması banada mantıklı geldi.
demir profil taşıma kapasitesi
Selamun aleyküm abilerim ve kardeşlerim.
Bu hafta içerisinde 3 katlı bir set yapmayı düşünüyorum fakat hem maliyet açısından hemde yer sıkıntısından dolayı yaptıracağım demir profil konusunda biraz kararsızım.
Seti koyacağım yer maksimum 95cm uzunluğunda ve 50 cm genişliğinde olacak. Bu yüzden de orta kat ve en aşağı kattaki akvaryumlara profilin ayakları engel oluşturacağı için profili 2cmx2cm x2 mm etli 95x50x165h olarak düşündüm. Akvaryumlar 90x50x50 olacak, bu durumda profil bu akvaryumları sorunsuzca taşıyabilir mi acaba, her hangi bir sıkıntıyla karşılaşabilir miyim sizce?

hagen kum üstündeki küfvgibi madde oluşumu
[QUOTE=Umut Başar]Bence bu bir tür yosun. Gübre kullanımının bilinçsizce yapılması genellikle yosun probleminin patlak vermesini sağlıyor ancak nasıl kurtulabileceğiniz konusunda fikrim yok. Yosun sorununuz geçtikten sonra bile aksatmadan periyodik olarak bol bol dip çekin.. İki haftada bir 10 litre hiçbir zaman için yeterli gelmeyecektir.[/QUOTE]

Çok teşekkür ederim yorumunuz için peki gübrelemeyi nasıl hangi periyotlarla ve ne kadarlık ölçülerde kullanmam gerekiyor ?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 261 Online Kullanıcı, 142 Üye

Online Kullanıcılar

Pamir Kandemir, ozmen34, HarunYILDIRIM, anilagokay, akvaryum3534, free2play, engin045, Quaan, farukkaradogan, Kaos, shefa92, G.S.İ, Ejder Günaydın, krib, Shrimpswillrise, hobihaneonline, Sugosu, Koksal Gurkan, kdrackgz, Uerakman, cevatyildiz, ozgur0681, activ-ist, mightymurat, lebowskia, cyhn84, sckaraoglu, terranova, Quersian, Serhat190909, SuPiresiAtakan, Hoper, Gokhanagsar, zkzhaydar, Fantsma, rccol, tolgayildirim, flamingoBebek, sinor, cebeci, ermanaydin, thejaponcu, faruk036, thundereblue, Emr35, burak91, 06zafer, czafer58, Kınayu, haychem, wallece, abunil, fkmetu, AmazonDream, ilkay39, husnu58, Kectalron, İsmail YILDIRIM, yduman, Ruhit, MiSoSiKiaN, Cihan toksöz, aXarayli, aslasensiz, replacka, h3lldorado, Rafayel, ABDULLAH DOĞRU, Sahinn, BadWolf, demirellevent, Nursun, fossadeileoni, metsi, DiscusTurk, edis, byorhan26, aydin345, Bysam, Xxx54, Aviationn, Shrimp-S, MertGezer, Lasanie, UĞUR KARA, Ümit_pet, yigit_kamuran, tetrazonnen, Yas400, Akvaryumis, Efe karakoc, i_gulistan, Aqua Discovery, rseven, frtozv, dogucan24, ArifhbsAquatics, erdogan41, kovarinko, Cengizhan06, SedatC, Gustlof, TuncayK, Hsrt, Yorum yapmaz, budak_murat, bodos, Balikcidede, afish, RyukinLoveTr, Fikrep, taner1616, onuribrahim, BigChief, fatihsahin, Hakanm_, emreg, Kamacimehmet1, deriinmavi, HmdtBetta, Cem Altay, Mustafax06, Volkan Sevimli, 00mert00, Flytheshrimp, Heinzen, yedili, Esakvarist, adige42, beyazgul, serhan16, emretez, Ouuz, rebelicas, Ömer335, tuncaysargin, Kantimur, emredayioglu, İnve Artemia, M.YILDIRIM, Eranio1907, Apistotales, Goralali,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.