ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
tunaercan82
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Kasım 2012 17:38
Son Ziyaret:
22 Haziran 2018 18:18
Toplam Mesaj:
29 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
5 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
tuna ercan
Doğum Tarihi:
26 Haziran 1982
Yaş:
36
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

tuna ercan

SON 10 MESAJI

Flowerhorn / Yeni Balığım Mestan
Balığınız hayırlı olsun ve güle güle büyütün :) Balığınızın türü red dragon. Kafa yapma potansiyeli yüksek olduğu kanaatindeyim. Kaliteli kafa ve renk yemleriyle birlikte daha güzel bir forma kavuşacağını düşünüyorum. Isı konusuna gelince 30 derecenin altına pek düşürmeyin mümkünse. İyi hobiler dilerim.
Zebra-sajica Tercihi Hakkında
Herkese Merhaba

1.25x55x60 akvaryumum var. Bu akvaryuma zebra ciklet ve sajica eklemek istiyorum. İlerde iki tür arasında herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Akvaryumun büyük olması iki türün bir arada yaşaması için sizce bir avantaj mıdır? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
400 Lt Akvaryum İçin En Hesaplı Filtre Sistemi Hk.
Her birinizin yorumları için çok teşekkür ederim. Bu durumda akvaryumun sump düzeneği olmaması sebebiyle tek seçenek ve en sağlamı dış filtre olarak görünüyor.

Herkese iyi hobiler dilerim.
400 Lt Akvaryum İçin En Hesaplı Filtre Sistemi Hk.
Dış filtre olarak hopar 2218 önerir misiniz?
400 Lt Akvaryum İçin En Hesaplı Filtre Sistemi Hk.
Herkese Merhaba,

125x55x60 akvaryumum bulunmakta. Dış filtre veya sump sisteminin dışında, akvaryum temizliği için en etkin ve hesaplı nasıl bir sistem kurabilirim?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
Cüce Vatoz Üretimi Hakkında
Herkese Merhaba!

Siyah düz kuyruk cüce vatoz üretimi konusunda deneyimli arkadaşlara bir sorum olacak. 50 cmlik standart, siyah kapak bir akvaryumum var. Bu akvaryumda 5 adet rasbora ve bir çift cüce vatoz bulunmakta. Ek olarak bu türlerin yanına başka bir tür veya rasboralardan 5 tane daha alsam akvaryum hacmi açısından balıklara sıkıntı olur mu? veya cüce vatozların üremesi konusunda sıkıntı olur mu? Bir de mangrow kökünde siyah kadife şeklinde yosunlaşmalar başladı. Bunun için Sae alsam ilerde yavru cüce vatozları yeme ihtimali var mı?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.[EDIT]tunaercan82,2017-08-18 12:26:16[/EDIT]
Yunus Ciklet Ve Yunus Alıcam.lepistesle Yaşarlarmı
Yaşamazlar. Yunus, ortalama 20 cm'i bulan malawi cikletidir. Lepistes ise erkeklerde 4, dişilerde ise en fazla 6 cm'i bulmaktadır. Dolayısıyla Yunuslarınıza yem olacaklardır. Bunun dışında habitatları ve su değerleri farklılık gösteren iki ayrı tür olması sebebi ile birlikte beslenmesi imkansızdır.
Akvaryumumda Nematod Var
Nematodla ilgili başka bir sorum olacak. Akvaryuma 2-3 tane damızlık altı melek eklesem nematodları canlı yem olarak görüp akvaryum temizliğine yardımcı olabilirler mi?
Akvaryumumda Nematod Var
Cevaplarınız için teşekkürler. Akvaryumda cüce vatozlar olduğu için tuz eklemek pek doğru olmaz diye düşünüyorum. Ama lepisteslerin böyle bir etkisini duymamıştım, denemeye değer.
Akvaryumumda Nematod Var
Merhaba arkadaşlar.

Dün akvaryuma dikkatli baktığımda ince kıl gibi su yüzeyinde ortalarda ve alt seviyelerde hareket eden cisimlere rastladım. Biraz yaptığım araştırmada nematodla aynı görüntüye sahip olduğunu gördüm. Akvaryumumda 1 erkek iki dişi cüce vatoz ve 1 kök anubiasım var.

Nematodlardan nasıl kurtulurum?

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,608,948 Mesaj
  • 382,585 Konu
  • 91 Forum
  • 132,407 Forum Üyesi
  • 1,400 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,603 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.