ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
tunaercan82
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Kasım 2012 17:38
Son Ziyaret:
4 Saat 6 Dakika önce
Toplam Mesaj:
24 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
tuna ercan
Doğum Tarihi:
26 Haziran 1982
Yaş:
35
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

tuna ercan

SON 9 MESAJI

Cüce Vatoz Üretimi Hakkında
Herkese Merhaba!

Siyah düz kuyruk cüce vatoz üretimi konusunda deneyimli arkadaşlara bir sorum olacak. 50 cmlik standart, siyah kapak bir akvaryumum var. Bu akvaryumda 5 adet rasbora ve bir çift cüce vatoz bulunmakta. Ek olarak bu türlerin yanına başka bir tür veya rasboralardan 5 tane daha alsam akvaryum hacmi açısından balıklara sıkıntı olur mu? veya cüce vatozların üremesi konusunda sıkıntı olur mu? Bir de mangrow kökünde siyah kadife şeklinde yosunlaşmalar başladı. Bunun için Sae alsam ilerde yavru cüce vatozları yeme ihtimali var mı?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.[EDIT]tunaercan82,2017-08-18 12:26:16[/EDIT]
Yunus Ciklet Ve Yunus Alıcam.lepistesle Yaşarlarmı
Yaşamazlar. Yunus, ortalama 20 cm'i bulan malawi cikletidir. Lepistes ise erkeklerde 4, dişilerde ise en fazla 6 cm'i bulmaktadır. Dolayısıyla Yunuslarınıza yem olacaklardır. Bunun dışında habitatları ve su değerleri farklılık gösteren iki ayrı tür olması sebebi ile birlikte beslenmesi imkansızdır.
Akvaryumumda Nematod Var
Nematodla ilgili başka bir sorum olacak. Akvaryuma 2-3 tane damızlık altı melek eklesem nematodları canlı yem olarak görüp akvaryum temizliğine yardımcı olabilirler mi?
Akvaryumumda Nematod Var
Cevaplarınız için teşekkürler. Akvaryumda cüce vatozlar olduğu için tuz eklemek pek doğru olmaz diye düşünüyorum. Ama lepisteslerin böyle bir etkisini duymamıştım, denemeye değer.
Akvaryumumda Nematod Var
Merhaba arkadaşlar.

Dün akvaryuma dikkatli baktığımda ince kıl gibi su yüzeyinde ortalarda ve alt seviyelerde hareket eden cisimlere rastladım. Biraz yaptığım araştırmada nematodla aynı görüntüye sahip olduğunu gördüm. Akvaryumumda 1 erkek iki dişi cüce vatoz ve 1 kök anubiasım var.

Nematodlardan nasıl kurtulurum?
Vatoz Üretim Tankı Hakkında
Bir de ek olarak akvaryumumda kum yok. Açıkçası haftalık dip çekimini zaman sıkıntımdan dolayı zor yapıyorum. Bu durumda akvaryuma kum eklemem daha mı iyi olur.
Vatoz Üretim Tankı Hakkında
Cevabınız için teşekkürler Mehmet Bey.
Vatoz Üretim Tankı Hakkında
Herkese Merhaba.

Siyah cüce vatoz üretiminde deneyimli olan arkadaşlara bir sorum olacak. 85 cmlik cama cam akvaryumum ve içinde 1 erkek 2 dişi cüce vatoz, 2 adet mangrow kökü, 1 adet testi ve 1 adet de anubiasım var. Bu akvaryuma görsellik katmak için 1 erkek 2 dişi veya 2 erkek 4 dişi plati eklemek istiyorum. Bu durum vatozların strese girip üremelerine sorun teşkil eder mi? Tür konusunda (plati) sıkıntı olursa sizin önerebileceğiniz balıklar nelerdir?
Bitkili Akvaryum İçin Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?
Herkese Merhaba,

Arkadaşlar bende 85 cm'lik yaklaşık 110 litelik bir akvaryumum var. Kolay, karbondiyotsiz bir akvaryum kurmak istiyorum. Bu akvaryumda şimdilik tabanda aquaclay kum, tetratec ex 1200 dış filtre, ısıtıcı, iç filtre ve dalgıç pembe ışık var. (eksiklerim var ise ekleme yapabilirim.)

Aydınlatma için en uygun sitem nedir? Tabi fiyat olarak biraz uygun olsun istiyorum. Yaptığım araştırmada armatürlerin ücret olarak biraz yüksek olduğunu gördüm. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,560,061 Mesaj
  • 375,933 Konu
  • 91 Forum
  • 129,373 Forum Üyesi
  • 1,394 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,194 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.