ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
guardiny
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
19
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
22 Mart 2013 20:53
Son Ziyaret:
17 Saat 34 Dakika önce
Toplam Mesaj:
198 [0.14 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
70 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Burak
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Tekirdag
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Burak [img]http://i.hizliresim.com/77BG4m.jpg[/img]

SON 10 MESAJI

Siyah Neon Tetra Dik Yüzme Problemi
Filtreyi kapatın akıntıyamı yoksa kendini yukarı taşımak için mi yüzüyor.Eğer kendini taşıyamayıp dibe çökmeye başalyınca yukarı yüzüyor ve kuyruğu sanki felçli gibi davranıyorsa columnarisin başlangıcı diyebiliriz.Balığınızı 28 derecede 20 litreye 2 tatlı kaşığı dolu dolu deniz tuzuyla bir karantina tankına alın.Pamuk varsa mantardır.Metilen maviside uygulayın ama açık mavimsi olucak şekilde.
Oranda İç Filtreye Sıkışması Hk.
[EDIT]guardiny,2017-01-18 23:50:50[/EDIT]
70 Litrelik Çöp Kovasında Su Dinlendirme Fikri ?
[QUOTE=baris98]

Dikkat ettiyseniz yaşadığınız şehrin su değerlerini öğrenin derken tam da bunu kastettim. Siz genel konuşmuyor musunuz. 3 gün dinlendirmeyi hangi bilimsel gerçeğe dayanarak söylüyorsunuz acaba? Ben fikrimi açıkça deneyimlerime dayanarak belirttim. Uygulayıp uygulamamayı herkes kendi bilir. [/QUOTE]

Dikkat ettiyseniz en az 3 gün dedim.Burda canlı besliyoruz riske atmaya gerek yok.Kaç litre klorun ne kadar sürede çıkabileceğini nasıl bileceksinizde riske girmemek için 3 gün havalandırım dediğimde bende olmuyor gerek yok gibi şeyler söyleyebiliyorsunuz?
Difuzor Tavsiye
Küçük bir filtre ile vortex yapsanız hem daha iyi çözünür hemde maliyeti daha az olur?
Lepistes Ve Kılıç
Aynen lepistesler dahil çoğu balık strese girince veya su değerleri kötüleşince böyle davranır.Gözleri siyahlaşmışsa , durgunlaşmışsa , ürkekleşmişse strese girmiş demektir
Biolife Kullanan Varmi ?
Bir arkadaş farkedebileceğiniz gibi reklam yapıyor boşverin onu.Biolifenin normal pipo filtrelerden bir farkı yok sadece daha pahalı.
70 Litrelik Çöp Kovasında Su Dinlendirme Fikri ?
[QUOTE=baris98]3 gün boyunca hava taşıyla havalandırma mı? Suyu doldurun, 1 gün bekletmeniz yeterlidir. Yalnız tankınızla ekleme yaparken suyu 1-2 derece sıcaklığını eşitleyin. Ben yıllardır bu şekilde yapıyorum. Bir çok balık türü besledim. Çok nadir balık kayıpları yaşadım. Isıtıcı takıp sıcaklığı da ayarlayabilirsiniz. Bazı arkadaşlar şebeke suyuna eklenen klorun su içerisinde sıvı halde kaldığı dolayısıyla dinlendirme ile uçmadığı bilgisini paylaştılar. Yaşadığınız şehrin su değerlerini öğrenmeniz çok faydalı olacaktır. Sadece klor zararlı değildir.Su düzenleyici de kullanabilirsiniz.
Sağlıklı balıklar dilerim...[/QUOTE]

Heryerde sizinki gibi klor kullanıldığı garantisini verebilir misiniz?Ya sizin balıklarınız klora alıştıysa?Bu kadar genel konuşmayın beslediğimiz sonuçta bir canlı.Daha fazla havalandırmanın her zaman yararı olur.
70 Litrelik Çöp Kovasında Su Dinlendirme Fikri ?
[QUOTE=magah458]

Peki akvaryuma basarken kafa motoru almak mı gerekiyor yoksa biraz Uğraş verip dip çekimi hortumu ile olur mu ? Çünkü şuan yeni bir tank yaptırdım ışıklandırma kum felan belim biraz büküldü [:'(][:'(][/QUOTE]

Küçük kovalarla bir kaç seferde dökebilirsiniz.Dip çekimi ile çok zor olur.
70 Litrelik Çöp Kovasında Su Dinlendirme Fikri ?
[QUOTE=magah458]Bu ÇÖP kovalarında nasıl dinlendirme yapıyorsunuz ? Ağzını açık şeklde mi koyuyorsunuz resimli bir anlatım olsa [/QUOTE]

Aynen öyle içine suyu dolduruyoruz ve bekletiyoruz bu sürece " dinlendirme " deniliyor.Su orda bekledikçe içindeki klor vb gazlar sudan uçarak uzaklaşıyor.Bizde suyu doldurup bekleyeceğimiz kovalara kaplara kısaca yerlere dinlendirme tankı-kabı vb diyoruz.Su en az 3 gün orda hava taşıyla havalandırın.
Lepistes Ve Kılıç
Stres gibi gözüküyor.Siz su değişimi yapın ve bemiks katkılı yem yedirin.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,374,661 Mesaj
  • 351,546 Konu
  • 91 Forum
  • 118,702 Forum Üyesi
  • 1,342 Özel Forum Üyesi
  • 26 Kıdemli Akvarist
  • 2,584 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.