ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BabySoul
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1808
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
16 Nisan 2014 00:28
Son Ziyaret:
2 Saat 3 Dakika önce
Toplam Mesaj:
3405 [1.69 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Savaş Dursun
Doğum Tarihi:
04 Mayıs 1979
Yaş:
40
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Savaş Dursun [B]Ne Mutlu Türk'üm Diyene.[/B]

SON 10 MESAJI

Dıy Co2 Çabuk Bitme Sorunu
[QUOTE=ANIILL]

DAMLA sayacım ve difizörum yok damla sn kaç çıkıyor bilmiyorum ama en kısık şekilde sıra şeklilde ip gibi tek sıra co2 veriyorum bar 2 ye geldiğinde fakat kaçak olmadığını söyle söyleye bilirim bar 4 kadar geliyor sonra 2 de kalmiyor dediğiniz gibi ama reaksiyon devam ediyor hep a şişesinden b şişesine su ara ara gidip devamlı co2 üretiyor ve bu yuzden bitiyor anladığım kadarı ile mıknatısı siz nasıl kullanıyorsunuz sistemde?[/QUOTE]

Ben 3 barı görmeden mıknatısı sıvı içinden çıkarmıyorum. Bar 4'e geliyorsa pet şişe genleşir ve sertleşir ama mutlaka gaz çıkışı olması gerekiyor. A şişeden B ye geçtikçe oluşan co2 dışarı çıkmadıkça basınç artmaya devam edecektir ki bu saniyede 1-2 kabarcık ile mümkün değil. Muhtemelen kaçak yok ise, saniyede verdiğin kabarcık fazla. Yoksa onca co2 gazı çıkmadan sistem durmaz.
Dıy Co2 Çabuk Bitme Sorunu
[QUOTE=ANIILL]
sanırım benim hatam mıknatısı sürekli suyun içinde bırakıyorum ve sistem rekasiyona devam ettiği için çabuk bitiyor bar 2 geldiği zaman mıknası yukarı kaldırırım fakat içindeki gaz bitince yeniden sistemi başlatmam gerekiçek mıknatısı suyun içine koyup suyun hergün sistemi kontrol etmek lazım bu seferde..

kaçak olmadığına eminim kontrol ettim fakat benim hatam sanırım hep mıknatısı suyun içinde birakıp sistem tepkimeye devam ediyor onun için bitiyor çabuk siz peki mıknatısı devamlı suyun içinde bırakıyor musun yazildiği gibi kağıtta 2 cm aşada olması gerekir diyor.[/QUOTE]

Akvaryumun 70 cm ise saniyede 1 veya 2 kabarcık versen 24 saatte 1. şişedeki tüm sitrik asit sıvısı 2. şişeye geçmez. Geçmesi için reaksiyon olması lazım, reaksiyon olması için ise vananın açık olması gerekiyor. Hadi diyelim senin dediğin gibi kaçak yoksa, saniyede 2 kabarcık ile oluşan reaksiyonun gazı nerede birikiyor? 2 kabarcık ile suya gitmediğine göre şişede birikir, ama şişe o basınç ile 2 barda kalmaz. Gaz bir yerden çıkmadıkça şişedeki basınç ne 2 bar kalır ne de o şişe o basınca dayanır.

Bendeki d201 ve 24 saat açık, saniyede 2 kabarcık ile 15 gün civarı gidiyor.[EDIT]BabySoul,2019-04-02 18:02:54[/EDIT]
Dıy Co2 Çabuk Bitme Sorunu
[QUOTE=ANIILL]A şişesine limon tuzu 200grm b şişesine 200grm karbonat attip yazan ölçülerde su koydum kuruduktan sonra aç kapa yaparak gazı eşitledim bar 2 geldi akvaryuma bağladım gazı en kısık şekilde vanadan açtıktan sonra ilk denememde 1 günde bitti ikinci denememde 2 gunde gitti bitti Limon tuzlu su karbonatlı suya geçip hemen sonra sistem duruyor sizce ben nerede hata yapıyorum çabucak bitiyor bu şekilde bi yerde yanlış birşey mi yapıyorum damla sayacım ve difüzörum yok ama şırıngadan yaptım ama çok kısık şekilde acıyorum gazi çabuk bitiyor[:/] [/QUOTE]

Normal olarak kaçak yoksa 1 günde, 1.şişedeki sitrik asidin 2.şişedeki karbonata geçmesi olanaksız. Kapaklar, bar göstergesi, pnömatik vana ve vanaya kadar olan hortumda kaçak varsa co2 bir günde bitebilir.
Dalgıç Pompa Aldım Nasıl Kullanacağım
[QUOTE=Akvaryum8585]
Yani o ucu dönüştürücü bi aparatla kullanmadan direk kesip adaptör mu balasam[/QUOTE]

Aparata gerek yok ucu kes, +/- kutupları bağlayıp bantla yeter.
Dalgıç Pompa Aldım Nasıl Kullanacağım
12 volta kadar bir adaptör bağlayıp kullanman gerekiyor.
Her Zaman Ki Gibi Beyaz Benek (sonuç Alındı)
[QUOTE=elbet20]
Türkiye de bulamazmıyız benim petshopa sordum açıkta var dedi sera nın sizce gerçekmidir ya da başka bişeymidir?[/QUOTE]

Açıkta var dediği sadece baktopur direct'tir. O da zaten hap tek tek satılıyor.
Her Zaman Ki Gibi Beyaz Benek (sonuç Alındı)
[QUOTE=Emre Zaim]Beyazbenekten, tuz ya da ilaç kullanmadan kurtulmak mümkündür. Su sıcaklığını 30C'de sabitlediğimizde, beyazbenek hastalık etmeni olan Ichthyopthirius multifiliis parazitinin yaşam döngüsü hızlanacak ve parazit, üremek için kistler oluşturarak, balığın üzerinden ayrılacaktır. Beyazbenek kistleri, zeminde toplanırlar. Tüm zemini kapsayacak şekilde günlük dip çekimi yapılarak, yaklaşık bir hafta içerisinde bu hastalıktan ilaç kullanmadan kurtulmak ve parazitleri akvaryumdan uzaklaştırmak mümkündür.
Bu uygulamaya rağmen hastalık geçmiyorsa, büyük ihtimalle tüm zemini kapsayacak şekilde dip çekimi yapılmıyordur ve açılan beyazbenek kistlerinden çıkan parazitler, balığın derisi üzerine yerleşiyordur.
Dip çekimi uygulaması ile hastalık geçmediyse, bitki ve vatoza zarar verme olasılığı bulunan tuzdan çok daha etkili olacak, Seachem Paraguard, Sera Costapur ya da muadili bir beyazbenek ilacının kullanım klavuzunda belirtildiği şekilde kullanılmasını öneririm. İlaç tedavisi sonrası dış filtre temizlenerek, ilacı uzaklaştırmak için birkaç gün aktif C kullanılmasını ve JBL Denitrol ya da muadili bir bakteri kültürünün kullanım klavuzunda belirtildiği şekilde eklenmesini öneririm.
Geçmiş olsun.[/QUOTE]

Emrecim yalnız costapur Türkiyede yok, ben yurtdışından getirtiyorum. Paraguard ise 100 tl civarı. Alternatif olarak biyoteknik, deepfix ve apex satışı mevcut.
Akvaryum.com Yetkililerine Uyarı
[QUOTE=Unreal55]Herkes kızacak bana ama biolife ile dış filtrenin hiçbir farkı yok arkdaşlar. Dış filtre ile evini su basmış tüm balıklarını kaybetmiş birisi olarak söylüyorum bunları. Yaklaşık 1 yıldır biolife kullanıyorum brüt 450 net 400 litrelik akvaryumumda 25 tane balığım var hiç kaybım olmadı suyum cam gibi nettir. Ayrıca belirteyim buradaki çoğu hobiciden teknik bilgim zayıf olabilir ama 27 yıldır balık beslerim tecrübem çok daha fazladır. Biolife in dış filtereden 2 avantajı var birincisi herşeyi tankın içinde suyun boşalma riski sıfır. İkincisi sürekli malzeme masrafı yapmıyorsun. Dış filtrede olduğu gibi düzenli su değişimi yapıldıktan sonra mükemmel bir ürün [:iyi:] saygılar[/QUOTE]

Bende 39 yaşındayım 9 yaşından beri balık besliyorum. Şimdi Bora Demirtürke sorsanız bu biolife filtre ne kadar bakteri alanına sahip cevap vermez. Şimdiki politikacılar gibi kendisi zamanında millilikten bahsedip, yerli malı yurdun malı diye duyar kasıyordu fakat neden filtre ismi İngilizce diye sorduğumda ya da neden yerli malını överken web sitende yerli muadilleri olmasına rağmen yabancı ürünler satıyorsun dememe rağmen beni kötü amaçlı yazılar yazmayla suçlamış ve sorduklarıma cevap verememişti. Ayrıca kendi youtube kanalına yazılan olumsuz yazıları sildiği de forum içinde ki konularda mevcuttur.

Şimdi de flora ve monera diye kafa motoru yabancı olan bir ürün satıyor. Madem biolife yüzen filtre 400-500 litre tanklarda yeterliydi o halde niye bu ürünlere ihtiyaç gereği vardır [^_^] Milli Ahm yem satmak varken neden Jbl, tetra vs yemleri satar kendisi [^_^] Bu şahış eğer dış filtre yapabilse ki becerebilirse bir gün onu da yapacaktır, o zamanda yerli malı dış filtre diye satacaktır.
Beta Balığı Tank ?
[QUOTE=ANIL2626]

15 tlye plastik değil cama cam akvaryum 5.5 litrelik dediğim ısıtıcıya da bakıcam teşekkürler bilgi için[/QUOTE]

15 tl olan plastik demedim kapağı ve alt çerçevesi plastik cam akvaryum. Aşağıda resmi olan akvaryum..
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/160920/080220190008251.jpg[/IMG]
Beta Balığı Tank ?
[QUOTE=ANIL2626]

hocam öğrenciyim ısıtmalı vs.. durumum yok hayvanı bırakamam da 10 litre altı yetersiz mi ?[/QUOTE]

5.5 ya da 10, 20 litre sana kalmış ben tavsiyemi söyledim. 5.5 litre olanlar 15 tl ye satılan, 7-8 tl ye petshopa girişi olan plastik kapaklı akvaryumlar. Nasıl bakarsan o kadar sağlıklı ve uzun yaşar. Kimi betta 1-2 sene kimi 4-5 sene yaşar. Isıtıcı ise şart maalesef.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 393 Online Kullanıcı, 214 Üye

Online Kullanıcılar

pekozgur, Beta_balik, ibas34, Aspet, suat arslan, Gökhan1907, devrimdpt, ktulgar, Kınayu, enginm2000, ternapi, erdalakçay, ceyh, ykpaslan14, Repoer, hattori, arasakv, SCORPION_79, ers1905, OgzOzk, Koksal Gurkan, sadhin, gunata2003, Gurit, ezc06, dusumsel, Numenor, qokay01, Mikail Erdoğan, gokhan0322, mesutkilic, apistoapisto, bugra_81, gokhanksm, cenkistan, muratabi54, bhdr100, Unal54, ALEM, koeklue, s3lck, tosbag, ultraaskin, akcay034, capo di capi, Akyuvaryum, blokurlu, pilotx, orimohito, tathadr, Müptela, Nursun, umutsb, extuin, BlackGoat, svg1000, tunasoylemis, erensimsek, MiSoSiKiaN, serhatktnci, meka130, Aporetti, Cem Altay, ihsannnn, ilker2626, mcmert, byyilmaz, eskiyapar, AkvaristMustafa, barus, Goksen, furkantenekeci, zekigonlum, FRaVF, nzm06, fvzcyhn, lazarusv20, HüseyinUysal, Recep Karip, beyazgul, efe.konukcu, Noyes, rikifat, orkali, MURAT111, fatihkuzen, trophhor, icelebi, nedenmiben, .Yiğit., sarper66, berkbolk, Furkannn, dus_zamani, suleymansane, Fatih ÇE, erencanhrz, BaharB, diaslayt, Urar, Orhunekm, Bonzi, _RdnC_, Odontochelys, Kry38, Sercanoklu, ffeytt, bytrmrt, hautbois, livadi, Fahrikurt, Onurdem78, muyat, noobhodja, yucesoy83, emretez, Aniello, Lovernes16, Csumer, Kamil009, samet, ALPDEM, punkroyal, seran06, reano, IlkerSalmanoglu, bitkigubremarket, Sawyer86, Yunus çolak, discodiscus, emrenouma, tricker07, nur13, Aeran, Fikrep, atlantis917, teksel, _ferhat_, Aralper, Laetacara, Fatih tll, saisfil, cakaboscan, gokberkgonenc, aliekinci, hakanycl, YeniBalikciniz, Aky1987, hakancez, dialog, leandro, Gastropoda, USD4EVER, beyaz_kartal, bunerf, rseven, Seçkin, gyunda, Firatbasoglu, PoTM, Volkan1925, neco61, drsn, twinsoul, cozsahin, Cüneyt sönmez, Morpho, AtlasPoyraz, oguzburcin, vendetta99, Hunt3r, HarunYldrm, muraTSkara, Emre5834, Sonerbz, asabijapon, uugguurr86, serhatdemir35, anchor, aykutturan, Mehmetpoad, Hrn37, ARANELELENSAR, muratcelebioglu, amazonik, Supervenenis, HobiKaan, rexxter, adana1429, Ayby, Macit41, çulsuz, DRARH, egedin, keyman79, WaveRider, sinanb85, YASİN K., Nitalis, CanBarut, firatalkn, Slanq, darkaura, Elcibey, M.bybrt, onur_1907, yavuz37, Ufuk sıkı, ouzqan, abunil, biciko, xdinox, fma3280, mustafaugr16, Muhendiss,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,771,848 Mesaj
  • 405,381 Konu
  • 91 Forum
  • 143,637 Forum Üyesi
  • 1,449 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,919 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.