ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
aliata
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
129
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Kasım 2015 01:25
Son Ziyaret:
5 Saat 40 Dakika önce
Toplam Mesaj:
132 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
10 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
H.ALİ ATALAY
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Emekli
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

H.ALİ ATALAY

SON 10 MESAJI

Lepisteslerin Yanına Tür Tavsiyesi Üzerine..
Merhaba , Lepistes tek tür ve tek ırk diyerek zaten siz kararınızı vermişsiniz, bence de doğru. Şüpheleri ortadan kaldırmak için sorularınıza cevap vermeye çalışayım. Vatoz hiçbir canlı balığa birşey yapmaz,sadece ölmüş ise yer.Cüce vatoz boy olarak daha iyi olur.Salyangoz dan kastınız elma salyangoz ise,çoğalıp çoğalmaması sizin elinizde.Onun üretilmesi farklı bir konu.Helena yada adi salyangozlar da ise haklısınız.Baş edemezsiniz üremeleri ile. Bahsettiğiniz küçük balıklar tetra grup üyesi balıklar,lepisteslerin kuyruklarını rahat bırakmazlar. Çöpçüler de ( aslında kedi balıkları ) kendi dünyalarında hayvanlar.Zararları olmaz. Neon evet görseli güzel,birşey diyemem.Ben son yıllar da tek tür bakıp,bir müddet sonra değiştiriyorum.Örneğin son olarak Japon'dan , Cüce Gurami'ye geçtim,sadece Cüce Gurami.Orada bile birkaç tane Cennet Gurami aldım,akvaryum savaş alanına döndü,Cennetler, gurami ailesinin sert balıkları olduğundan cüceleri başka akvaryuma aldım.Onlar orada huzurlu,cennetlerde meydan onlara kalınca yavru bile verdiler.önceleri kavgadan birşey gördükleri yoktu.Fazla zamanınızı almayayım,bence tek kırmızı, tek siyah lepistes ,neyse alın baktınız aklınız grup tetralar da dönersiniz.Kolay gelsin,iyi hobiler.
Ne Yapmalıyım
Yem miktarı normal,akşam verdiğiniz yem de sarımsaklı olduğu için bağırsaklarına iyi gelir.Biliyorsunuz Japonlar da kabızlık sık rastlanan bir durum.Kloyay gelsin.İyi hobiler.
Ne Yapmalıyım
Oranda,japon.Turuncu dediğiniz de büyük ihtimal japon.Bazı japonlar sever ,oda size denk gelmiş.Akvaryum da kaya,bitki,..vs.yoksa dikkatleri birbirlerine veriyor olabilirler.Biraz daha gözlemleyin,verdiğiniz yem miktarı,açlık-tokluk durumları da etkiler.
Ne Yapmalıyım
Merhaba,Balıklarınızın cinsi ne ?
Akvaryum Su Değişimi
Merhaba,
Sizin haftalık 80-100 lt.arası su değişimi yapmanız gerekir,ancak 5-6 kova bu rakama ulaşmaz.Balıklar şu anda etkilenmese bile ,uzun vadede muhakkak etkilenir.Akvaryumunuzda,görebildiğim kadarı ile balık nüfusu az,suyu kirletecek objelerde az.Kural evet ama ,değişim süresini uzatabilirsiniz.Böylece biraz olsun işiniz azalır.O görüntü bana 2-3 haftada bir olabilir gibi geliyor.Karar sizin,kolay gelsin.İyi hobiler.
Sehpa Ve Akvaryum
Merhaba, Akvaryumunuz yaklaşık 50 lt.su alır.İçine koyacağınız kum,taş,kaya ...vs. 5 kg.tutsa bile sorun çıkmaz.Size küçük bir önerim,sehpayı yaptırdığınız yere üst taban için 40X40 aynı parçadan kestirin,birde aynı ölçülerde strafor alın.Kalın ve sert olanı tercih edin.Üzerine koyacağınız parça,sehpanızın su ile oluşabilecek temaslarından korur.Strafor ise balans görevi yapıp,akvaryumun dengelenmesini sağlar, zemine daha iyi oturur. Kolay gelsin,iyi hobiler.[EDIT]aliata,2021-12-13 14:31:15[/EDIT]
Akvaryum İçin Filtre
Merhaba, 200 lt.akvaryumda her türlü balığı yetiştirebilirsiniz.Karar sizin,eğer karar veremiyorsanız ,sitenin ansiklopedi bölümünden balıkların gruplarını,yaşam şartlarını ve diğer bütün özelliklerini görebilirsiniz.Karar vermenizde faydalı olacağını inanıyorum.Canlı Doğuranlar,Japon Balığı, Cichlid Türleri,Tetra Grupları,Labirent Grubu.........vs. Filtre ye gelince,o büyüklükte bir akvaryuma kesin olarak dış filtre almanız gerekiyor.O konuda da tamamen sizin ekonomik durumunuza bağlı.Fiyatlar marka ve kalitelerine göre değişir. Şimdilik size kolay gelsin,iyi hobiler.
Bitkili Lepisteslerin Yanına Balık Önerisi
Merhaba , Bence öncelikle Lepistes sürünüzü çoğaltın,dişi sayısı fazla olmak şartıyla.Sonraki aşamada yine onlarla aynı gruptan Plati,Moly gibi sakin,canlı doğuranlardan karma yapabilirsiniz.Akvaryumunuz böylece daha uyumlu olur.Kolay gelsin,iyi hobiler.
35 Lt Japon
Merhaba , Bir arkadaşımız doğru yazmış ( 0 ) sıfır.Katılıyorum,bizlere göre tabii bu görüş.Akvaryumcuya giderseniz en az 2-3 tane önerir.35 Lt.düşün bundan filtre,kum,taş,kaya neyse diğer hacimleri geriye kalan su da sizde istemezsiniz tıkış tıkış yaşasınlar.Japon bakacaksanız,akvaryumu büyütün,yada o akvaryuma göre küçük balık cinslerinden birkaç tane alın. Kolay gelsin,iyi hobiler.
Ciklet Mi Cikletse Hangi Türü.?
Merhaba , Sitenin Ansiklopedi bölümü var,hemen hemen bütün balıkların resimleri,soyları,sopları,akrabaları,arkadaşları ,kim nerede yaşar ? ,kimle yaşar ? ne yer ? ne içer ? ............vs.bütün bilgilere oradan ulaşabilirsiniz. Size tavsiyem oradan çok detaylı bilgi edinebilirsiniz.Resimlerden göründüğü kadarı ile beyaz kuyruğu gözüken beyaz prenses,diğer iki zebrada dişi. Kolay gelsin,iyi hobiler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 250 Online Kullanıcı, 136 Üye

Online Kullanıcılar

WaveRider, Redfin, Emr35, Oscarfish070, Panzerfaust, bur0ck93, dorukyalcinn, beyazgul, Gökhan1907, ternapi, Yusufkaan2011, ecelci, kareem1987, cagansatar, Yas400, fossadeileoni, cagatay19, eackgzz, gokturkseyhan, umitbitmez, Baphomet, Sinan6134, FurkanMatiz, K3r3m, Gustlof, Cenk Bildir, stonemage, oguzkiy, huzur, Pamir Kandemir, ecomod, dream07, Arhan mücevher c, Cancan59, oturhanoglu, MiSoSiKiaN, arifpolat768, İlker ALTUNTAŞ, Mrl4stromance, stopsound, Kınayu, Gastropoda, hestiya, sametyildiz, eypakts, Inteleon, Tropicall34, rasit2009, demirellevent, oblomov, buno61, Gokayb, MacroEconomist, yelpeli, İslam akay, 10ur56, DeviLLe, deriinmavi, BoraBerkol, mcmert, Baranmeng, seyyahhh, Psmst61, ozgur0681, capodicapii, HarunYILDIRIM, OzkanBs, hobimakvaryum, osman-01, darksider, sinanb85, selfish, serkancan77, Shrimpswillrise, koruyucu3443, Emerse, İsmail YILDIRIM, Canerkartal, Aquay, Gokhanhoca, kdrackgz, bugurdag, mustafa_58, Rami, fehmi furkan, BUZDOLABI, hannibal55, eryaldiz, Nazif_polatt, DeepWater, kor65, Heinzen, frieyjia, muratzngn, Dextran, srdrrr, Kuzgun, Koksal Gurkan, dazigran, asafkastan, mcetindas, Seagod99, tablet, emreemin, tamerty, The_Cayci, ByMotsan, DRARH, Seycinda, CrazyRipper, abdullah kg, su dünyası, blueWORLD, esuc, Superozo, yaguara, bandirmali, Poetika35, Efem2010, erdotr, Denizs, ahli yunus, ugurdalgic, Cengizhan06, selçukaydoğar, basakboy, ArifhbsAquatics, teksel, AlpayFerdiNAR, umut akin, G_can, TheHobi, Burak Dişli, ihun, Tustwis, digiman22003, Userd123,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.