ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Taşadam
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
497
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Şubat 2016 00:03
Son Ziyaret:
5 Saat 8 Dakika önce
Toplam Mesaj:
644 [0.81 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
140 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ÖMER FARUK TASMAN
Doğum Tarihi:
05 Şubat 2001
Yaş:
17
İl:
Ankara
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ömer Faruk Taşman

SON 10 MESAJI

Süper Karma
Kerem bey akvaryum çok güzel olmuş ancak mavi ışık balıkların rengini gizlemiş. sanki akvaryumda gölgeler yüzüyor gibi geldi bana
Nanolar İle Başlangıç
Sivrisinek rasbora yı hem küçük hacimlere uyumlu olması hemde yavrulamasının zor olması sebebiyle tavsiye ettim. Daha yeni balık beslemeye başlamışsınız balıklarınızın yavrulamasını istemeniz gayet normal ama 15 lt de bu yavruları kolay kolay büyütemezsiniz, endler çok yavrulayan bir balık şuan 70 civarı yavrum var ne yapsam diye düşünüyorum. Anlayacağınız şuan yavrulamayan balıklar sizin için daha iyi bir seçenek. Karides eklemek bence gayet güzel olur. Galaxy rasborayı yetişkin bulmak biraz zor bu yüzden rastgele 6 tane alabilirsiniz.
Nanolar İle Başlangıç
Öncelikle bu link işinize yarayabilir.[URL]http://www.akvaryum.com/Forum/bitkili_nano_kupler_k670386.asp[/URL]
Balık olarak bu boyutta endler beldeye bilirsiniz ancak doğacak olan yavrular ileride sıkıntı çıkarır yetişkinler yavrulara ellemiyor. Galaxy rasbora veya sivrisinek rasbora ( boraras brigittae) bu akvaryumlara daha uygun olur. Kolay gelsin.[EDIT]Taşadam,2018-03-04 11:58:48[/EDIT]
Betta Akvaryumum Nasıl Olmalı?
Balığınız double tail. Betta akvaryumu tarzında bir arama yaparsanız yüzlerce örnek bulabilirsiniz. Benim tavsiyem bol bitkili yati ,mangrow kökleri ile dizayn edilmiş bir akvaryum. şelale filtre tavsiye ederim bence daha avantajlı.
Amazon Rüyası
Ahmet bey çalışmalarınızı başından beri takip ediyorum bence ortaya çok güzel tanklar çıkacak. Işık konusunda led armatür tavsiye edebilirim Pistia ve salvinia natans da güzel sonuçlar aldım fazla bitki olmayacaksa bence gayet iyi bir seçenek.
Apistolove
Akvaryumunuz çok güzel olmuş balıklarınız da muhteşem inşallah ileride yavrularını da görürsünüz. Diteher konusuna gelirsek bende endler önermem evet çok güzel bir balık ama ben böyle yavrulayan bir balık görmedim, şimdi her yer yavru doldu 70-80 civarı yavru var. Gerçi ben bunu hak ettim[:P] Emre abim (Emre Zaim) beni uyarmıştı ancak pet shopta endler bulunca dayanamamıştım. Hedefiniz pandurodan yavru almaksa rasbora gibi ditherlik yapacak kendi halinde balık alın derim yavru falan bir süre sonra yük oluyor (büyüt yer kalmasın, satmaya çalış satama, satmak isteme)gibi. Şimdiden kolay gelsin.
Apistogramma Ve Karides
[QUOTE=BDEDE]1 çift pandurinim var 10 adet kiraz karides ile birlikte deneyeceğim... deneyim olarak paylaşayım [/QUOTE]kürek ağızlı apisto diye bir tanım var ve panduro da bu balıklara dahil. Yaklaşık 3 ay önce borellilerimi almak için doğa akvaryuma gitmiştim ve yeni apistoların geldiği gündü ziya abi panduroları karides akvaryumuna salmış pandurolar 1 tane bile karides bırakmamış, bence denemeyin bile karideslerinize yazık olacak.
Apistogramma Ve Karides
Apistogramma borelli diğer apistolara göre daha uysal ve barışçıl bir balık. Süt dökmüş kedi gibi değil ama. 3 aydır kiraz karides ile besliyorum bol kötük bitki moss var akvaryumda kirazlara ellediklerini görmedim ama yavrulara hayır demezler.
15 Litre Betta Akvaryumum
Gayet güzel olmuş elinize sağlık. Tek tavsiyem öndeki kumları yanlara doğru yükselen bir şekilde düzeltirseniz daha şık durur.
Amazon Rüyası
Ahmet bey reeflowers bacteria feeder'ı bakteri kültütürü olarak kullanmayacaksınız değilmi? Zamanında böyle bir hataya düşmüştüm.[EDIT]Taşadam,2018-02-19 17:19:00[/EDIT]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,587,342 Mesaj
  • 379,804 Konu
  • 91 Forum
  • 131,152 Forum Üyesi
  • 1,399 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,797 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.