ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
SerdarAksu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
217
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Mart 2016 18:22
Son Ziyaret:
31 dakika önce
Toplam Mesaj:
355 [0.46 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
14 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serdar Aksu
Doğum Tarihi:
30 Mart 1984
Yaş:
34
İl:
Afyon
Meslek:
Satış Sorumlusu
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Serdar Aksu

SON 10 MESAJI

Küçük Bitkili Akvaryum Tankım
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/183921/230420182210001.jpg[/IMG] 6. Haftalık süreç Birkaç ufak değişiklik oldu :)
Küçük Bitkili Akvaryum Tankım
[QUOTE=KerimGulmez]Tebrikler.
Yeni başlayacak arkadaşlar için gerçekten örnek teşkil edecek bir akvaryum olmuş.
İşte beklentiye göre uygun sistemle kurulmuş akvaryumlar böyle güzel oluyor.
[/QUOTE]

Teşekkür ederim ilk önce. Bu işe ilk girdiğimde ucuza kaçanın pahalı olacağını söylemişlerdi. Zaman geçtikçe ne demek istediklerini anladım. Önemli olan ne kadar bir bütçe ile yola çıkacağınız.
Kribensis Üreme Hk.
Bence maceraya girmişsin. Zaten balıklar üreme fonksiyonuna girmişler sen onların yuva yaptığı yeri değiştirerek doğal dengelerini bozmuşsun. Olan olmuş artık yapacak bir şey yok. Artık fazla elleme de yavruları sağlıklı doğsun. İleride yavrular çıkınca da başka bir tanka o yavruları alma. Bırak anneleri ile kalsınlar.
Küçük Bitkili Akvaryum Tankım
[QUOTE=Shark_Attack]Maşallah çok hoş ve sade bir kurulum olmuş. Ellerinize sağlık. Sağlıklı hobiler dilerim. [:nazar:][/QUOTE]

Final olsun daha güzel gözükecek. Balık türünü seçemedim acaba ne gider bu tasarıma ?
Küçük Bitkili Akvaryum Tankım
[QUOTE=Beykozbeyi]Güzel bir kurulum olmuş.Sağlıklı balıklar ve mutlu hobiler dilerim.[/QUOTE]
Teşekkür ederim
Küçük Bitkili Akvaryum Tankım
[QUOTE=ferbay]

Evet aynı fikirdeyim. Dediğim gibi profesyonel destek almak başta maliyetli gibi olsada daha ekonomik oluyor. Yanlış tank kurmak uygun malzeme kullanmamak vs bu süreci yaşamak hem soğutuyor hem de maliyet oluşturuyor [/QUOTE]

Doğru söze ne hacet :)
Küçük Bitkili Akvaryum Tankım
[QUOTE=ferbay]Tankınız hayırlı olsun. Gelişim güzel görünüyor maşallah. Profesyonel kişilerden destek almış olmanız çok iyi olmuş. Doğru kişilerden destek almamak hem maliyetli hem de hobiden soğuma nedeni olabiliyor. Gelişimi daha sık paylaşırsanız benim gibi yeni kurulum yapmış hobiciler içinde yol gösterici olur.[/QUOTE]

Teşekkür ederim dediğin gibi bu hobiden soğumak çok kolay ama doğru kişileri bulursanız belki biraz maliyetli olabilir ama inan bana hiç soğumuyorsunuz.
Küçük Bitkili Akvaryum Tankım
Ölçüler: 60x40x40
Canlı Türleri: Tetra , Lepistes , Vatoz, Panda Çöpçü, Netire salyangozu , Helana
Bitki Türleri:Monte Carlo , Anibas , Fissidens Fontanus , Lobelia Cardinalis , Hemianthus Micra
Tankın Yaşı: 4 aylık
Filtrasyon ve Işıklandırma: Fluval 106 dış filtre ,Eheim Skım 350 , 4 X 24 Armatür. (Grezmann floresan) , Co2 Full sistem
Tasarım ve Dekorasyon:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/183921/150420182335371.jpg[/IMG] İlk kurulum
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/183921/150420182335411.jpg[/IMG] 3 Haftalık Süreç
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/183921/150420182335451.jpg[/IMG] 4 Haftalık Süreç ve ilk budama

Bu hobiye başladığımda sadece bir kaç kırmızı kaya ve sarı prenses ile çıktığım bu yolda kendimi geliştirmeme yardımcı olan başta Cem Kırcalı 'ya ayrı bir teşekkür ederim. Kendisinden çok şey öğrendim her zaman her yerde belirtmek isterim.
Bitki konusunda tecrübelerinden yararlandığım ve kendisini her zaman saygı duydum Fatih Gönül ağabeyimize ayrı bir parantez açmak gerekir. Nerede bir özel tür varsa adam getiriyor. Dürüst sözünün eri bir satıcı. Sonradan fiyat değiştirmiyor başkaları gibi. Her şeyi geçtim en azından karşısındaki kişiyi istekli görsün her zaman yardımcı oluyor. Bir gün Ankara'ya gittiğimde mutlaka galerisine uğrayacağım.
Tasarım dekor kayalar ağaç ve hatta hatta ağaçların üstündeki mosslara kadar bana yardımcı olan Serkan Çetinkola'da unutmamak gerekir. [EDIT]SerdarAksu,2018-04-16 00:00:38[/EDIT]
Yavruuuulaaaarrrrrr
Ben anlamıyorum kardeşim bu kusturma işini. Siz doğarken anneniniz karnından sizi 4 aylıkken mi? çıkarıyoruz. Nasıl bir caniliktir bu kusturma işi. Bu işleri bırakın artık. Kendileri doğal yollar ile annesinden ayrılsın. İnan bana bu şekilde çıkan yavru hayatta kalırsa daha sağlıklı oluyor. Ayrı tanka almaya gerek yok ayrıca. Bırakın aynı tankta kalsın. Doğanın bir kanunu var ve acımasız bunu kabul edin ayakta kalan hayatta kalır. Siz o yavruları ayrı tanka alacaksınız sonra büyütmeye çalışacaksınız emin olun hepsi ölecek. Neyse benden tavsiye bir daha kusturmayın.
Tasarım İşi Kafamı Çok Şişiriyor
Tasarımı yaparken içinde yaşayacak balıklara göre yapmalısınız. Ne kadar çok biotop akvaryum kurarsanız balıklarınız o kadar çok memnun olacaktır ver daha fazla zevk alacaksınız. İlk iş olarak ne besliyeceğinize karar vermelisiniz. Sonra tasarım işi kolay. İplik söküğü gibi gerisi gelecektir.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,589,351 Mesaj
  • 380,075 Konu
  • 91 Forum
  • 131,262 Forum Üyesi
  • 1,399 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,960 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.