ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BDEDE
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
126
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
21 Nisan 2016 12:43
Son Ziyaret:
11 Saat 38 Dakika önce
Toplam Mesaj:
81 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Bilal DEDE
Doğum Tarihi:
15 Kasım 1986
Yaş:
35
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

50x30x30 Mega Orange Kakadu Çifti 40x35x35 Apistogramma Baenschi İnka 1E 2D 40x35x35 Apistogramma Panduro 1E 2D 40x40x40 Apistogramma Abacaxis A.k.a Wilhelmi 1E 1D Bilal DEDE

SON 10 MESAJI

Kahverengi Tortu Sorunu
[QUOTE=allytourgood]Karidesler afiyetle tüketecektir. Mücadelesi en kolay yosun türü diyebiliriz. 10 karides bir haftada tertemiz yapar.[/QUOTE]

Şanlıurfadayım karidese ulaşmam zor ayrıca su değerlerim karideslerin mutlu bir şekilde yaşaması için uygun olmayabilir..
Kahverengi Tortu Sorunu
[QUOTE=Aslanserdarkepez]Diatom yosunu. Yeni kurulumlar da tank oturana kadar olur.
filtrenizin elyafını sık sık temizleyin bir de su değişimlerinde bakteri kültürü ekleyin
bir süre sonra tank da ki döngü oturunca kendiliğinden kaybolur.

[/QUOTE]

Tüketen Canlı Var mı Şu anda bitki var Sadece.
Kahverengi Tortu Sorunu
Arkadaşlar resimde görüldüğü üzere kahve rengi bir tortu var. Şık su değişimi yapmama rağmen gitmiyor. Sebebi ne olabilir. Akvaryum 40 cm küp. 5 saat aydınlatma açık. CO2 yok. Kuralı 20 gün felan oldu.


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/185295/051220211406361.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/185295/051220211407051.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/185295/051220211407381.jpg[/IMG]
Apistolove Apistogramma Abacaxis Wilhelmi
[QUOTE=BlackMesa]Maşallah[:nazar:]

Bilgi, yetenek,tecrübe ve şevk olamadıktan sonra en üst düzey ekipmanlar vs. kullanılsa da başarılı sonuçlar her zaman elde edilmiyor.
Bu başarılı çalışmayı gördükten sonra bu düşüncemin ne kadar haklı olduğunu birkez daha görmüş oluyorum.

Her şeyden önce elinize emeğinize sağlık, gerçekten başarılı ve takdire şayan bir akvaryum olmuş.
Bizlerle bu güzel akvaryumu paylaştığınız içinde şahsım adına size teşekkür ederim.[:iyi:][/QUOTE]

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Teveccüh göstermişsiniz. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım.
Apistolove Apistogramma Abacaxis Wilhelmi
[QUOTE=OceanWolf]Bilal bey merhaba, harika görünüyor akvaryumunuz elinize sağlık. Apistogramma'lar düşük su akıntısı istiyorlar rahat üremek için anladığım kadarıyla. Filitrenin akış ayarı var mı? Ya da lilly pipe mı akışı düşürüyor? Ben de benzer boyutlarda bir Cacadu akvaryumu kurmak istiyorum, filitre seçimini yapma aşamasındayım o nedenle sordum.

Teşekkürler
Umut[/QUOTE]

Bir Akış ayarı yok ama lily pipe yada yağmurlama aparatları ile akış su yüzeyine doğru yönlendirilir. Filtreden Memnumum. Bende lily pipeler boş durmasın diye dış fltreye geçtim hagos expro 500 kullanıyordum iki tane yanyana. o şekilde de cok berrak bir akvaryum elde ediyordum.
Apistolove Apistogramma Abacaxis Wilhelmi
[QUOTE=YavuzEdro]Elinize Emeğimize Sağlık çok güzel olmuş... Odanın ışıklarını kapatıp elimize bir bardak demli çay alıp tam seyirlik olmuş 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿[/QUOTE]

Teşekkür Ederim. Nerdeyse Bütün boşluklarda Çay kupamı alıp karşısına geçiyorum desem yeridir. Seyri güzel bir akvaryum.
Apistogramma Abacaxis Wilhelmi
[QUOTE=HarunYldrm]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180094/090820201511541.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180094/090820201512001.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/180094/090820201512081.jpg[/IMG]

Bilal kardeşim selamlar, sana gönderdiğim balıklar bunlar. Bu balıklar zayıf mı ?

Bende her balık günde 1 öğün canlı yem , 1 öğün en kaliteli kuru yemlerden yer. Ne başkası için ayırdığım balık ne de bende ki balıklar farklı birşey yer. Hatta biri ayırtmıştı 1 ay boyunca almadı, o balıklar bile hergün canlı yem ve en kaliteli kuru yemlerden yedi.

Her Apisto türü aynı boyda olmaz. Mesela panduro erkek 8-9 cm e kadar büyürken , Abacaxis erkeklerin ulaşacağı boy en fazla 6 cm dir. Hatta çoğu uluslararası balık sitesin de Abacaxis erkekler 4-5 cm olarak gösterilir. Bazı Apisto türlerinde dişiler 6 cm kadar büyüyebilir.

Selamlar kardeşim güle güle besle 🤚Furkan kardeşim selamlar

Maşallah hem erkek hem dişi çok formda🧿 çok iyi bakıyorsun, seni tebrik ederim kardeşim 👍

Benim hakkım da ki düşüncelerin için ayrıca teşekkür ederim kardeşim, biliyorsun ki sana olan sevgim ve düşüncem karşılıklı. İyi ki senin gibi bir dost ve kardeş edinmişim.
Allah emanet , selamlar kardeşim 🤚🤗[/QUOTE]

Yok harun bey yanlış anlaşılmışım. Asla Kendinize ayırdıgınız çifti gönderdiniz o konuda bile hassa davrandınız. Zayıflar derken Boyutlarını kastedmedim. Bu sıcakta istanbul'dan Ankara'ya geldiler zayıfladılar demek istemiştim. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Balıklara laf söyleyen taş olur. Söylemem de Söyletmem de Çok güzeller.

[QUOTE=FurkanKöse59]
Ve Aleyküm Selam Harun abi.[:3]

Harun abi,Bilal abiye kızma.Bence Bilal abimiz,benim balıklarla karşılaştırdı.Ben balıkları alalı çok olduğu için benim balıklarda direk bu formda değildi zamanla,bakımla oldu,bu forma hemen sahip olmadılar,heralde Bilal abimiz balıkları kıyaslama yapmış,ama yinede Bilal abiye şu cevabı vermek isterim.Fotoğraftaki balıklara bakınca,Harun abi sana torpil geçmiş bence benim balıklara yakın form olarak,bence zayıf değiller ama tabi canlı yem vermekle ve zamanla balıkta büyüdükçe formu daha güzel olacaktır.Şuan balıklar bence form olarak 10 numara 5 yıldız tabi ki,Harun abi farkıyla.[:3][/QUOTE]

Sağolsun Cem Beyin Selamı ile gittik. Beni üzmedi Kendine ayırdığı çifti verdi. Tekrar huzurunuzda kendisine teşekkür ederim balıkları çok güzel. Maşallah Evladı gibi bakmış[:nazar:]
Apistolove Apistogramma Abacaxis Wilhelmi
[QUOTE=HarunYldrm]Güle güle besle Bilal kardeşim, ortamları çok güzel inşallah soyları daim olur. Dişi sana da demiştim 15 gün önce yumurta dizmişti. Yani tekrar yumurta dizmesi çok yakın. Eğer iletkenliği biraz daha düşürmeyi başarırsan yumurtalar sağlıkla çıkar ve yavruları görmeyi başarırsın. Günde 1 defa canlı yem verirsen yumurta performansını ve balıkların formunu arttırırsın.
Tekrar hayırlı olsun... [:nazar:][/QUOTE]

Teşekkür Ederim Harun Bey Gerçekten çok ilgili davrandınız. İnşallah bizde yavru olayını başarırız. Sizin gibi insanlar hep bu hobinin içinde olsun inşallah.
Apistogramma Abacaxis Wilhelmi
Bende Harun beyden bir çift edindim 2 gün önce. Form kazandırmak istiyorum hemen çünkü zayıflar biraz. O zaman Artemia ve su piresi vereyim canlı yem olarak.
Apistogramma Abacaxis Wilhelmi
[:nazar:][:nazar:]MAŞALLAH. Furkan bey, yem olarak ne veriyorsunuz.[:nazar:]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.