ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
atlantis917
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
80
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Ocak 2017 10:55
Son Ziyaret:
5 Saat 36 Dakika önce
Toplam Mesaj:
83 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
33 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erdal ÖLÇER
Doğum Tarihi:
13 Temmuz 1981
Yaş:
37
İl:
Istanbul
Meslek:
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erdal ÖLÇER

SON 10 MESAJI

Apistogramma Hobihane İlk Adımlar
[QUOTE=yagiz_yagiz] [/QUOTE]
yakın sayılırmışsınız, 4.levent'e göre en azından :) kurduğunuz yer ziyarete müsait olursa ileride bir gün uğramak isterim açıkçası. kolay gelsin şimdiden.
Apistogramma Hobihane İlk Adımlar
Hayırlı olsun, konuyu favorilere ekledim. Apistolar için gördüğüm ilk hobihane.
Hobihanenizi İstanbul'da nereye kuruyorsunuz?
Vatozum Erkek Mi ?
Normalde 6-7cm den önce bıyık çıkmıyor olması gerekli ama beslenmeden kaynaklı balığınız küçük olabilir. bıyıkları çıkmaya başladığına göre kendisi tahminen 7 aylık ve benim tahmin ettiğim gibi 7 aylık ise balığınız erkektir. dişide bıyık 3-4 yaşta olur oda olursa.
İkinci Filtre
[QUOTE=Gavaria653665] [/QUOTE]
150 lt havuz balığı olan koilerinize bir hayli dar gelecektir. bir süre sonra birbirlerinin kuyruklarına vs.'ye saldırmaya başlayabilirler.
japonlar da oldukça çok dışkılıyorlar diye biliyorum bir iç filtre yetersiz gelebilir ama aradaki açığı başka bir iç filtre ile kapatmayın sunsun gibi düşük debili saatte 400lt çevirebilen bir filtre bulabilirseniz güzel olabilir.
40x40x40 Bitkili Apisto
[QUOTE=penamyok] [/QUOTE]
aslında başakşehir çatalcanın burnunun dibi illaki vardır diye düşünüyorum ama markette değil de daha çok damacana olarak satan yerlerde bulabilirsiniz sanırım veya arnavutköy'ün köylerinden gelen sularda olabilir. bildiğim kadari ile istanbul'da karadeniz'e yaklaştıkça suların ph'ı düşüyor. 10lt su 8 tl ise 19lt lik su daha uyguna gelecektir aslında
40x40x40 Bitkili Apisto
[QUOTE=penamyok][/QUOTE]
Merhabalar, hamidiye suyunu bilmem ama size Çatalca bölgesinin sularını önerebilirim. Ph değerleri 7'nın altındadır, hatta kimisi 6'nın da altındadır. not olarak akalan suyundan uzak durun yosun yapabiliyor. ben kendim kabakça suyu kullanıyorum oldukça memnunum ph'ı 6 civarında seyreder kimi zaman biraz altında kimi zaman biraz üstünde seyredebilir. kalfaköy bölgesinden bir markada (hangisi olduğunu hatırlamıyorum, zaten marka vermeyi uygun bulmuyorum) 5,5 ph civarı yazılıydı.
birde istanbul'un sularının iski deki ph değerleri çok kötü değil aslında 7,2- ile 7,5 arasında (sadece karşıdaki bir göl 7'nin altındaymış) ancak iletkenlikleri bir facia. taşıma su yerinde 3'lü kartuş filtre alıp kullanabilirsiniz. ki bir süreden sonra yorucu olabiliyor.


[QUOTE=incaia][/QUOTE]
siz ph olayını yanlış anlamışsınız ph'ı 7,7'ye çekmeye çalışmıyor, ph' 7 seviyesine çekmeye çalışıyor.
Kakadu Ve Ramirezi
[QUOTE=Nart][/QUOTE]
apistolar çok farklı karakterlerde olabiliyor diğer balıklar gibi değiller, akvaryuma girdikten bir kaç dakika sonra akvaryuma alışmış ta olabiliyorlar.
yani siz akvaryumun aslanı ramireziler sanırken sabah bir tane ortalıkta göremeyebilirsiniz. hepsi sağda solda saklanıyorken bulabilirsiniz [;)] bu tamamen aldığınız apistonun karakterine bağlı.
Kakadu Ve Ramirezi
Bana göre ramireziler çabuk strese giriyorlar, daha önce borellilerimin yanına iki adet ramirezi eklemiştim. ne yazık ki 1-2 hafta içinde borelli erkeğinin ikisini de strese sokmasından kaybettim ama benim akvaryumum daha ufaktı. sizin akvaryumunuzun litresi belki sorun yaşamanızı önleyebilir.
Üçlü kartuş filtreler (araştırma ve kurulumu)
[QUOTE=LeventOzcan][/QUOTE]
Evet aslında karbonun bağlayıcılığı kloru ve ağır metaller gibi bazı maddeleri tutmaya yeterli olacaktır. Ancak suyun ph’ını düşürmeyeyeter mi bilmiyorum. Siz Malavi tanganyika gibi türler besleyecekseniz yeterli hatta pH arttırıcı eklemenizde gerekebilir.
Ek bilgi olarak nerede olduğunu hatırlamasamda(sanırım YouTube’ta idi) membran filtre astronotların içme suyu ihtiyacı için idrar vs gibi sıvıları filtrelemek için üretildiği şeklindeydi.
TDS’niz veya ec cihazınız varsa suyun filtreye girmeden ve filtreden çıktıktan sonraki değerlerini paylaşırsanız cihazınızın yeterli gelip gelmediğini daha rahat anlarız sanırım[:iyi:][EDIT]atlantis917,2019-01-30 00:41:11[/EDIT]
Üçlü kartuş filtreler (araştırma ve kurulumu)
[QUOTE=LeventOzcan][/QUOTE]
Mrb Levent bey. Bende filtre almayı planlıyorum ve hiç bilmediğim bir konu olduğu için önce hangi malzemenin ne işe yaradığını öğrenerek başladım, özellikle membran filtre ne işe yaradığını merak etmiştim ve r/o işlemini yerine getiren parça olarak öğrenmiştim. Sizin amacınız r/o değil ise parçalarınız güzel ama r/o da yapmak istiyorsanız membran da gerekli.
Ya da ben yanlış öğrenmiş olabilirim bu durumda yanlışımı düzeltirseniz sevinirim.
İyi akşamlar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.