ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
atlantis917
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
41
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Ocak 2017 10:55
Son Ziyaret:
7 Saat 53 Dakika önce
Toplam Mesaj:
47 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
36 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erdal ÖLÇER
Doğum Tarihi:
13 Temmuz 1981
Yaş:
37
İl:
Istanbul
Meslek:
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erdal ÖLÇER

SON 10 MESAJI

Akvaryum Kumu Kalınlığı
Lav kırıklarını dış filtreniz var ise onu içine koyabilirsiniz. bitkileriniz içinde alacağınız kumun altına bir sıra olacak şekilde koyabilirsiniz, bitkiler için besleyici özelliği olduğu söyleniyor (açıkçası bende bu şekilde düşünüyorum).
ama kumun üstüne çıkmasına müsaade etmeyin sivri kısımları olduğu için cory gibi türler için sıkıntı yaratabiliyor, bıyıklarının kopmasına neden oluyor.

alacağınız lav kırığı değil kumlaştırılmış hali ise o zaman bir kaç cm olacak şekilde alta serer üstüne de yine bir kaç cm olacak şekilde jbl manado gibi kahverengi bir kum sererseniz renkler arasında da fark olmaz
Tasarım Sonunda Bitti
Suyu sarartmasından fazla korkmayın çok fazla sarartmaz. sarartsa sarartsa bir ay kadar sarartır sonrasında salınımı durur. en azından bir hafta kadar da suda bekletir ve o şekilde koyarsanız sarartma işini de azaltmış olursunuz. bir de pipo filtre yerine şelale filtre bence daha iyi olur, hem daha iyi filtreleme sağlar hem de akvaryum içinde yer kaplamaz. bir de hava motorunun gürültüsünden kurtarır.
Evinizde Kaç Adet Kurulu Akvaryumunuz Var.?
[QUOTE=Müptela]
Hocam sizde ne var yazacakken vazmigectiniz bilelim belki yarin birsey danisiriz

[/QUOTE]
Telefondan yazdığım için aynı anda iki konu açıktı hem buraya yazacaktım hem o tarafa yazacaktım. Diğer tarafta yazdım diyerek buraya yazmışım [:)))] anlık olarak sildim az önce düzelttim
Lepistes Çaprazlama
Kardeşim neden geyik yapalım. Aynı aile içinde bulunan farklı türlerin çiftleşmesi konusunda yapılmış bir sürü çalışma var zaten. Bunları biraz araştırsanız zaten sorduğunuz soruya az çok cevap bulurdunuz, bu konu da hobiyi çokta fazla ileriye taşıyacak bir konu değil. Akvaryum ortamında üretilen bir sürü hibrit tür de var. Aynı şekilde doğada kimi zaman rastlanılabilir bir durum, örnek olarak istiyorsan Galapagos adası ispinozları hakkında yeni yapılan bir keşif var, onu araştırabilirsin.
Evinizde Kaç Adet Kurulu Akvaryumunuz Var.?
Bir adet 65lt 1e 2d a.borelli, 2 albino cüce vatoz, 5 panda cory, 20 kardinal tetra(borelli haricinde kalanlar 1-2 haftaya 240lt ilk yeni yuvalarına geçecek) bir de 60lt 6 adet m.altispinosa, albino vatoz yavruları ve 4 neon tetra (tetra hastalığı yüzünden 17 taneden bu kadar kaldı[:(] ) buradan da m.altispinosalar 240lt ye geçecekler. Ayrıca şimdilik boş olan 25 ve 10 kt lik iki akvaryum daha var. Şimdilik [:D][EDIT]atlantis917,2018-08-10 20:54:39[/EDIT]
Lepistes Çaprazlama
[QUOTE=ceyh].[/QUOTE]

Çıkan yaavruların kısır olup olmayacağı başka konu, bura da arkadaş çıkan yavrular enler mi olacak diye sormuş. at ile eşek çiftleşmesinden at veya eşek çıkmayacağı gibi lepistes ve endler çifteşmesinden de endler veya lepistes çıkmayacaktır. at ve eşek benzerliği de buradan geliyor yani nasıl at ve eşekten katır doğuyorsa lepistes endler çiftleşmesinden doğacak yavrular her ikisinden de gen alacak ve bambaşka bir tür olacaktır. yavruların kısırlık konusu bu noktadan sonra incelenebilir örnek olarak papağan olarak adlandırılan balıklar da iki farklı türün çiftleşmesi sonucu ortaya çıkan bir tür ve yanlış bilmiyorsam erkekleri kısır oluyor.
Lepistes Çaprazlama
[QUOTE=EmirA].[/QUOTE]
At ile eşek çiftleşmesinde ya da aslan ile kaplanın çiftleşmesinden ne çıkıyor?
bu soruların cevabı ile aynı olacaktır
Cüce Gurami Ve Rasbora Yaşarmı
30 lt akvaryuma sadece 1 beta almanız daha uygun olacaktır.
Akvaryumunuz büyük olasılıkla rasboralarınıza dar gelecektir, akvaryumdan dışarıya atlayabilirler ve ne yazık ki sonunda ölü bulabilirsiniz. Dışarı atlamasalar bile akvaryumda ki sebeplerden de ölme ihtimalleri oldukça yüksek
Ramirezi Cinsiyet Belirleme
Balığınız erkek, sırt yüzgeçlerinde ki ilk finler almış başını gitmiş. Bırakın dişileri bazı erkeklerde dahi bu kadar uzun olmayabiliyor. Yine sırt yüzgeçinin arka tarafı sivrilerek bitiyor. Karın kısmı ise kırmızılığı geçtim pembelik dahi yok.
Meleğim Gelişmiyor, Ustalardan Öneri Bekliyorum
[QUOTE=berkmeric18]
[/QUOTE]
Öncelikle rica ederim. Gelişme konusunda yazmayı unutmuşum, su değişimi ve düzenli yemleme ile birde akvaryum hacminiz yeterli ise siz gözle fark etmeseniz de büyüyordur ama hastalık var ise büyüme durumu yavaşlar hatta duracaktır. Bunun dışında göz şişmesi ciddi bir hastalık göstergesidir ve müdahalede gecikildiğinde kayıp/kayıplar kaçınılmaz oluyor. Sitede yeni olabilirim ama hobide oldukça eski biriyim tecrübem konusunda içiniz rahat edebilir, göz büyümesi ile hem kayıp yaşamış hem kurtarmışlığım da oldu.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.