ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Emre Akkaya
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
346
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
16 Eylül 2018 14:21
Son Ziyaret:
26 Ocak 2020 23:09
Toplam Mesaj:
467 [0.93 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
323 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre Akkaya
Doğum Tarihi:
04 Eylül 2003
Yaş:
16
İl:
Sanliurfa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre Akkaya,heyecanlı araştıran ve acemi bir akvarist

SON 10 MESAJI

Ceyhun's
Buralar da çok sallandı geçmiş olsun hepimize.

[QUOTE=ceyh]

1,5 ton ve ince cam deyince ürpermedim değil. [:geek:]

CO2 olmayacaksa low twch bitkiler tercih edilmeli demektir. Kök yapılı bitkiler için tabanda uygun bir malzeme (ortalama 5 cm yükseklikte) gerekir, ağırlık yapmayacak bitkiye uygun malzemeler var. Kök yapısı olmayan ya da kuma gömülmeyen türler tercih edilirse taban malzemesinin pek bir önemi kalmaz.

Filtreleme bu hacimde nasıl olur bilemiyorum ama iç filtre olmayacaktır. 7000-8000 lt/h debili dış filtre var mı onu da bilemedim, eğer yoksa iki adet dış filtre çözüm olabilir.[/QUOTE] Babama sordum, cam kalınlığı her yerde 1 cm'miş akvaryumu yapan ustada bakiyallah, babamla aldığımız karar şu oldu size de sormak isterim, 2-3 parmak kum, ama tek tür olacak ve ne olmalı bilmiyorum,bitki olarak baya bi fikrim var tek sıkıntı güzelce dizmek, canlı olarak aynı suyu paylaşabilecek tüm canlı doğuranlardan koymayı düşünüyorum,evdeki pigme coryleri ekleyeceğim ve üstüne 6 adet civarı eklemeyi düşünüyorum, 1 çift olacak şekilde dikenli cüce vatoz (cinsiyet ayrımı nasıl yapabilirim), asolone spixi (zebra elma) salyangozumun yavrularını, katil salyangoz da düşünüyorum açıkçası, asolone spixi aşırı çoğalıyor çünkü,filtre olarak üretimhanelerde kullanılan 800 litre kapasiteli pipo filtre düşündüm, hem oksijen verecek hem de biyolojik dengeyi kuracak, mekanik temizliği de ben yapmayı düşünüyorum,ayrıca yavru yemezse 1 tane de kuhli beslemek isterim ama sanırım olmayacak,yanlış bir düşüncem varsa lütfen düzeltin [:)]
Ceyhun's
Uzun bir aradan sonra merhabalar diyorum, şimdi babamın alabalık çiftliğinden kalma bir akvaryumu var 1.5 tonluk, sonunda kurmama izin verdi, ısıtıcı olmayacak ısı 20 ila 30 arası (yaz kış hesabı), bitkili kurulum mu yapmalı, kayalık mı? Babam o akvaryumun ustası çok özel bi ustaydı camları ince su dışında çok ağırlık gelmemeli dedi, kayalık yapamayabilirim, bitkiliye gönlüm var ama nasıl yapacağımı bilmiyorum, nasıl yapmalıyım ya da yapmamalıyım, içindeki hayvan üretilebilir olsun istiyorum sizce ne yapmalıyım, zemin nasıl olmalı, filtreleme ne olmalı, co2 olmayacak, profesyonel bir kurulum amaçlıyorum yardımınızı bekliyorum.
Yatarken Filtreyi Ve Hava Motorunu Kapatmak
Sıkıntı olur çünkü hacim çok çok az, bazı üyelerimiz daha sert çıkabilir bu duruma[EDIT]Emre Akkaya,2020-01-05 20:40:35[/EDIT]
Yillar Sonra Low Tech - 15 Günlük Gelişim
Pigme cory eklemeyi düşündünüz mü? Çok süper gider 10-12 li bir sürü
Ceyhun's
Günaydınlar 😴
Yeni Neocaridina Melezi Mi?
Wild formdan kastınız nedir.
Yeni Neocaridina Melezi Mi?
Bu arkadaşlar rili yeşil (dişi) ve siyah gülün (erkek) yavruları, 30 ekim doğumlular, büyüdükçe fark ettim de bunlar yeşil ve siyah desenli tıpkı kaplan çizgisi gibi ve çoğunluğu belki de hepsi üreme boyuna geldiklerinde yavru alırsam yeni tür keşfetmiş mi oluyorum, kafama göre isim verebilir miyim [:lol:]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/209207/040120202304261.jpg[/IMG]
Eski Mi Yoksa Yeni Mi
Karar vermek çok zor oldu :), bitkili akvaryumda daha çok renk var, büyük ihtimalle eskisi denilecektir bu yüzden, ben ikisi de mükemmel diyorum, ikisi de mükemmel hazırlanmış.

[QUOTE=Beta_balik]Bitkili akvaryumlar daha hoşuma gidiyor şahsen. 1. akvaryumunuzun alt kısmındaki dekorlar biraz karışık göstersede bence o kurulum daha güzel.
Yeni kurulum ise birkaç değişikliklik ile güzelleştirilebilir. Mesela yapay şeyleri, çömlekleri ve farklı renkteki taşları çıkartıp biraz daha fazla taş ile bir dekorasyon sağlanırsa güzel durabilir. Aralara da (eğer sorun olmayacaksa) anubias eklenebilir.
Birde balık türü fazla gibi geldi. Türleri azaltıp, bir tür üzerine yoğunlaşılırsa güzel olur bence. :)[/QUOTE] Kesinlikle katılıyorum, bir şey hariç, o da tanganyika ve malawi akvaryumlarında anubias çok sırıtıyor benim gözümde, sebebi beyaz ve yeşilin uyumsuzluğu. kaya konseptini de karalar bence.
Baliklarim Dogurdu Ne Yapmaliyim
filtrenin girişi elyaflı değilse yavrular çekilip ölebilir mümkünse çiçekçiden alabileceğiniz sineklik mi deniyor galiba ondan ekleme yaparak bunu engelleyiniz, yetişkinleri aç bırakmayın ya da çıkarın keyfinize, akvaryumun içinin kararmasını sağlayın 1 gün için, ışıklandırma günde an fazla 8 saat olmalı çünkü yavrular bol bol saklanıp dinlenmeli tavsiyem 5-6 saat, akvaryuma yapay olmayan bitki eklemesi yapın ve mümkünse kuma ekin, tilki kuyruğu bitkisi alın bol miktarda ekmeden bırakın akvaryuma, sık yapraklı anubias da eklenebilir ekilerek, incitmemeye dikkat edin kırılırsa büyük problem, bunun dışında akıntı çok olmasın yeter büyürler onlar, yavruluk sadece göz kirliliği nebzimce.
Lepisteste Mantar
Ac kalmış ,yemi biraz daha arttirabiliriniz,cok bi hastalık goremedim ,ac kaldigini dusunuyorum

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 263 Online Kullanıcı, 143 Üye

Online Kullanıcılar

sercan86, AhmetE, sinanb85, Gld5, AnarchicTetra, iamthezeus, RobinsonDefoe, erhangüneş, Goksen, Akvarya, MRTMRT, DiscusFan, Valkyrja, mucahit61, s.e.n., Doruk, grandturco, desibell, BerHatS, Aras26, fgerdan, ceyh, Okansari, Arapaima, Said Sığar, Remediless, cashercash, deatless22, arapaima, EmirHaN, vendetta99, Kınayu, edabilsel, cmasdiver, jueJ., couclecr, Emreonyc, then, ankara0606, birol2003, MiSoSiKiaN, erkanmazici, jaws78, osman-01, burakia, TheHobi, Zimonata, icelebi, biacar, Tebery, Hanslanda, Birturkmenbeyi, HarunYldrm, Discus brandy, Motorcuherif, ffeytt, zekigonlum, lausyesar, Atalanta, nemo61_4, 1serdar, Elegans, Koksal Gurkan, Fatihs, HardScape, ihsan95, sariefe, gokturkseyhan, Mete Duru, Melih Arslan, HBora, CİNGÖZ, lebowskia, 06bora34, Bilgekarga, erhanulusoy, MKA1923, kursatufukcoskun, ardaarda, onur887, Cancana45, ecoram, Asaf06, Ufukmav, legendht, EmreKircan, burakbozcelik, mahmutozdemir, solaytekin, Nirvana65, Japonerdem, shimendifer, cheavy, barxbull, akay25, Oguzkagan, Orcun.ceylan, blokurlu, MehmetAli021, gattar5050, Black37, YAYD06, Chensy, Fondip, Emrex18, harunefe, Slanq, corax, İlhan064106, ÖğrenciAkvarist, SerhatU, hakancez, ternapi, PsyArt, dshalanya, ShowaSanshoku, Pkmzcm, ilkerimrak, ka2n, @saf, niyazi_, Simbiyod, Ogunseyrek, sadullahsoylemez, karavezir, Nadirmbuna, Fatihhaznedarogl, erdalakçay, Hamza Özel, kebüç, Madeagle, ruhunazenin, krib, IlkerOruc, Mustafax06, gkhngndz, esuc, soliter83, Sezgin Karabıyık, ityo39, cbberkol, AytekinOnur, Ghetto, Masquerade,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.