ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
BatuMert
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
111
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Ocak 2020 17:16
Son Ziyaret:
7 Saat 59 Dakika önce
Toplam Mesaj:
211 [0.62 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
13 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Batıhan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Batıhan

SON 10 MESAJI

Nasıl Geçirebilirim
[QUOTE=muammeraygun1]
Akvaryum 2 aydır sorunsuz şekilde çalışıyor su bemberraktı sonradan ne olduysa bu yosunlar çıkmaya başladı anlam veremedim saç yosunu diyorlar galiba. Elma salyangozu alacağım 2 adet bunları geçirir mi tankımda bir adet Erkek Betta var.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227636/041220200812141.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227636/041220200813301.jpg[/IMG][/QUOTE][QUOTE=muammeraygun1]
Akvaryum 2 aydır sorunsuz şekilde çalışıyor su bemberraktı sonradan ne olduysa bu yosunlar çıkmaya başladı anlam veremedim saç yosunu diyorlar galiba. Elma salyangozu alacağım 2 adet bunları geçirir mi tankımda bir adet Erkek Betta var.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227636/041220200812141.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227636/041220200813301.jpg[/IMG][/QUOTE] ışıklandırma süresini 2 gün boyunca 2 saate düşürün ve %30 su değişimi yapın.Elma salyangozu da işe yarar fakat karartma kesinlikle gerekli
Kargoyla Betta
[QUOTE=Metehan00235]Arkadaşlar kargoyla betta sipariş ettim kargo firmasının beceriksizliği yüzüne 6.gün teslim alacam balık ısıtıcı ped ve strafor kutuyla geliyor sizce hala yaşıyormudur ?[/QUOTE] gelmedi mi hala
Kargoyla Betta
[QUOTE=Metehan00235]Arkadaşlar kargoyla betta sipariş ettim kargo firmasının beceriksizliği yüzüne 6.gün teslim alacam balık ısıtıcı ped ve strafor kutuyla geliyor sizce hala yaşıyormudur ?[/QUOTE]beta olduğu için hala bir ihtimal var fakat zor.
Kakadum Dişiye Vuruyor
[QUOTE=The Last Samurai]

Bulabildiğiniz herhangi bir tetra türünden, 8 adetlik bir sürü ekleyebilirsiniz. Yukarıdaki mesajlarımda belirttiğim ayna turma uygulamasını da deneyebilirsiniz.Bulabildiğiniz herhangi bir tetra türünden, 8 adetlik bir sürü ekleyebilirsiniz. Yukarıdaki mesajlarımda belirttiğim ayna turma uygulamasını da deneyebilirsiniz.[/QUOTE] deneyeceğim.Teşekkürler
Kakadum Dişiye Vuruyor
[QUOTE=The Last Samurai]

Lepistes yavruları, kakadu yavrularının aç kalmasına sebep olabilirler ve hatta, 20 - 25. günden sonra, anne korumasından çıkan Apisto yavrularını yiyebilirler.
En iyi dither, kesinlikle balta balıklarıdır. Ancak akvaryumun üstü, mutlaka örtülmelidir. Kesinlikle zıplarlar.
İkinci en iyi dither, Rasbora türleridir. Suyüzeyinde böcek kovalarlar, zeminle fazla ilgilenmezler, predatörlük düzeyleri yüksek değildir.
Üçüncü en iyi dither, kalem balıklarıdır. Ilk iki seçenek kadar güvenmem.
Diğer tetra türlerini dahi, canlı doğuranlara tercih ederim. [:)][/QUOTE] balta balığı buralarda nasıl bulabilirim acaba hiçbir fikrim yok :).Şu anlık ayırdım erkeği .Dişi üremeye hazır olunca tekrar alacağım.Dither balıksız nasıl olacak bakalım.
Birden Fazla Balık Çeşidi Ve Isıtıcı
[QUOTE=maria]
Yorumunuz için teşekkürler. Zaten araştırma yaparak saatlerimi harcadım. Soruma net bir cevap bulamadım buna rağmen o yüzden foruma yazdım.[/QUOTE] gözden kaçırdıysanız fevkalade bir yazı var https://www.akvaryum.com/akvaryum_seruvenine_ilk_adim_makaler_21_197.asp
Birden Fazla Balık Çeşidi Ve Isıtıcı
[QUOTE=maria]Merhaba arkadaşlar,
Akvaryum hobisinde yeniyim ve karşılaştığım bazı güçlükleri size danışmak istiyorum. Öncelikle akvaryumum 60x25x35 boyutlarında. İçinde 2 tane çöpçüm(Corydoras paleatus), 1 tane vatozum, 4 tane transgenik tetram ve 1 tane lepistesim ve 4 tane zebram var.
Bir ara bitkili akvaryuma geçiş yapmayı düşünüp başaramadığım için de akvaryumumun içinde siyah kum bulunmakta sanırım 10lt.
Benim size sorum, ısıtıcı gerçekten gerekli bir ekipman mıdır? (Cevabın evet olduğunu düşünüyorum.) Eğer öyleyse birden fazla çeşitte olan balıklarım için kaç derecede olmalıdır akvaryum suyum? Ayrıca ısıtıcı olarak ne önerebilirsiniz? Şimdiden teşekkürler [:3][/QUOTE] öncelikle hoşgeldiniz,Sizin ilk yapmanız gereken araştırma yapmam.Bu forumdaki ilk tank kurulumuna dair bir sürü konu açıldı.Lütfen onlara göz atın.Isıtıcı kesinlikle şarttır.Beslediğiniz canlılar çok karmaşık.Tavsiyem forumdaki araştırmalarınız sonrasında tek bir tür üzerine akvaryumu kurmanız.
Kakadum Dişiye Vuruyor
[QUOTE=The Last Samurai]

Merhaba,
Akvaryumunuzda, dither balık var mı? Eğer yoksa, erkeğin dikkatini dağıtmak için 8 adetlik bir tetra sürüsü eklemenizi öneririm.
Günde 5dk çiftinize ayna göstermeniz de iyidir. Erkek, aynada gördüğü rakibe karşı dişisini koruma içgüdüsü ile daha toleranslı davranacak ve ayrıca, aynadaki rakiplere birlikte karşı koyacakları için, aralarında bağ oluşacaktır.[:iyi:]
Ayrıca, yemi tek bir yerden değil de akvaryuma yayarak ya da iki ayrı uzak köşeye atarak, yem rekabetini azaltabilirsiniz.[:iyi:][/QUOTE] lepistes atacağım,uygun olur sanırım
Kakadum Dişiye Vuruyor
[QUOTE=The Last Samurai]Veysel Bey,
Fotoğraflarda diğer balıkları göremeyince balık eklemenizi önermiştim. Ancak zaten akvaryumunuzda dither balıklar var. Deniz salyangozu kabuğu eski olduğu için ne kadar salınım yapar, bilemiyorum. Ancak böyle bir ihtimal vardır.
Eğer erkek kakadunuz dişiye fiziksel zarar vermiyorsa ve strese sokmuyorsa müdahaleye gerek yok. Belirttiğim gibi erkek kakadu, genelde baskın olan taraftır. Egemenliğini hatırlatmayi sever. Benim erkek double red kakadum da dişisini kovalar ama zarar vermezdi. Bir çift olarak dolaşmazlar, dişi erkeğe bir miktar mesafe bırakmayı tercih ederdi. Müdahalede bulunmadım ve sıkıntı da olmadı.
Eğer müdahale etmeniz gerekirse, diğer önerilerim olan ayna tutma, dekor değişikliği ve en son çare erkek ve dişiyi bir süre ayrı akvaryumlarda tutmak denenebilir.
Ancak erkek, dişiye zarar vermiyorsa müdahale etmeyip doğal akışına bırakmak daha iyidir kanısındayım.[:)][/QUOTE] ustam bende de aynı sıkıntı var tek fark benim dışı daha üremeye uygun yaşta değil.Erkek kovalıyor dişiyi .Neredeyse yem yedirtmiyor.Şu anlık ayrılmıyorum fakat biraz daha devam ederse ayırabilirim.Akvaryum 100litre bol bitkili saklanma alanları var.Yem saatleri hariç çok kovalama yok fakat yem attığım zaman dişiye akvaryumu dar ettiriyor.Sizin öneriniz nedir?
Lepistesim Öldü
[QUOTE=azizcanacr]Akvaryumu 1 ay öncesinde kurdum. 70 litrelik lepistesler için güzel bir alan oluşturdum akvaryumun dibinde silis kum var , küçük taşlar var , ısıtıcım her zaman 22 derceye ayarlı bir şekilde duruyor. hava motorum hep çalışıyor. fakat iç filtrem biraz büyük ve güçlü olduğu için lepisteslere çok akıntı yapıyor bu yüzden iç filtreyi açık bırakmıyorum.diğer balıklara gelicek olursak bunlar benim yavrularım zaten evimde beraber büyüdüler hepsi aynı anda atıldı akvaryuma ama nedense böyle üzücü bi durum oldu :([/QUOTE] 2 tane sıkıntılı durum var.İlki ısıtıcının 22 derecede olması.Leğistes için en az 25 derece tavsiye edilir.2. Sıkıntı filtreniz.Her türlü filtreniz açık olmalı.Iç filtre yerine pipo filtre alabilirsiniz

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.