ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Aquaworld07
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1405
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
26 Mayıs 2020 18:13
Son Ziyaret:
33 saniye önce
Toplam Mesaj:
1337 [1.64 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
109 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Doğum Tarihi:
14 Şubat 2009
Yaş:
13
İl:
Antalya
Meslek:
öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

55 litre Apistogramma agaisizii 30 litre karides

SON 10 MESAJI

Bitkili Tanka Geçiş İçin Öneriler
[QUOTE=Ahmetkngr]
Lepistes otu olmadan olmuyor mu yavrular oluyor illaki onu secmek için hiçbir sebep yok arkadaş az bitkili istiyor bu sizi ilgilendirmez yani biz sadece öneri yaparız kimsenin fikri sizide benide ilgilendirmez az bitki istiyor ve elodea ya göre çok fazla Bir şekilde akvaryumu kaplayan bitkidir Lepistes otu sade bir akvaryum için hiç gerek yok [/QUOTE] Bitki budanabilirde neyse arkadaş karar verir. Ve sanki elodeaiçin ne sebep var yani? Ama neyse konu uzadı daha uzatmaya gerek yok.
Bitkili Tanka Geçiş İçin Öneriler
[QUOTE=Ahmetkngr]
Ben herhangibi bir bitkiden iyidir demedim lakin en azindan bunun yapılması bunun alınması gerektiğini söyledim najas tabiki iyidir najas a kötü de demedim ben ama şahsen ben najasin görüntüsünde çok seviyorum ve arkadaş da bitkin ön planda olmasını istemiyor burda najası alması için hiçbir sebep yok 5-10 kök eloeda yıl yanyana dikip uzatirsa ki çok kolay uzuyor yavrular için birebir olacaktır ki tek dikse bile bir adet dallanıp budaklanıyor o aralara bile çok rahat kaçabilir [/QUOTE]
Hiçbir sebep yok derken?
Ayrıca bitki çok demek balıklar ön planda demek değil.[EDIT]Aquaworld07,2022-08-18 20:54:36[/EDIT]
Bitkili Tanka Geçiş İçin Öneriler
[QUOTE=Ahmetkngr]
Elodea nın yavruların saklanması için iyi olmayacağını ilk defa duyuyorum komik geldi açıkçası ki bunu idda eden sadece sizsiniz 13 adet anaç molim ve 4 adet anaç lepistesim var yavrularını sadece elodea ile büyüttüm 2 kök arkadaşımdan aldim ve sürekli çoğalıyor zemine tutturup buyütünce sağlıklı yavruların hepsi saklanıyor [/QUOTE] najasa göre öyle diyebilirim. Su üstünde durursa yine olabilir . Ve ha çok sık ekilecek. Ama kıyaslarsak najasla boy ölçüşemez.
[EDIT]Aquaworld07,2022-08-18 20:20:30[/EDIT]
Betta Geçici Akvaryum
[QUOTE=Kayrahan98ex] İstisnalar kaideyi bozmaz beta diyince de kimse kelime oyunu yapmaz herkes anlar ben bayağı betalar besledim yani bizim orda siyam dövüş balığı deniyor siz başka türden bahsediyorsanız bilmediğim konudur yorum yapmam ama bir balığın yüzgeci yırtıldı mı erir.
Çoğu balık da betanın yüzgecini tırtıklar
Dediğiniz gibi beta kendi bölgesinde devriye atar ama oraya giren balığın vay haline ölümüne dövüşüyor bu balıklar bölgesi kadar fanus olsa mutlu mesut yaşar.. O bahsettiğiniz büyük akvaryumlarda yavru almanız zaten neredeyse imkansız.. Bu balıklar doğada oksijeni az durgun pirinç tarlası gibi küçük su birikintilerinde yaşıyor..

Fanus dediğimiz şey bir bardak su değildir fanusta yaşayan bir sürü balık türü vardır mesela Beta, Karides, Kerevit, Yengeç, Medaka, Kilifish türleri.. Fanusun özelliği yuvarlak olmasıdır bu yuvarlaklık sayesinde balık belirli bir açı ile sürekli yüzer ve kendisini sonsuz sularda hisseder ama her balık buna uygun değildir ama her balık da büyük akvaryumlara uygun değildir.. [/QUOTE]istisna dediğiniz beta ailesinin çoğunu oluşturuyor. Beta denince akla splendens gelsede 10larca beta türü var ve bunlar barışçıldır.
Balığın yüzgeci yırtıldımı erir gibi bir durum geçerli değil diye biliyorum öyle olsa doğada beta kalmazdı...
Bahsettiğiniz ölümüne dövüşen betalar seçici üretimle en kavgacıları seçilerek üretilmiştir doğada ölümüne kavga etmezler.
Balık beslemenin amacı yavru almak değildir ki sadece. Ama haklısınız üretimde su sığ olmalı.
Siz fanus balığınızı fanusta akvaryum balığı ısı akvaryumda besleyin. Ama fanusta balık beslenmez heleki fanus balığı nedir?

Betta Geçici Akvaryum
[QUOTE=Kayrahan98ex]

Her balığın doğası farklı betta balığı yüzmeyi seven bir balık değil işi gücü gördüğü tüm balıklarla kavga etmek ve köpükten yuva yapmak olan havadan soluyan bir fanus balığı koyduğunuz akvaryum ne kadar geniş olursa olsun gider dişisini öldürür.. Evet solungaçları var ama pek işe yaramıyor hava taşı da koysanız gider havadan nefes almaya çalışır bir aşağı yüzer bir yukarı yüzer ama su derin olursa yorulur ve boğulur yani karma akvaryum için de kendi türleri ile bakılmak için de uygun bir balık değil küçücük 1 tane balık ne işi var kocaman akvaryumda..

Ben çok beta baktım yeri geldi yavru da aldım ama bilgisiz diyorlar işte insanlar böyle Pet Shop akvaryum camiası hep birbirini kötüler kendilerininki her zaman hak doğrudur.. Ben gereksiz masrafa ve zahmete girmeyin diye söyledim yine de karar sizin inşallah o büyük akvaryumda yaptığı yuvadan sonra yavrularını da büyütebilirsiniz tabi yumurtaları yerden toplayabilirse ya da hassas yavruları yemlemeyi başarabilirseniz tabi [/QUOTE] beta deyince akla sadece splendens gelmememeli birçok tür beta var. Örneğin wild betalar 50 60 litrede 2 3 erkekle bile bakılabilir 25 30 litrede de bir çift olur. Üstelik erkekler kavga etsede oluşan en ağır hasar yüzgeç yırtıkları olur.
Ama sizin tecrübeli biri olarak wil türlerin bu özelliklerini bildiğinizi ve splendensten bahsettiğini varsayalım. Yinede haksızsınız splendenste bahsettiğiniz gibi değildir. Özellikle yumuşak huylu olanlar birçok balıkla hatta karidesle bile bakılabilir. Bende karidesle baktım ve büyük karideslere ellediğini görmedim.(Hatta balığım biz şehir dışındayken açlıktan öldü, akvaryumda onlarca karides olmasına rağmen...) Hacim konusunda halfmoon gibi varyeteler biraz sıkıntı yaşayabilir ama beslenmek diyemeyiz. Heleki plakata hiçbir şey olmaz. O sizin kavga ve köpükten başka derdi olmayan [B]fanus balığı[/B] büyük akvaryuma alınınca bütün davranışlarını gösterebilen bölgesinde devriye atan mutlu bir balık haline gelir. Emre Zaim abiminde("The Last Samurai" kullanıcı adlı) birçok kez büyük hacimlerde beta beslemişliği var.[EDIT]Aquaworld07,2022-08-18 18:55:34[/EDIT]
Bitkili Tanka Geçiş İçin Öneriler
Yanlış yazmışım.

Yanlış yazmışım.
Bitkili Tanka Geçiş İçin Öneriler
5-6 litre yeter. Biraz araştırın sizkarar verin.
Zebra Midye
Merhaba konuyla ilgili bilgim yok lakin oraya ait olmayan istilacı bir türü herhengi bir ekosisteme koyarsanız o ekosistem zarar görür örneğin balon balığı ve gambusya istilacı ve zararlı türlerden.
Zarar vermez derseniz mesela Antalya'da Kırkgöz diye yerli ve endemik bir tür olan aphuanis mentonun yaşadığı bir yer var eğer buraya gambusya koyarsak türün tehlikeye gireceği belli[EDIT]Aquaworld07,2022-08-18 14:52:35[/EDIT]
Bitkili Tanka Geçiş İçin Öneriler
Akvaryumun ölçülerini verirseniz gereken kumu söyleyebilirim.
Bitki elodea yavrular için aşırı iyi olmaz ya tilki kuyruğu yada Lepistes otu alın özellikle Lepistes otu diğer adıyla najas yavruların saklanması için birebir.
Ayrıca bitki değil balık ön planda olsun demeyin akvaryumda bol bitkiden bişey olmaz tabi akvaryumun tamamında bitki olmasın.
Ayrıca o kumu tavsiye etmem piyasadaki çoğu siyah bitki kumu suya salınım yapıyor onun yerine dere kumu daha iyidir.[EDIT]Aquaworld07,2022-08-18 14:39:55[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.