ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
chaoschaos
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
55
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Ekim 2020 17:52
Son Ziyaret:
2 Saat 37 Dakika önce
Toplam Mesaj:
100 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
45 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
chaoschaos
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

chaoschaos

SON 10 MESAJI

Cüce Vatozumun Ölüm Nedeni Üzerine
Su değişiminden dolayı ölmesi anlattığınıza göre zor.Az yemlemeden dolayı ölmüş olabilir.Bir başka önemli konu ise kum.Kumunuz hagen kum sanırım.Bu kum problem çıkartabiliyor.En iyisi bir avuç akvaryumdan kum alıp gerekli testleri yapmak.Şahsi fikrim kumdan dolayı öldüğü yönünde.
Balık Alcam Hangi Tür Alsam
Tonluk tank yoksa pengasus işine hiç girilmez.Elden çıkartın bence.Akvaryum 60 cm demişsiniz ama diğer ölçüler yok tank kaç litre? Ama tahminen verdiğiniz ölçülerde basit bitkili moli,plati,kılıçkuyruk olabilir.Zemin için de cuce vatoz alırsınız birkaç tane de salyangoz.Dekorasyon için birkaç tane doğal kaya iş görür.
Biolife Bora V-15
Biolofe rezillik üstüne rezillik yapıyor.Bir model tanıtıyorlar yok dip çekimine son,bilmem ne onaylı diye saçmalıyorlar.İnsanlar alıp deniyor bakıyorlar ürün çöp ikinci el satışına koyuyorlar.Biolife de utanmadan yeni model duyuruyor yine aynı şeyleri söylüyorlar sonuç yine aynı.Rezil bir firma.
120 Litre Derin Akvaryuma Dış Filtre Tavsiyesi
Lifetech,jebo vs. markalardan uzak durmanızı öneririm.uzun süreli kullanımlarda hep problem çıkartıyor.orta kalite olarak atman,sunsun,tetra olabilir.daha iyisini isterseniz eheim,fluval,jbl bakabilirsiniz.debi olarak çok yüksek almayın bence çünkü su yüzeyine yakın yüzen balıklarınız var fazla debide rahatsız olurlar.600-700-800 litre çevirebilen dış filtreler olabilir
Frodo Kayası Ph Ve Sertlik
[QUOTE=TTuna][:)))] dediğim gibi su değerlerini değiştirecek ve canlılara zarar verecek kadar salınım yapmaz. Test için taşın üzerindeki beyazlığa 1 kapak tuz ruhu dökün aşırı köpürme gözlemlediğinizde kullanmazsınız.[/QUOTE]

Dediğiniz gibi beyaz kısımlara döktüm köpürme oldu ama çok değil yani internette gördüklerime kıyasla baya az.Geriye kalan kahverengi kısımlara döktüğümde ise hiç köpürmedi.Zararı olmaz diye umuyorum.Birkaç kere kaynatıp bekleteceğim sonra da akvaryuma ekleyeceğim.
Frodo Kayası Ph Ve Sertlik
[QUOTE=TTuna]Sanırım bahsettiğiniz kristal karides. fakat caridina türüne ait bir karidestir. Eğer tecrübeniz yoksa beslemenizi önermem çünkü yumuşak ve asidik su severler. Arıtma cihazınızın olması gerekir çok stabil su değerleri isterler. Aşağıda 2 tablo paylaşıyorum ilk tablo caridina türlerinin istediği su değerlerine ait. İkinci tablo neocaridina türlerinin istediği değerlere ait.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/120008/231120221824291.jpg[/IMG]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/120008/231120221824381.jpg[/IMG][/QUOTE]

:D Biraz yanlış anlaşılmış sizi de yordum kusura bakmayın.Beyazlıklar kayanın üstünde mevcut karideslerden bahsetmiyordum.
Frodo Kayası Ph Ve Sertlik
[QUOTE=TTuna]Sorun teşkil etmez. Ülkemizde üretilen neocaridina karideslerin neredeyse hepsi çeşme suyu + su hazırlayıcı kullanılarak hazırlanan sularda büyütülüp karidesler yüksek Ph ve sert suya adapte olmuş durumdalar sadece akvaryuma ekleme yaparken çok iyi alıştırma yapmanız gerekir[/QUOTE][QUOTE=TTuna]Sorun teşkil etmez. Ülkemizde üretilen neocaridina karideslerin neredeyse hepsi çeşme suyu + su hazırlayıcı kullanılarak hazırlanan sularda büyütülüp karidesler yüksek Ph ve sert suya adapte olmuş durumdalar sadece akvaryuma ekleme yaparken çok iyi alıştırma yapmanız gerekir[/QUOTE]

Bir de bazı yerlerinde beyazlıklar mevcut bir bilginiz var mı acaba?
Frodo Kayası Ph Ve Sertlik
Merhaba 3 adet neredeyse yumruk büyüklüğünde Frodo Kayası aldım.Yerli kaynaklarda ph ve sertlik ile ilgili bilgi verilmemiş.Yabancı birkaç kaynakta ph'ı ve sertliği minimum düzeyde arttırdığı birkaç ay sonra da durumun ortadan kalktığı söylenmiş.Tank büyük olsa bu durumu direkt göz ardı edebilirdim ama tank ufak ve içinde karides besleyeceğim.Karidesler için de stabil su değerleri gerekli.Bu durum sıkıntıya yol açar mı?
Yeni Akvaryumum Ve Kocaman Orandalar(mutsuz Son)
[QUOTE=Berkay0955]

Detaylı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim dediklerinizi harfiyen uygulayacağımdan şüpheniz olmasın ancak filtre mevzusu biraz kafamı karıştı ben 200 litreyi 4 ile çarpıp yeterli olacağını düşünmüştüm ürünüm de kargoya verildi şuan maalesef. Zamanla dış filtrede debi kaybı olacağı için Piyasada yazan değerin bir tık üstüne çıkılmalı diyorsunuz sizin önereceğiniz bu fiyat aralığında bir ürün var mı peki max 2500’e kadar? Takviye hava motoru kullanmak istemiyorum gürültüsünden dolayı. Birde 200 litre akvaryumun net hacmi max 165-170 filan olacaktır buna rağmen sıkıntı olma ihtimali kesinse hiç açmadan iade etmem gerecek aldığım ürünü. Satıcının elinde kalan son üründü, piyasanın altında bir fiyata almıştım yorumları da iyi ne yapalım sağlık olsun [:(][/QUOTE]

Filtreyi bizzat kendim kullandım.Sessiz,su kaçırma olayı vs. yok ama çoğu dış filtrede olduğu gibi debisi bunun da düşüyor.Yine tetra almak isterseniz bunun bir üst modelini tercih edin kafanız çok rahat eder.Ama dediğim gibi bunun debisi çok düşecek.Dış filtre için hesaplamayı ben genelde 5 veya 6 ile çarpıyorum size de o şekilde söyledim.0 ürün fiyatları konusunda çok bir bilgim yok ama marka olarak en kötü Tetra alın.Onun dışında Eheim iyi markadır.Fluval ve JBL ise çok iyi markalardır alanı üzmez .Fluval ve JBL markalarında debi düşüş sorunu da çok yaşanmıyor.
Akvaryumuma Balık Önerisi
Kökler ve basit bitkiker eklerseniz ve tabi ki kaya da salınım yapmıyorsa güzel bir Karma Amerikan tankı olabilir.Melek,ellioti,sajica ufak geop'lar,çöpçüler vatozlar,kırmızı burun tetralar düşünülebilir.Hatta black water tarzı yapmaya uğraşırsanız kırmızı burun tetralar mükemmel durur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 242 Online Kullanıcı, 132 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.