ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
omergurkan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
31 Aralık 2008 15:35
Son Ziyaret:
01 Şubat 2020 21:42
Toplam Mesaj:
19 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
5 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
ömer gürkan şimşek
Doğum Tarihi:
02 Mart 1980
Yaş:
39
İl:
Istanbul
Meslek:
Sosyolog
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İtin Kavgası Et, Yiğit in Kavgası Devlet İçindir.. İt Kemikle Avunur.. Yiğit Vatanını Savunur.. Ömer G.Ş

SON 10 MESAJI

Beyaz Benek Hastalığına Elle Müdahale
[:x][:x][:x][B][/B]Arkadaşlar, Bu Adam Şizofren, Bu Yöntem Canice Yöntem, Eğer Balığın Yarasına Tuz Basar, Acıdan Öldüremezsek, Ağzına Hava Verin Ditor,, [:(((] Ağzımı Bozucam, Mal Oğlu Malll..[:(((]
Dış Filtre Fişi Koptu
Renklerini Denk Getir yeter. Birbirine değmeyecek şekilde Bağladığın her ucu Elektrik Bandı İle Bantla. Sonra Açık yer kalmayacak şekilde bantla bir sorun kalmaz.
Betta Ve Japon Balığı Yemi?
Betaya Göre Yem Al, Japonlar Habitatı gereği Her türlü tropic yem yerler.
Kararsızlik
Karma Canlı Doğuran, Mantıklı, Görsel Şölen Yaratır, Görseli Seversen, İlgilenir Verim Alırsın. Tank hacmine Göre Canlı Doğuran Almaya Dikkat Et. Arkadaşın Dediği Gibi Pipo Filtre Ses Çıkartmıyor, Hava Motoru Önemli. Sadece Pipo Filtreden Baloncuk Sesi Çıkar.. Bence Kardinal, Tetra, Lepistes ve Neon Danio Zebra Alabilirsin. Her birinden 3 max 4 er tane alman mantıklı gibi geldi..
Cinsiyet Belirleme ?
Malesef Erkek..
Ciklet İçin Kum Türü..
Merb Kardeşim.. Ciklete Geçtiğin için Öncelikle Hayırlı olsun Der. TEbrik Ederim..

Kum Seçiminde En İnce Olan Silis Kum Yada Siyah Hagen Kum Kullanabilirsin.. Midye Kırığı ve Kalın Kum Önermem, Sebebide Şudur.

1_ Balıklar Dış Parazit HAstalığına yakalandığında aşırı kaşınırlar. %90 kuma sürterler. kalın kum olursa derisine zarar verir ve belkide ölebilir.

2_Bakteri oluşumu,  Bakterilerin %50 si balıkların kendi pisliğinden olur. (Kalın Kumlarda araya karışıp bakteri oluşmasına neden olur. İnce kumda ise kumun üstünde kalır.Dip çekimi daha rahat yaparsın.

Sanırım bu nedenler ince kum alman için yeterlidir.

Sağlıklı Balıklar Dileğiyle...

Akvaryum hakkında tavsiye
Merhabalar,
Akvaryumun güzel ama arkadaşların dediği gibi akcaryumuna ciklet türleri olmaz gibi. Şimdilik olsada ilerki zamanlarda balıkların stress yaptığını görürsün. Akvaryumuna Yakışan tropikal balık türleridir. Canlı doğuranlar yani (Lepistes-Moli-Kılıç Kuyruk-Ay Moli) gibi.En güzeli lepistes türüdür ama yerli olanını al derim. 
Yerli ithal arasında irilik farkı vardır oradan anlarsınız. Haricen içerisine 100 watt ısıtıcı Grolüx yada T5 Ampül çok güzel olur.Kum olarakta hagen siyah bitki kumu iyi olur. (Yıkanmışını alırsan kumun zahmetsiz olur). Eğer alabiliyorsan yosunda al. kepistes türleri için tropical bitkiler var. İçerisinde salyongozda güzel durur. Bir de camlarının yosunlarını temizlemesi için vatos balığı al. 
Sonra geç karşısına keyfini çıkart. Lepisteslerin yavruladıkça zevkin anlamını o zaman anlarsın.Yavruluk almayıda unutma ;) 

Sağlıklı balıklar dilerim.
freeasabird2011-07-18 12:54:08
akvaryum
Kardeşim düşüncen güzel ama az arştır derim. 
istanbulda 100*40*50 olan sıfır akvaryumlar 100 tl içine 50 tl de masraf edip süper tropical yaparsın.. banakalırsa diğer dostların dediği gibi akvaryumu büyüt.. eğer akvaryum bulmada problem yaşıorsan burdan yollarız.. yeterki iste. ;)
YUNUS ÜRETİMİ
Değerli Fatih Kardeşim.
Öncelikle;
Azmin, İnancın Sevgin İçin Tebrik Ediyor.. Duygularının Daim Olmasını Temenni Ediyorum.

Üretim İçin En İdeal En Sıcak Balıktır Yunus.. Bana Göre Malawi Gölünün Krallarıdır.

Ama Şu Detayada Dikkat Etmen Gerekiyor. Dişi Balıkların Ortalama Batımları (yaş,boyv.s) aynı olması, PAsif kalan bir dişi olursa erkek ilgilenmez hedefin olan yavru sayısı otomatik olarak her bir balık için
 -100 demektir.
Su Değerlerini yunuslar için iyi takip et. Nitrit düzeyin ve Ph değerlerini dengede tut. su sıcaklığın sabit olsun. eğer akvaryumun Cama cam ise arka taraflarına strafor koy.(duvar kısmına).
yunusların yem tercihini iyi yap.mümkünse kendin vitamin tarzı yem yap. haftada bir gün Yem verme sayısını azalt az ver.(Damızlıkların) bağırsakları temizlensin.. ben balıklarımı alıştırdım. Hatta cama vurduğumda hepsinin elime gelmesi mutlu ediyor. yavrular dahil o şekilde alıştırdım. 
Akvaryum ölçülerin İdeal. boyda. filtreleme sistemini dengeli yap. değerli kardeşlerimin sana verdiği fikirleri not et. ezberle ;) 1 hafta yada 10 günde ilk 90 gün 3/1 oranında su değişimi yap. 
su dengeleyeci kullanabilrsin.(alıştırmayada bilirsin) 
mümkünse arka kısmını maviye boya yada fon kullan.

Kusturma videolarını iyi izle takip et. balıklarınla mümkün olduğunca ilgilen senden ürkmemeleri için ne gerekiyosa yap. sana karşı sıcak olmaları BOL yavru demektir.(İNŞAALLAH)

ilk zamanlar akvaryum dengesi zordur belki 1-2 ay psikolojileri koloni mantığı balıklara ters gelebilir. o yüzdendirki hazır koloni bulman daha mantıklı.(eğer almadıysan)..

bence her su değişiminde yada takviyesinde 1 yemek kaşığı Turşu tuzu ekle. (yemek tarifi gibi oldu) =)

Rabbim Gönlüne Göre Bol Yavru Versin.. (Hepimizin) AMİNN...
200*80*60 Akvaryum 10 mm ACİL DESTEK
Arkadaşlar Hepinize Tek TEk TEşekkür Ederim.

Balık Adedine Gelince 

Evimde 
2 Tane 100*50*60
1 Tane 120*60*60
Akvaryum var

Ortalama 4 Yıldır Malawi ile uğraşıyorum. 
Hep Hayalimde vardı Dev Gibi Bir Akvaryum.. Allahın İzni İle Alnımız Akı ile üstesinden gelicez.

Balıklarım Çok Fazla Elimde SAdece 190 Adet S.Prenses Var SAyabildiğim.. Yavrularını Sayamadım.
KAfasına göre yavru yapıyolar ilk zamanlar kusturdum sonra önüne geçemedim çoğala çoğala bugünlere geldi.
Gerisi Damızlık ve Damızlık Altı YUNUSlarla dolu.. İlk göz ağrım onlar o yüzden satamıyorum.. ticari boyutuna ihtiyacım  yok..

Dış filtreye gelince; Hanımla yeterince kavga ediyoruz akvaryumlar yüzünden Oyüzden Mümkün olduğu kadar MAliyetten Kaçıyorum.

O yüzdendirki
dandikte olsa şimdilik LİFETECH Dış filtre ile idare edicem. yapacak birşey yok.


200*60*80 ölçülerinde 15 mm camdan kayıtlı kuşaklı rodajlı akvaryumun yapımı 500 tl.. aml oluyor.
altının çelik konstrüksüyon profili hariç tabi. bide beyaz mobilya yaptırıcam.. onlar hariç...

BİRDE ARKADAŞLAR ÜST KAPAK KONUSUNDA FİKİR VERİRMİSİNİZ. IŞIK SİSTEMİNİ HARİCİ MONTELİ IŞIK MI YAPİM- LED LİMİ - YOKSA MOBİLYA KAPAKLIMI OLSUN NASIL OLSUN BU KONUDADA YARDIMLARINIZI DEĞERLİ FİKİRLERİNİZİ BEKLİYOR..

SONSUZ TEŞK. VE SAYGILARIMI SİZ DEĞERLİ ABİLERİME KARDEŞLERİME BORÇ BİLİYORUM.

tEŞK.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 261 Online Kullanıcı, 142 Üye

Online Kullanıcılar

icelebi, elgalad, Discusss78, UgurGuler, TolgaQtahya, RoIF, bayram11, selfish, HarunYldrm, erdalakçay, Kınayu, hanbeyiderler, dusumsel, Fishloverxx, Yenersaridas, MertA, Mikail Erdoğan, fetih6806, Ali38, koz26, enistein, KILLIFISH, EmreCev, Quersian, lordLucifer, recep3410, ak43, polat74, mcsavaskan, temucin, Aquarist101, calcite, toprakzan, atiryaki, erhanulusoy, Aydin92, cashercash, alperemrecakir, Melih Arslan, wmelontr, Mallaca, SCORPION_79, praksis, smckr, Aspet, ozer57, EmirHaN, Fatih ÇE, asabijapon, jueJ., malawi izmir, ardatamay, Onur Özer, alecozan, Şenol ÇETİN, Grolux, bakaya, Gustlof, biacar, kolombo_449, Buket 0507, stonemage, Burak Dişli, DrTuren, orimohito, Birol, safakmurat, DeviLLe, cobankartal, Tolga30, ahmetcirali, cankose, ankara0606, bulentx1, aybas, mlh_mrv, RuFKaD, PoTM, GlooMDeviL, Carconcept, hasanusta06, Piyanist., keremyildirim, naat60, juliussezar, sercan56, AtlasPoyraz, samato, deatless22, frgmgdn, i_gulistan, neco61, namsada, UĞUR KARA, ihsan_58_, Double tail, kaya.brk, erten, Alp43, BaranTiryaki, Blena, a.gumrah, Mehmet0011, isik, SahinTaskin, Talhaozogul, Kralkatili, syunusemre, AmazonDream, mguner, Tekin35, Rstokms, dark blue, Müptela, suslu_78, selahattinfidan, caglarfo, ilhan3535, Aqua Discovery, Emerse, kadircelik, Mrtypc26, Hasanbykl, sedat s, goldfishlove, gürkanbey, Cozkan, Emre uzunca, SerhatU, Merdan onluel, MiSoSiKiaN, nesta, oscarus, Carl, alisandokuz, Gokdeniz0660, 1235, rohembus, Receeepppp, Utkan4114, rasporasrc, Ahmet Haşim, ertcavdar,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.