ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
derya
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Şubat 2009 12:31
Son Ziyaret:
12 Mart 2014 17:41
Toplam Mesaj:
14 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
derya örter
Doğum Tarihi:
30 Mayıs 1973
Yaş:
47
İl:
Kocaeli
Meslek:
Satış
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Derya ÖRTER

SON 10 MESAJI

Arka Fon İçin Boyama
Merhabalar;
 
Akvaryumunuz kac litre bilmiyorum ama küçük bir teneke yağlı boya çok az tinerle karıştırılıp uygulanırsa ortam havalandırması yeterli derecede tulduğu zaman sorun yaşamazsınız. Bu arada boyayı uygularken fırça izi kalıyor diye endişe etmeyin o izler içeriden görünmezler.
 
Sağlıklar.
Haşlanmış Ispanak hk.
Merhabalar;
 
Ispanak balıklar için faydalı bir besindir fakat...
 
''Suyu'' deyince şu şekilde yapılmalıdır...
 
Ispanak yaprağı kaynamış fakat ocaktan inirimiş suya atılır yaklaşık 10 dk. bekletilir (demlenir) daha sonra damarları ayrılıp beslenen balık boyuna göe kıyılıp balıklara verilebilir . Ben haftada bir gün balıklarımı yemlemiyorum genelde ertesi gün bitkisel & evsel yemlerle besliyorum ki sindirim sistemleri yolunda olsun. ( Bu arada be ıspanak yapraklarımı büyük prçalar halinde atıyoum hem oyun onuyorlar hemde besleniyorlar)
 
Sağlıklar.
Fanusta neden balık beslenmez!
Merhabalar;
 
''Fanusta neden balık beslenmez ? ... ''
 
  Rahmetli Anne'mim cok güzel bir sözü vardır.
 
- Aynı canı taşıyoruz ...
 
Annem bunu fanustaki balıklar için deyil tüm !!! canlılar için  söylemiştir...
 
Gerisini geride kalanlar kendilerine pay biçip düşünsün.
 
Sağlıklar.
Askerliğinizi Nerede Yaptınız ?

Merhabalar;

73/1 iskenderun acemi/kısa süre tuzla deniz harp okulu/karamürsel deniz eğitim komutanlığı ( o zamanlar deniz eğitim komuntanlığı karamürselde idi yani üç yıldız Kor Amiral ) dnz.eğtm.kom.kom.kat.kom.pos. olarak kısaltabiliriz. ( Ünlü bir paşanın baş posta ve zaman, zaman çok yakınlarının şöförüydüm ) Ayrıca ben askerliğimi  tam tamına dört ay fazla yaptım... Feda olsun ayrı konu, ama askerden kaçan o ......................................................................
 
 
Sağlıklar...
derya2009-04-10 00:08:34
akvaryumda plastik bitki olur mu?
Merhabalar;
 
''Akvaryumda plastik bitki olurmu ? ''
 
Olmaz...
 
Sağlıklar.
Makrakanta
Merhabalar;
 
Makrakantalar yumuşak suyu severler ayrıca utangaç balıklardır ve en az altı adet beslenmeleri önerilir. Agresifliğine gelince kendi türüne bu tür doavranışlar sergileyebilirler ama zarar vermezler diğer balıklara ise nadir şekilde uyarı kovalaması yapabilirler, yanlız şöyle bir durum vardırki bu balıklar mükemmel salyangoz yiyicidirler doğalarında bu vardır bazı makrakantaların bazı balıkların salyangoza benzettikleri düşünülerek gözlerine saldırdığı hatta cıkarttıkları gözlenmiştir. Benim başıma böyle birşey gelmedi ama bende karma tropikal akvaryum var malavi türlerinden beslemiyorum.
 
Sağlıklar.
dış filtremi? iç filtremi?
Merhabalar;
 
En kötü dış filtre en iyi iç filteden iyidir görüşündeyim. Ama akvaryum almayı ertelemeniz yerine bütçenize uygun bir iç filtre alıp balık sayınızıda minimum düzeyde tutarsanız sizi birkaç aydanda fazla idare edecektir, hem ileride bu iç filtrenizi yedek olarak yada sirkülasyon kafa motoru olarakda kullana bilirsiniz.
 
Sağlıklar.
Makrakantamdaki Rahatsızlık (Resimli)
Selamlar;
Bir makrakanta meraklısı olarak merak ediyorum gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim, ayrıca Mustafa beye katılıyorum makrakanta yumuşak su sever.
Sağlıklar.
Caladophora aeqaqrophilla moss'lar
Merhaba;
Üzerlerindeki çıkıntıları bende filiz olarak nitelendirdim ama şu anki büyüklükleri yaklaşık 5-6 cm. çoğalmak için biraz küçük sayılmazlarmı, yada çoğalma boyuna gelmişlerdir belkide... Teşekkür ederim.
Sağlıklar.
Caladophora aeqaqrophilla moss'lar
Selamlar;
Adını bile yazmakta zorlandığım ''Cladophora aeqaqrophilla'' moss hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum, özellikle yuvarlak şekillerinin uzantı şeklinde çirkin çıkıntılar çıkartması, çoğalması vede bakımı hakkında bilgisi olan arkadaşlara duyurulur.
Sağlıklar.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.