ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mustafa.avci
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
18 Eylül 2023 22:02
Toplam Mesaj:
1393 [0.21 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mustafa Avcı
Doğum Tarihi:
12 Temmuz 1991
İl:
Konya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mustafa AVCI
''Discus/Tropheus''
avc.mustafa@msn.com

SON 10 MESAJI

Fabrikadan çıkan en uzun cam kaç cm'dir?
jumbo dediğimiz 6metre lik vardır fakat her kalınlık bulunmaz.
Konya'da mobilyalı akvaryum imalatçıları.
Dönertaşcam imalatı bıraktı ben yanlarında çalıştım ve simdi imalata ben devam ediyorum.
265/60/55h
Bekliyorum abi buyur gel...Bir anda karar verip topladım abi.Delikler ise senin uzmanlık alanlarından olan filtrasyon için bir düşünce geliştirme sana ait artık :)))
Kafamı çok karıştırıcağını bildiğimden küçük akvaryumlar olucak içinde :))
265/60/55h
Tabii herkezi beklerim...Kumlama kismi ise benim nacizhane onerim.Kumlama islemi puskurterek gerçekleştiği icin yapisma yüzeyi etkilenebilir.Bu durumu bildiğim için dikkatlice uygulandi.Arka Camada uygulabilirdi fakat surekli fikir degistigi icin :) Tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin.
265/60/55h
Kumlama guzel bir uygulama fakat denemek isteyenlerin dikkatine ; kumlu yuzey yapistirici tutmuyor bant, folyo vs.kumlama sirasinda silikon gelecek yerleri koruyun.
265/60/55h
Taban kısmında çift vakumlu cam uygulaması yapıyorum.Taban 20mm.
Üst kısma ise kuşak tabiki olacak.
265/60/55h
Super bir fikir gelisti aslinda icine iki minik tank daha yapacagim havada duracak sekilde onlar bitkili diger kisim duboisi :) supriz dolu bir surec..
265/60/55h
Fotoğraf: -

10mm cam full rodajlı.
Taban 10+10 camdan oluşmakta arasına beyaz folyo cektim.
Camlar arası 1mm boşluk vererek yaptım.
Ön cam etrafı ve yan camlar kumlama yaptırıldı.
Yan camlardaki kumlama sebebi ise ışık kırılması önlemek için bir deney :) Resimlerdede görüldüğü üzre clear cam gibi görünmekte.

Atölye kurdum kendime bir çok akvarist abilerimiz bilirler Sn.Ahmet Dönertaş'ın kalfasıydım.Akvaryum imalatını buraktığı için kendisi ben devraldım ve kişiye özel şekilde küçük atölyemde yada siz dostların evlerinde imalat yapıyorum.

Bir çok abimize yaptığım akvaryumların tanıtımınıda yapacağım.

Evim için tasarladım ve duvara gömme olacak inşallah.Ön cam etrafı bu yüzden cerceve gibi kumlatıldı.Tabi daha ev yok :)) 

Arka cam konusunda kararsızım.Folyo rengi yada straformu olsun ? :)

Boyut (cm): 265/60/55h
Kapasite (litre): 874lt.
Canlılar: Bitkili bir tank yada duboisi 

Malzemeler: Süpriz.

Akvaryum Bakımı:-

Kullanılan Yemler:-

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:-

Alüminyumdan nasıl kapak yapabilirim
Dis cephede kullanilan kompozit panel kullanabilirsiniz.CEphe isiyle ugrasan bir firmaya gidin ve belirlediginiz olcude bir paneli armatur sekline getirirler...
200X100X60
320/70/110h 19mm camdan yaptik resimleri mevcut.Detay gerekirse tabanda cift kat kusak...Ust kisimda ise cam destekler ve krom cerceve,uzun suredir kullanilmakta.Fiyat normal geldi bana...Yapistirma islemi ise iki cam arasi 1mm mesafeli olmali...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 14 Online Kullanıcı, 8 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.