ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
oktay
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
07 Kasım 2008 02:09
Toplam Mesaj:
33 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
oktay
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1972
İl:
Balikesir
Meslek:
memur
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

oktay oktay

SON 10 MESAJI

Nitrit-Nitrat Döngüsü
Saygılar ve bilgilendirme için teşekkürler.bende bi konuda yardımcı olmak isterim.ZEOLİT madenini tüm zirai tarım ilaci,ve bahçe gübresi ,canlı hayvan besihanelerine yem satışı yapan TARIM dükkanlarından bulabilirsiniz.ÇUVALI 6 YTL.kilosu 300kuruş.Ben bütün çiçeklere ve meyva agaçlarına kullanıyorum.Sonuç mükemmel.agaçlar çoştu,çiçeklerim azdı.Ayrıca kanaryalarımın mama ve yemlerine toz halinde karıştırıyorum.Kanaryalar çoştu.Tavuklarımın yemlerine karıştırdım,aldıgım yumurtanın hesabı yok.Yukarda bahsi geçen Link dende ögrendigime göre Tankımın filtrasyonunda(amonyak ve toksin maddelerin etkisizleştirilmesinde) ve bitkilerimin ihtiyacı olan Fe(demir)minaralinin saglanmasında,GÜVENLE kullanabilecegim ortaya çıktı.Araştırmalarınızda başarılar diler,İlgi ve alakanıza TEŞEKKÜR EDERİM.
Flexibacter columnaris
İlgi ve alakanıza Teşekkür ederim.Filtreleme 2 adet RESUN markaMagi1000,karbonlu içfiltre,hava motoru ile 20cm hava taşı kullanıyorum.en kısa zamanda biyolojik sistem ile arıtım ve dış filtre temin edecegim.Şunu anladım çok ucuza satılan lepistesleri yaşatmak masrafının 10 000 katı.SAYGILAR:
Flexibacter columnaris

Düzeltme:permasol 1 tablet 3lt suda seyreltilerek.

Flexibacter columnaris
Yaklaşık 100 kadar lepistes i,öbür aleme ugurladıktan sonra(tüm lepistesleri bir anda degil.peyderpey 20li guruplar halinde alıp,ölümlerini izledim.Tüm çaba ve tedavilerime ragmen) masraflarıma baktım.Bayagı külfetli olmuş benim için.Ve şunu anladım.Alınan her lepistes ile birlikte PROMASYON olarak,Flexi Bacter Colombus Colomnaris Veriliyor.Hediyesi içinde./Konuyu petshop a sordugumda,balıkların kendisinde en fazla 20 gün kaldıgını ve bu tür durumlarda tedavi ile ugraşamayacagını ve masrafın boyunu aştıgını söylemek ile yetindi.Uygulamalarda kullandıgım ilaçlar ve miktarları;Tetra(Tetrasiklin,antibiyotk)500mg/50lt ye1kapsul.-Flagyl500mg/50lt/1tablet eritilerek-Permasol(banyolama 15sn)bitki ve balıkları.hastalık devam ettigi sürece,hergün.11tablet 3lt suda seyreltilerek.-Bemiks,vitamin ampullerinden 1 tane tankıma boşalttım .1tanede pul ve pond yemlerime emdirdim,kurutup veriyorum.SONUÇ:Lepistesler ya tedaviye dayanamıyor,yada hastalıga.Elimde steril ölü lepistesler ile aktif colomnaris kalıyor en sonunda  
Flexibacter columnaris

140lt lik Taymur akvaryum.50 kök kadar bitkili.Canlı doguranlardan  5moli,8plati,1vatoz,1vatozlu çöpcü,1tersyüzençöpcü ve 3 albinoçöpcüm,20 kadar neonum var.sorunum LEPİSTES lerimde görülen ve 1 günde ölümlerine sebeb olan,'Kuyruk ve yüzgeç çürümesi'sonucu ölmeleri.Şu an hiç lepistesim yok.UYGULAMALARIM:bilinen tüm Yeşil ve Mavi sıvılar(dezenfektan adı altında satılan)ın hepsini uyguladım.Ayrıca Nitriveç veToxivec'i usulünce uyguladım. Mikrofish ve sera baktopur uyguladım.Önce tankımda tedavi yapıyordum.bitkilerimin hepsi çürüyünce,ayrı bir hastane ,tedavi akvaryumu oluşturdum(30Lt).Yeni dayanıklı bitkiler aldım.Şu anda tankıma Lepistes koymuyorum.belli zaman aralıklarında kloru alınmış,dinlenmiş su ile degişim yapıyorum.Sera aquatan,bitkiler içinde Sera Florena kullanıyorum.Şu an bitkilerim ve diger balıklarım iyiler.sadece artık lepistes almak yok.arada akvaryuma Flagy antibiyotik 3 drajeyi ılık suda bardakta eritip atıyorum.Permasol uda kullanmaya başladım.Bitkilerim çoştu.Maya  sistemi ile CO2 veriyorum.PH için MERC çubuklarla ölçüm yaptım.PH,7 çıkıyor.(yaklaşık degerlerde).

Flexibacter columnaris

Arkadaşlar yorumu olan yok mu?bu konu gerçekten önemli.Ben permasol banyosu yaptırıyorum balıklara .Son çarem.kayıpım çok

CO2 Üretimi..

yukardaki bilgiye ek olarak,Ayrıca 3 kök Anabias var ve herbirinde 2 yaprak filiz verdi.Ayrıca SERA florena da ek gübre besinide kullanıyorum.kullandıgım Permasol dezanfektanın biyolojik denge üzerindeki zararlı etkisi zamanla kimyasal bag oluşturarak etkisizleşir bence.Bunun için tuz önemli.Ayrıca tanka ilave ek mineral deposu olarak gazı alınmış madensuyu da iyi gelir düşüncesindeyim.SAYGILAR.Görüş ve fikirlerinize açıgım.

CO2 Üretimi..

Bende projeden etkilenip 100*45*35 lik tankıma,1lt cola pet şişesi içine ,1 su bardagı Toz şeker ve 1 çay kaşıgı kuru Pak maya attım.Bir T ile kapaga silikonladım.Uzun bir hortumun ucunu eriterek büzdüm ve igne kızdırıp hava delikleri açtım.Sistem 1saat sonra çalışmaya başladı.1 hafta oldu.hortumu tankdan hiç çıkarmadım.Geceleri,Bitkilere aydınlatma için,Gralüx floresant tüp ile elektronik balanst kullanıyorum.2kök Criptokoliyns,10 kök çınar+20 kök igneyapraklı adını bilmedigim bitki,10 kök saz,2 kök garip bir bitkim var.MERC ph ölçen cubuk aldım.ph7 görünüyor.bir haftada,Tankımda,yaklaşık %40su degişimi yaptım.Permasol dezanfektan niyetine 1 tableti 2lt suda seyreltip,günde 5 damla tanka damlatıyorum.bitkilerim gayet canlı ve filiz veriyorlar.permasol bitkilere iyi geliyormuş.Fakat biyolojik dengeyide bozuyormuş.bir çorba kaşıgı tuz eriterek karıştırdım.Sudaki Nitratı ve permasolun kimyasal kalıntılarını baglasın diye,bitkilerin keyfi iyi ama balıklarımdaki Colomnaris bakterisi sanırım permasol sayesinde kimyasallara karıştı..En kısa zamanda biyolojik arıtma kurmak istiyorum.Şimdilik;ResunMagic-Jet1000L(100/300Lt)içFiltre+Ga p iç filtre+Hava motoruna takılı hava taşı ve süngerli filtre kullanıyorum.SAYGILAR.

Akvaryum Faciası..

Geçmiş olsun.Dış filtre dipteki kuvartz kumu harekete geçirip suyu bulandırmış ve muhtemelen sudaki berraklık kaybolup yogunluk oluşmuş bence.Midye kırıgı bu konuda en uygun malzeme bence.Hem akıntının şiddetinide görebilirsin kumun hareketlenmesinden.balıkların kuvarz tozlu içinde oksijeni az olan suyu nekadar soluyabilirdi ki?Saygılar

Küçük bir tank ve kapak.
Trakya Üniversitesi nin kupası olsa gerek.Akvaryumunun yanınada ayrı bi güzel yakışmış.91 mezunuyum aynı ünv.teden Tebrikler,Çalışmana bayıldım.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.