ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
stimbil
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Eylül 2015 02:47
Toplam Mesaj:
9 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mustafa Serhan Tımbıl
Doğum Tarihi:
10 Şubat 1994
İl:
Antalya
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

90*50*50 Demasoni,Beyaz Prenses,Portakal Prenses 50*15*30 Plati 50*15*25 Yavru Tankı Mustafa Serhan Tımbıl

SON 9 MESAJI

Balıklarımın Yavrulama Sorunu
Yavru tankım zaten var ama içinde 24 tane yavru var.tül yavruluğa alınca da balıklarım stresten öldü.sanırım şu an için yapacak bir şeyim yok :)[EDIT]stimbil,2015-09-09 13:48:44[/EDIT]
Balıklarımın Yavrulama Sorunu
Merhaba akvaryumumda plati,kılıç ve lepistes var.Uzun süredir yavru alamıyorum,balıklar hamile gibi oluyor ancak karınları 10 gün sonra iniyor,balıkları da strese girmesin diye ayırmıyorum.acaba yavruluyorlar da ben mi göremiyorum sebebi ne olabilir?haftalık su değişimi yapıyorum
Demasoni Hamilelik Hakkında Bilgi Verir Misiniz?
Merhaba 1 ay önce karışık ciklet akvaryumu kurdum.Balıkları aldığımda kaç aylık olduklarını bilmiyorum ama yaklaşık boyları 4 cm falan.Birinin ağzı dolu gibi çenesinin altında boşluk var,çok hareket etmemeye çalışıyor,yem yemesinde sıkıntı yok sizce hamile midir?Daha ilk yavrulaması olacak kusturmayı düşünmüyorum.Ancak emin olmak istiyorum hamile olup olmadığından
Yem Ve Yeni Akvaryum Kurulumu Sorunum
Akvaryumum 180 litreye tekabul ediyor.Su sıcakligim 27 derece,şu an akvaryum ışığım yok siparis verdim yurt disindan onu bekliyorum.5 adet demasoni.4 adet beyaz prenses,5 adet portakal prenses.yavru olduklari icin cinsiyet ayriminin yapilamayacagini belirttiler.Demasoniler digerlerine gore biraz daha buyuk.Baliklarim bu gun normale dondu.Kusura bakmayin mobilim.Resim atamiyorum galiba

Ciklet Balığım Hamile
Okuduğum bilgilere göre ciklet türlerini uzun süre ana tanktan ayırmak uygun olmuyormuş,hiyerarşide yerlerini kaybediyorlarmış.Yine okuduğuma göre ilk yavruda karışılmaması önerlimiyor,yavru kaybınız olsa da yavru tutmayı öğrensin diye ilk yumurta tuttuklarında karışılmıyormuş
Yem Ve Yeni Akvaryum Kurulumu Sorunum
Merhaba!Dün itibarı ile ciklet alemina geçiş yapmış bulunuyorum.Akvaryumumda yavru beyaz prenses,portakal prenses ve demasoni bulunuyor.Yavrular için yem seçiminde petshop artemia kırmızı pul yem(sanırım rotfish diye de geçiyor) ve tetranın karışık içinde sarı,kırmızı ve bir kaç rengin olduğu bir pul yem daha verdi bununla beraber tetra pro ve sera flora var.Bunların hangisini kullanmalıyım?
Sanırım biraz aceleci davranıp balıkları suyun dengesi tam oturmadan attım,balıkları atmadan önce su ısısı dengelemesi ve aşılaması da yaptım ancak bir tane kaybım oldu.Balıklar arasında didişmeler görünmese de portakal cikletler kayalardan çıkmıyor,oldukça yavaş hareket ediyorum balıklar ürkmesin diye,ışığı 2 gün boyunca olabildiğince kapalı tuttum.Özellikle demasoniler kafalarını kuma sürtüyorlar ancak bir dış parazit belirtisi göremedim.dışkılamalarını da pek inceleyemedim.Diğer prensesler ise malesef şu an için kıpır kıpır değiller kumun üstünde yatıyorlar.Bu gün %30 su değişimi yaptım önerileriniz nelerdir?Neler yapabilirim?
Tropheus Duboisi Yavruları
Peki 180 litre için tropheus duboisi moswa türünden kaç tane önerirsiniz?
Tropheus Duboisi Yavruları
Merhaba arkadaşlar,merak ettiğim bir konu var.Tropheus duboisiler yavru iken siyah ve benekli olup,daha sonra renk mi alıyorlar?Sorum biraz saçma olabilir ama bu konu hakkında bir bilgi bulamadım tam olarak.Yoksa bu iki tür tamamen farklı mı
Merhaba Sayın Hobiciler
Öğrenci bütçem ile 180 litrelik bir akvaryum edindim,şu an için bir dış filtrem yok.Akvaryumum da boş zaten.Şu an halihazırda plati beslemekteyim o yüzden ciklet türlerinden yeni bir maceraya atılmak istiyorum.Akvaryumda tek tip balık beslemekten pek hoşlanmadığım için çeşit çeşit olsun istiyorum,özellikle sarı beyaz mavi ve turuncu-kırmızı renkler.ancak prenses türlerini de beslemek istemiyorum.bu yüzden bu akvaryumda 3 farklı tür imparator ciklet beslemek istesem akvaryumum küçük mü gelir?Bana verebileceğiniz balık tavsiyeleri nelerdir?Günlerdir araştırıyorum işin içinden çıkamadım.Yardımlarınızı bekliyorum

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.