ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ykoksal
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
16 Haziran 2009 22:56
Toplam Mesaj:
57 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
yavuz köksal
Doğum Tarihi:
19 Mart 1970
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

yavuz köksal
karışık c. doğuran 400 L bol bitki

SON 10 MESAJI

TETRA TEC EX 1200 DIŞ FİLTRE
Kesinlikle Eheim alın derim. Su an akvaryumumda Tetratec 1200 ve Eheim 2228 var. İkisini aynı anda kullanıyorum . Kesinlikle tetratec 1200 almayın Eheim varken .Eheim alamıyorsanız diyeceğim bir şey yok.

Bir kere al Eheim al ve unut gitsin.
Tetra ex1200 vs Eheim 2217 - 500lt için
400 lt akvaryumumda Tetratec 1200 vardı . Memnun kalmadığım için gittim Eheim 2228 de aldım. Su gercekten eheim geldikten sonra ciddi bir sekilde değişti. Şu an ikisini birlikte kullanıyorum. Bir de 1200 çok dramatik bir şekilde yaklaşık bir yılda debi kaybı yaşadı . Konularda arama yaparsanız bu konu ile ilgili açtığım başlığı ve arkadaşların paylaştıkları tecrübeleri bulacaksınız. Su sızdırma sorununu da  yaşadım Türkiye distribütörü Anadolu pet' in Kadıköy'deki mağazasına , Ali bey'e götürdüm. Bakımı yapıldı, bazı parçaları değişti garanti kapsamında. Türkiye'ye gelen bir partinin sorunlu olduğu gibi birşeyler söylemisti ama, tam olarak şu an hatırlamıyorum..

Bir kere alın Eheim alın ve de unutun gitsin ....
ykoksal2008-04-25 21:01:26
Dış filtremin debisini ölçtüm sonuç felaket
http://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=150572
arkadaslar 16/ocak tarihli bir konu açmıstım. yukarıdaki sekilde cevaplarlar gelmişti. İlgilenen arkadaslar bakabilirler.

teşekkurle.
ykoksal2008-04-13 18:49:34
İst.da Aquarelle nerede?
Merhabalar ben de aramıştım . Perpa da ve Karaköy Bankalar Caddesinde bulmuştum. Bankalar Caddesinde sorduğun zaman olan yerler var. Hatta ben birisine sipariş vermiştim bir kaç gün sonra istediğim W değeri olanını getirmişlerdi ama ismini hatırlamıyorum bankalar caddesinden asağıya doğru inerken sağ tarafta caddenin yaklaşık yarısı gibi bir mesafeydi.

citronx2008-03-26 19:29:38
frontosa tavsiye
400 lt akvaryumum var . akvaryumum bos kum ve su var sadece 3 gündür  tetratec 1200 ve eheim 2228 calışıyor. daha içerisine bir sey koymadım . Frontasa dusunuyorum. Frontasa koymadan once yapmam gereken ( frontosaya özgu) herhangi bir şey var mı , ne tavsiye edersiniz. teşekkurler.
bitkilide 250 lt.ye bu filtre fazlamı?

hem tetratec 1200, hemde eheim 2228 kullananan birisi olarak kesinlikle eheim almanızı tavsiye ederim. Tetratecin debisi 3 gun sonra inanılmaz dusucek.... Denemesi size yaklasık 240 ytl ( tahmini)

Ekol 15 e yargı
Arkadaşlar yaklasık bir yıldır 400 lt tankta tetratec 1200 kullanıyorum. ilk aldıgımda bayağı iyiydi herkeze tetratec 1200 onerıyordum. bır aydır debisinde muthis dusme oldu . olcttum saatte 370 ltye kadar indi. suyun gorunumu de berbat. ilk önce biraderden, kullanmadığı 1200 lt basa sun sun marka ıc filtre aldım. o kucucuk filtre dahi suyu değistirdi. Daha sonra su an içinde substrat pro ve mech sungeri elyafı musluğu ile beraber kutusundan çıkan professional 2228 adım. Bir koseden tetratec 1200 bir köseden eheim 2228 cekiyor. Akvaryumu gören icinde su varmı bunun diye soruyor. Bu olay akvaryuma eheım gelince oldu..
 Bu arada bende yerlı uretım yapıp , yabancı markalar arasında turkiyede satıs yapmaya çalışan biriyim. Yerli olup kendi kanıtlamanın ne kadar zor biliyorum. Özellikle benim gibi sağlık sektöründe iseniz. Fakat işin bir de su boyutu varki herkes verdi paranın karşılığını almalı. yerli veya yabancı.. Ekol kullanmadım. Nasıl oldugunu bilmiyorum. Elbette yerli uretici olarak desteklemek gerekiyor.
 Sanırım insanlar soyle dusunuyor. Bu hayat sartlarında zar zor bir filte alıyorum. Akvaryumu da zaten zorlanarak almıştım. Bir sorun çıkarsa gidip de ikicisini alamam. Gündüz de ev de kimse yok akvaryumdan su sızdı aksam eve geldim halı yüzüyor , parkeler yüzme öğreniyor. 100-150 ytl daha verseydim de bunlar olmasaydı .. bunun gibi senaryolar...
 Yalnız sunu çok net soyluyorum tetratec 1200 un , yapamadıgın eheim şıp diye saniyesinde yaptı .. keske eheim öncesi ve sonrası diye resimlerini çekseydim . şu an aklıma geldi . farkı gösterebilridim.
fm super ince floresan
kucuk akvaryumumda ( 80 lit ) kullanıyorum . Kengo marka 6500 K , lumenide yanlış hatırlamıyorsam 800 Lm. Oldukça memnunum Glossostigma elatinoides dahi buyuttum bu ışıklarla. Bauhausda satılıyor. Elektronik balastla yaklaşık bir yıldır kullanıyorum bozulan balast simdilik yok.ykoksal2008-01-30 22:31:02
450 lt icin hangi filtre
pentegrama kesinlikle katılıyorum ben de 400 lt ve ex1200 var kesinlikle yetmiyor. Çekiş hortumunun olduğu yerde değilde , diğer köşesinde sirkulasyon zayıf kalıyor, suyun berraklığı istenildiği gibi olmuyor. Karşı köşeye 24 ytl lik sunsun marka bir iç filtre koydum . Saatte 1100 lt. fişe takınca akvaryumun içi karıştı. İçerisine çıkışını azaltmak için dunya kadar elyaf koydum istediğim seviyeye kadar cıkışını azalttım. 2 gun içerisinde 24 ytl lik sun-sun ex 1200'un temizleyemediği kadar temiz yaptı. ciddi anlamda çok farketti. Simdi bir adet daha dış filtre alacağım ama bu kesinlikle tetratec olmayacak. kotu fltre olmasa bile çıkışı yetmiyor. ykoksal2008-01-28 12:26:35
debi kaybı
Kesinlikle bekliyoruz sonuclari, guzel karsilastirma olacak.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.