ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kamilcihan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
14 Haziran 2013 11:46
Toplam Mesaj:
92 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
kamil cihan
Doğum Tarihi:
23 Eylül 1991
İl:
Istanbul
Meslek:
öğrenci L4-ÖSS
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Kamil Cihan ....
97*29h*24=67 lt tetrazon
74*27h*21=41 lt
Hedef->150*60*60= 540 lt

SON 10 MESAJI

Literatürde Şok Değişim

Birçok hobicinin favori balıkları arasında olan Brichardi ve Daffodil ile ilgili şok bir araştırma sonucu ortaya çıktı.

Molecular Phylogenetics and Evolution dergisinde yayınlanan ve Nina Duftner, Kristina Sefc, Stephan Koblmüller, Walter Salzburger, Michael Taborsky and Christian Sturmbauer imzalı araştırmada türlerarası benzerlikleri araştırmak amaçlanmıştı.

Neolamprologus pulcher  (daffodil) ve Neolamprologus Brichardi arasındaki araştırmada çıkan çarpıcı sonuçta her iki balığın ayrı bir cins olmadığı, aynı cins balıklar olduğu ortaya çıktı. Buna göre balıklar yaşadıkları bölgelerde bir takım değişiklikler geçirmiş olmasına rağmen bu balıkların ayrı bir tür olarak söylenemeyeceğini kaydettiler. 

Uzmanlar bu nedenle bundan sonra Neolamprologus Brichardi isminin literatürden kalktığını daha eski olan Neolamprologus pulcher (daffodil) isminin bu balık yerine kullanılacağını ilettiler.

Tetrazon üretimi hakkında
Iyide ben üretim için uğraşıyorum.1erkek ve 1 dişinin yeterli olacağını düşünüyorum.Dediğim gibi 20 adet olarak 2 yıl kadar önce aldım.Sürü balığı olduğunu biliyorum.Üretim ile ilgili doyurucu bilgi bulamadığım için sizlerden yardım bekliyorum.
Onu yapıcam zaten. Başka öneriniz var mı?
Arkadaşlar merhaba,

Elimde 2 adet 2 yaşında tetrazon var. Ben birinin erkek birinin dişi olduğunu düşünüyorum ve bunlardan yavru almak istiyorum.Bundan önce birkaç kez teşebbüsüm olmuştu fakat alamamıştım.

Cinsiyet konusunda yardımcı olmak isteyenler için adresi veriyorum.

40 ltlik akvaryumun dibini elimdeki misketler 1 sıra bile kaplamadığı için eksik kalan yerlere kaya yerleştirdim. Suyun sıcaklıgı 26 derece.Önerileri ve yardımlarınızı bekliyorum.
Tetrazonlarımın cinsiyeti
Yanılıyorsunuz bunların ikiside tetrazon. Cinsiyetleri konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Bu siteye göre tiger dişi, albino erkek galiba.
kamilcihan2009-04-11 10:30:41
Tetrazonlarımın cinsiyeti
Arkadaşlar Merhaba,

20 adet olarak aldığım tetrazondan 2 adet kaldı (biri tiger biri albino) ve yaklaşık 2 yıldır bendeler.Eğer biri erkek diğeri dişi değilse yerine canlı doğuran alacağım. Cinsiyetini ben belirleyemedim yardımcı olursanız sevinirim. Kusura bakmayın telefonla ancak bu kadar oluyor.

sizce hangi balık ?
Tetrazon ve melek size sorun çıkartmıyor mu ki?
130*60*60 akvaryum planı
Arkadaşlar planı hazırladım. Akavaryumun orta üstünde 1, orta altında ise 2 kayıt bulunacak.Gerisi bildiğiniz gibi işte.

Eksik yanlış gördüğünüz birşey varsa yazarsanız çok sevinirim.
Hangi akvaryumu yapmalıyım?
Konuyla ilgilenenlere çok teşekkürler.

Furkan Bey, yanlış anlama konusu iç filtre 468 lt akvaryuma az değil mi demiştiniz.Bende iç filtreyi o akvaryumda değil 70 lkt lik akvaryumda kullanacağım demiştim.

Soracağım şu.Hani doldururken birden açma falan yapar.Onun için işimi garantiye almak istemiştim.Malum az su yok. Ama siz böyle az az doldurursan olur diyorsanız sorun yok.
Balık önerilerinizi bekliyorum.

Hangi akvaryumu yapmalıyım?

Akvaryumu yapınca banyoya test etmek için götürmem gerekkiyor. 2 kişi yaklaşık 80 kg lık akvaryumu nasıl götürebiliriz. Tek sorunum bu.

Acaba bi ufak yolluk falan gibi birşeyin üstüne koysam çeke çeke götürebilir miyim?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.