ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
zebracikletleri
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
03 Aralık 2008 12:57
Toplam Mesaj:
194 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Oğuz Efe
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Çanakkale
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Oğuz;
96 lt,Önemli olan elinizdekilerle harikalar yaratmaktır...

SON 10 MESAJI

Suyun üstündeki tabaka
Merhaba arkadaşlar;

Akvaryum suyunun üzerinde bir tabaka var,bu ney acaba?Böyle yağımsı bir yapısı var sanki.Balıklara bir zararı var mıdır?Bu tabakayı nasıl yok edebilirim...

Saygılar,
zebracikletleri2008-10-27 17:48:19
Yeniden sarı prenses

7 ayrı saklanma yer için daha fazla kaya gerekli sanırım;fakat kaya eklediğimde onları nereye koyacağım?Ortasının boş kalacak şekilde nereye kaya koyabilirim?Filtrenin önündeki kayaları,kaya ekleyerek sol taraftakiler gibi yapmak istiyorum;ama o zamanda filtreyi nereye koyacağım?Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar,

Yeniden sarı prenses
Akvaryum küçük olduğundan 7 balık için 7 ayrı saklanma yeri yok malesef,bu sorun olur mu?Stres vs gibi şeyler açısından...
Yeniden sarı prenses
Balıkları kaybetmiştim arkadaşlar,yeniden aldım ama bu defa 3-4 aylık aldım7 tane ,inşallah bir şey olmaz...

Yılmadan Malawi- Sarı prenses akvaryumum
[QUOTE=dejawu]Bence alın ve iç filtre hortumunu çıkarın . Ayrıca en az 1 hafta 10 gün suyunuzu dinlendirin tabi motor ve ısıtıcı aktif olarak . Sera aquatan ve nitrivec kullanırsanız çık iyi olur  . Birde Mineral salt atarsanız suyunuz çok iyi olacaktır . [/QUOTE]

Suyu 1 gün dinlendirdim,balıkları bugün alacağım,yoksa beklemeli miyim 1hafta daha?Mineral salt nedir acaba?
Hava taşım yok,almayı düşünüyorum ama hele bi balıkları alalım,mağlum bütçe biraz kısıtlı Sikkin
Filtreyi yan cama koysam sorun olur mu?Balıkların hareketleri açısından,onları rahatsız eder mi?Çünkü filtre direkt olarak ortaya doğru üfleyecek...Bir de akvaryuma 5 sarı prenses alacağım bugün,sizce 96lt. için uygun mudur?Ve 5 sarı prensesin de ayrı ayrı saklanacak yeri yok,bu sorun yaşatır mı?

Saygılar,
Kaplumbağa ve sarı prenses
Merhaba arkadaşlar;

Benim kaplumbağamı beslediğim küçük bir tankım var.İleride sarı prenseslerimin ağzı dolduğunda,dişi sp yi kaplumbağanın olduğu akvaryuma koymak mecburiyetindeyim,başka akvaryumum yok.

Kaplumbağayı çıkaracağım tabi ki,yavrular büyüyene kadar küçük bir kapta bakmak zorundayım kaplumbağayı.

Hani aklıma takılan,kaplumbağa suya bir madde salgılıyorsa,sar prensesim bu durumdan etkilenir mi diye düşünüyorum..Ama akvaryumu güzelce yıkayacağım.

Saygılar,

Radinant2008-10-26 08:04:17
Yeni 450lt tankim(yep yeni resimler 3.syf.)
Elinize sağlık,size gerçekten hayalimdeki akvaryumu yansıttığını söyleyebilirim.Sağlıklı balıklar dilerim...

Saygılar,
Teşekkürler

1-) Filtreyi yan cama koyunca balıkların hareketini engeller diye düşünüyorum...Himmm
2-) Derece arkadadır.
3-) Kayalar yeterince aralık.
4-) Evet katılıyorum...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.