ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Teory
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
03 Ekim 2011 17:11
Toplam Mesaj:
87 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre ŞENTÜRK
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1993
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İzmir/Yeşilyurt
110litre kaplumbağa akvaryumu.

SON 10 MESAJI

Musluktan su damlıyor.
Yarın teflon bant denicem motoru uzun süredir kullanıyordum 20 25tl musluğa vermektense yenisini alırım 80 90tlye diye düşünüyorum. Aradığımda musluğun içindeki plastik conta gibi birşey:/
Musluktan su damlıyor.
Halen mağdur durumdayım musluk almaktan başka bir çarem yokmu ?
Musluktan su damlıyor.
Musluğu almak zorundayız yani ?
Musluğun içindeki lastiği nerden bulabilirim?:/
Musluktan su damlıyor.
Arkadaşlar yaklaşık iki yıl önce Life Tech 825 almıştım geçen gün arkadaşım yanlışlıkla musluğuna dokundu sanırım ve yarım saat içerisinde her taraf su oldu ciddi biçimde su damlatıyor. :/
Yakınımdaki bir petshopa sordum yeni musluk almanız lazım dediler onun fiyatıda 20 25tl civarıymış filtre 80 90tl civarı zaten onu vermek saçma geldi.
Resimler:

Bana kalirsa problem musluğun iç kısmındaki lastikten kaynaklı gibi geliyor onun yenisinide nereden bulacağımı bilmiyorum,resimde poşet ile sıkıştırdım damlamayı %5e düşürmüştü .
Şimdiden teşekkürler.

Akvaryumda sızıntıyı tespit etmek .! :/
Erol bey size mesaj gönderdim.
Ali bey çok teşekkürler yarın deniceğim,birde silikonun kuruması kaç saat alır ?

Teory2010-12-11 17:56:44
Ali bey çok teşekkürler fikir için,birde diyelimki buldum nerede olduğunu oradaki silikonu temizliyerekmi silikonliyim yoksa üstünemi silikon sıkayım . :/
Erol bey 8 yıldır kaplumbağa besliyorum,köpükten kuru alan yaptım vs. ama şimdiye kadar ki en sağlıklı kuru alan bu oldu nasıl yaptığım konusunda cd kutularını slikonluyarak birleştirdim onuda akvaryuma silikonladım,bir kaç gün içerisinde akvaryumun ayrıntılı olarak fotoğraflarını foruma eklemeyi planlıyorum...

Öncelikle konuyu doğru yere açıp açmadığım konusunda emin değilim ama acilen yardıma ihtiyacım var.
Benim 110litrelik kaplumbağa akvaryumum var,bu sabah uyanınca akvaryumun kenarından su damladığını gördüm ve acilen akvaryumu boşalttım,saat kaçtan beri su sızdırdığını bilmiyorum ama 4 5 litrelik bir suyun akvaryumdan azaldığını farkettim.
Kaplumbağamın silikonu ısırarak su sızdırmış olma ihtimali çok yüksek benim şuanki problemim sızıntının nereden olduğunu nasıl tespit edeceğim?

Kaplumbağalarımın Büyüme Hızları Çok Farklı
[QUOTE=basketbol6]poğaçanın şiştiği gibi kabuğu yukarıya doğru büyüyor. Bu yönden ismiyle uyumlu Big%20smile  [/QUOTE]
Demişsinizde kabuğunda piramitleşme olabilir bir araştırın.
Silikon yuttu.. ;/
Kullandığım silikon Sista akvaryum silikonu kaplumbağa sindiremediği için sanırım halsiz gözüküyor bu bir sorun yaratırmı ?
Silikon yuttu.. ;/
Arkadaşlar 110litrelik yeni bir akvaryum almıştım ,akvaryuma kuru alan için plastik cd kabından bir alan yaptım onuda akvaryum slikonu ile akvaryuma monte ettim.
Sorun bazı silikon parçaları çıktı ve akvaryumda gezinirken kaplumbağam yem sandığı için yemiş,bende daha sonra kaplumbağamın dışkısında silikon gördüm,ve endişelendim..
Kaplumbağada birkaç gündür halsiz kuru alanında yatıyor yem atacağım sırada suyuna giriyor epeyce halsiz gözüküyor..
Kaplumbağam 8 yaşında 14cm civarıdır..
Bir zararı olurmu ???

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.