ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kabus_ist
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
14 Kasım 2015 01:00
Toplam Mesaj:
101 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
oğuz ergene
Doğum Tarihi:
22 Ocak 1973
İl:
Tekirdag
Meslek:
jeneratör
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/64018.jpg[/img]Oğuz ... ceketimi yağmurlara astığımdan beri tehlikeli şiir okur dünyaya sataşırım

SON 10 MESAJI

derede bulduğum bitkiler
Selam arkadaşlar pazar günü dere içerisine bulduğum 4-5 çeşit bitkiyi akvaryuma koydum böyle bir deneyim yaşayan arkadaşlardan görüş ve tavsiye bekliyorum fikri olanlar lütfen bilgisini paylaşırmıkabus_ist2014-04-14 23:39:26
YA ŞANSLIYIM YADA DOĞRU YOLDA
Selam arkadaşlar;

Her akşam akvaryum formunda hastalıklarla uğraşan hobici arkadaşların yazılarını okuyorum ve kendi akvaryumum aklıma geliyor.Ben ciklet balığı beslemeye başladığımdan beridir;

ne bir beyaz benek denen illetle uğraştım.
ne bir kuyruk erimesi oldu
ne bir yüzgeçlerinde kızarıklık oldu.......
,,,,,,,,,,,,,,,,,vs vs

yani kısacası aklınıza gelecek ve benim bilemediğim ne tür hastalıklar varsa hiç biriyle uğraşmadım.Hatta ve hatta akvaryuma kum koyarken hiç yıkamadım taş koyarken hiç yıkamadım,su eklemesi yaparken suyu direk çeşmeden akvaryuma koydum,dinlendirme yapmadım.Hatta kışın bile ısıtıcı kullanmadım ve akvaryum ısısı 20 dereceden yukarı çıkmadığı halde hastalık olmadı....ve her seferinde ayn şeyleri yaptım..

Yaptığım tek şey;
Akvaryumcudan balık alırken ben seçiyor ve ben yakalıyorum.Birde her hafta dip çekimi yapıyor ve su ekledikten sonra metilen mavisi ile tuz ilavesi yapıyorum.Arada sırada 2 şişe maden suyunun kaynaması geçtikten sonra akvaryuma döküyorum..

Size yemin ederim daha hiç balık ölümüm olmadı..Şimdi soruyorum ben çokmu şanslıyım yoksa nedir? sizlerle paylaşmak istedim.  Saygılarımla
sarı prenses hastalıkları
Selam 250 litre akvaryum içerisinde 35 kadar sarı prenses koyarsanız tabiki ölümler olacaktır.ACİL BALIK SAYISINI DÜŞÜRÜN VE DIŞ FİLİTRE TAKIN.Daha sonrasında yemlemeyi nasıl yapıyorsunuz bilemiyorum ama suyunuz çok bulanık bu sorunları çözdükten sonra ölümler olmayacaktır.. kabus_ist2013-05-13 22:59:16
GT küçük gözbebeği
Öncelikle geçmiş olsun derim .Balığınız kavga sonucu gözünde hasar oluşmadı buna emin olabilirsiniz.
Aynı sorun benim akvaryum içerisinde bulunan 17 adet balıktan 2 tanesinde bu hastalık olmuştu.Sizinde söylediğiniz gibi mavi mürekkep dediğimiz (contra-ıchthyo) ile pansuman yaparak 1 tanesinde tamamen hastalıktan kurtardım,fakat diğeri göz bebeği küçülerek yaşamına devam etmektedir.Bu hastalığın adını netten araştırma yaparak bulmuştum fakat şimdi aklıma gelmedi.Bu hastalığın tek sebebi su değerlerinin bozulmasıdır,özellikle akvaryuma yeni alınan balıklarda suya adapte sürecinde bu hastalığa yakalanabiliyorlar.Su değişimini sıklaştırarak pansuman yapınız ..Saygılarımla
Tek Hobim
Fotoğraf:

Boyut (cm):120*50*40
Kapasite (litre):240 
Canlılar:
Yeni kurmaya başladığım akvaryumum içinde imparatorlar, sarı prensesler ve ıce manlar olarak toplamda 10 balık vardır Akvaryum içine her cinsin dişilerinden ekleme yapacağım

Malzemeler: dipte 1 numara silis kum üzeri çeşitli renk,çeşit ve ebatlarda kayalar.Isıtıcı çift çıkışlı hava motoru ve aydınlatma olarak çift renkli şerit led .jebo 828  dış motor

Akvaryum Bakımı: Her hafta dip çekimi ve su ilavesi senede 2 kez de dış motor temizliği

Kullanılan Yemler:sera marka yemler ve 2 haftada bir kendi tuttuğum karadesleri ufak ufak keserek veriyorum.

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: gerek duyulduğunda tuz ve maden suyu veriyorum

AYRICA: Mesleğim gereği elim yatkın olduğundan ve malzeme ile takım taklavat gibi ihtiyaçlar her daim elimin altında bulunduğundan belirtiğim akvaryum, sehpası ve aydınlatması kendi yapımım olmaktadır.

Umarım beğenmişinizdir

Balıklarım türleri hakkında bilgi
Yorumunuz için teşekkür ederim fakat balıkların sizin söylediğiniz gibi şeker pembe olmadıklarını sanıyorum.5 resimdeki balık için dişi demişsiniz fakat oda erkek bir balık.
Balıklarım türleri hakkında bilgi
Arkadaşlar resimleri yeniledim ve tekrar bilgilerinize sunuyorum .Resimdeki balıkların türleri hakkında bilgisi olan arkadaşların bilgilerini rica ediyorum..
1 ve 2 resim aynı balık  3 ve 4 resim aynı balık 5 resim başka balığa aittir.

kabus_ist2013-02-08 23:14:37
250x65x85h Duvara gömme akvaryum + sump + arka fon
Emeğinize sonsuz saygılar.Mavi ışık benim bildiğim kadarı ile beslediğiniz tür balıklarda stres yapacaktır.Saygılarımla..
el yapımı dekor ve arka fon
[QUOTE=tsubasa]Galiba taban bitkisi kullanmış arkadaşım bazı bitkiler canlı gibi.[/QUOTE]
Akvaryum içersinde hiç canlı bitki yok hepsi yapay bitki.Benim bu akvaryumu yaparken düşüncem ve amacım kendi göz sevkime uygun bi akvaryum yapabilmek ti.
el yapımı dekor ve arka fon
[QUOTE=cilamure]Estetik olarak güzel görünse de bitkileriniz yapay bitki,tabanda yapay çime benziyor.Açıkçası yapay olan şeyleri tanklara yakıştıramıyorum. Ama verdiğiniz emekten ötürü sizi kutlarım,elinize sağlık. Ayrıca taşlar arka cama yapıştırılma mı?[/QUOTE]

EVET taşlar cama yapıştırma ve 2 aydır bu şekilde  kullanıyorum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.