ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Lord_Melkor
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
08 Eylül 2012 12:04
Toplam Mesaj:
39 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Volkan SARIOĞLU
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1983
İl:
Ankara
Meslek:
Elektronik Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Kribensis İçin Yuva.
Bir eş kribensis almıştım. Şimdi yaklaşık 24 civarı oldular. Tamamı hindistan cevizi sayesinde  :)

Hindistan cevisi bence en iyisidir.
CO2 malzemeler
[QUOTE=ata326]

4/6mm hortumu rakorla 1/2ye bağlayacağım derseniz size yardımcı olacaklardır. 
[/QUOTE]

Eğer satışını yapan Ankara da bir yer biliyorsanız veya satıyorsanız. Yardımcı olursanız sevinirim.
vuslat2012-04-10 08:38:48
Ankaralı Akvaristler Meslek Grupları
Agm Lab.
Elektronik ve Haberleşme Mühendisi.
Volkan SARIOĞLU.
Lord_Melkor2012-03-12 13:33:19
CO2 malzemeler
Fatih bey cevap için teşekkürler.

Hidrolikcilerden nasıl isteyeceğimi sormak için soruyorum.
Regülatörden çıkan kalın hortumu ince hava hortumuna ceviren aparatın ismini biliyormusunuz?

CO2 malzemeler
Merhabalar,

BKS Co2 Tüp,
Yıldız Marka Regülator,
Diffizör,
Check Valve aldım.

Konuyla ilgili bir kaç soru sormak istiyorum.

1 -) Regulator çıkışı yarım parmak boru kalınlığında bunu normal hava hortumu boyutlarına nasıl getiririm.
2-) İnce ayar vanası ve selenoid valfi nereden alırım.

Ankarada oturuyorum.

Salyangozumun Türü Ne ?
Bildiğim kadarıyla elma salyangozlarının kabukları bu kadar parlak olmuyor. Adi sayangozlarında bu salyangozlar gibi çıkıntısı yok yada bu kadar uzun olmuyor, daha oval hatlara sahip. Ben nerite salyangoz türü olduğunu düşünüyorum. Tam türünü söyleyemeyeceğim ama büyüdükleri zaman daha iyi anlarız. Fotolarıda daha yakından kabukları gözükecek şekilde çekerseniz daha iyi olur.

Ancistrus Sp. ''gold'' Longfin Üreme ilk
[QUOTE=hosokawa]Merhabalar
Konu ile ilgilenen tecrübeli arkadaşlara bir kaç soru da ben sormak istiyorum.Corydaroslar ve salyangozlar longfinlerin üremesini engelleyebilirler mi?Bir de cüce vatozların üreme davranışlarında mevsimsel değişimlere bağlı olarak duraklama gözlemledim örneğin sonbaharda cüce vatozların üremediklerini dişi cüce vatozun karnının yumurta ile dolu olmasına rağmen yumurtlamadığını gözlemledim bu bir istisnamıdır yoksa cüce vatozların üreme davranışları bu şekilde midir?Cevap veren tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
[/QUOTE]
Corydaroslar ve salyangozlar longfinlerin üremesini engelleyebilirler mi?
Benim akvaryumumda siyah cüce vatozların üremesini durdurduğunu gözlemledim.
Suyu yumusatmak?
Mangrow kökünün suyu yumuşattığı söyleniyor. Mangrow kökünü araştırırsanız iyi bir sonuç yakalayabilirsiniz.
co2 tüpleri ne kadar güvenli?
Ben tüm gerekli tesisatı toparlayıp, hatta vana ve co2 tüpünü siteden bir arkadaştan almıştım. Akvaryum yattığım odada bulunuyor. Dolayısıyla gece uyurken sürekli aklıma geliyordu; patlarmı acaba felan diye. Geceleri rahat uyuyamaz olduğumdan tüm sistemi söktüm. Co2 kullandığımda coşmuşlardı fakat şimdi yavaş yavaş ölmeye başladılar.

Keşke yeniden kullanılabilir, yarım litrelik tüpler olsa da onlardan kullansak. 
Ankara'da üretici
1 gün sonrada olsa baksak fena olmaz aslında.
Zapataciya ismini veya adresini iletirsen sevinirim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.