ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
akineren
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
26 Mart 2015 09:22
Toplam Mesaj:
35 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Akın Eren
Doğum Tarihi:
20 Temmuz 1978
İl:
Denizli
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Akın Eren

SON 10 MESAJI

Ne kadar CO2 kullanmalıyım?
Merhabalar. 170 litre bitkili akvaryumumda CO2 kullanımına başlıyorum. Çin den D501 sistem aldım ve kurdum. Son derece basit oldu ve çok güzel çalıştı. Hoşuma gitti. CO2 yi verdim bitkilerim bu günü bekliyormuş hemen fotosentez başladı.Şu an elimde herhangi bir test yok edineyi düşünüyorum . CO2 yi belirli saatlerde mi vermeliyim yoksa 24 saat eşit oranda mı vermeliyim? 170 litre akvaryum için saniyede kaç kabarcık vermeliyim. 
İstanbul anadolu yakasında gnays kaya
İstanbul anadolu yakasında kartal pendik maltepe civarı doğal taş satan bildiğiniz yer varsa tarif edebilirmisiniz.
Yosun sorunu ve eski malzemelerin yeni kurulumda kullanılması.
Gelişimi çok hızlı olmadı .20 kök satın almıştım yaklaşık 6-7 ayda zemine yayıldı. CO2 kullanmadım ama shacemin sıvı gübrelerini kullandım sanırım birazda yanlış kullanmışım:)
Yosun sorunu ve eski malzemelerin yeni kurulumda kullanılması.
Yeni akvaryum kurulumu yapacağım ve eski akvaryumumdaki malzemeleri kullanıp kullanmamakla ilgili tereddütteyim. Geçen yıl bitkili tankımda sakal yosununa benzer yosunlar oluşmaya başlamıştı. oluşan yosunları mekanik olarak temizlemeye çalıştım ve çözümler aradım ama çokta başarılı olamadım. ilerleyen zamanlarda taşınacağım için yosunlarımı serbest bıraktım onlarda akvaryumu çok güzel sardılar:) Tabi ilginç manzaralar oluştu hatta eşim bu yosunları çok sevdi. Neyse şimdi taşındım. akvaryumu toparladım . ama dezenfekte olayına girmedim. akvaryum malzemelerinde, ağaç köklerinde , bitkilerde ve yer yer kum zeminde yosunlar oluşmuştu bunların yeniden kullanımıyla ilgili ne yapmam lazım. kökleri kaynatmayı düşündüm ama diğerleri için fikrim yok. Yakında yeniden kurulum yapmak istiyorum ve yeni akvaryumda risk almak istemiyorum. Fotoğrafları aşağıya ekliyorum deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

120 Lt bitkili tankım
Teşekkürler . Yeni resimleri ilerleyen zamanlarda eklerim... 
Neonlarım neden tuhaf yüzüyürlar?(video)
Neonlar yaşıyor. Pul yem veriyorum yüzeyden aldıklarında böyle oluyor havayla ilgili bir sorun. Çözüldü:)
120 Lt bitkili tankım
Tekrar merhabalar.. bir video ilave ettim. Aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz..

akineren2012-04-05 10:04:54
Neonlarım neden tuhaf yüzüyürlar?(video)
Neonlarım bir süredir dikey hareketlerle yüzüyorlar. 10 tane neon tetram var ikisi yaşlı 8i genç. gurup halinde yüzmüyorlar. Asıl sorun dikey hareketlerle yüzmeleri bilgisi olan arkadaşlar ilgilenirse sevinirim.
[VID]http://www.youtube.com/watch?v=1zzG92-dokM[/VID] akineren2011-12-18 18:34:04
120 Lt bitkili tankım
akineren2011-12-18 17:32:04
120 Lt bitkili tankım

Akvaryumu ilk kurduğumda köklerin üzerine monosolenium tenerum yerleştirmiştim fakat yaşatamadım. Belkide su değerleri falan oturmadığındandı. Şimdi üzerlerine moss yerleştirmeyi düşünüyorum ,cristmas moss düşünebilirim ama onuda sağlıklı yerleştirmek için kökleri çıkarmam lazım zahmetli iş:)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

• 25 Online Kullanıcı, 14 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.