ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Mete Duru
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
400
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Eylül 2013 20:17
Son Ziyaret:
5 Saat 51 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1478 [0.57 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
86 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İzzet Mete Duru
Doğum Tarihi:
18 Temmuz 1993
Yaş:
27
İl:
Istanbul
Meslek:
Müzisyen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İzzet Mete Duru [img]//i.hizliresim.com/yAMrON.png[/img]

SON 10 MESAJI

Beta
[QUOTE=replacka]

Pigme cory besledim de beta konusunda haklı olabilirsiniz. Çünkü her betanın huyu farklı oluyor, bir de dişi yerine erkek beta olursa agresif olma ihtimalleri daha da yükseliyor. Eğer çok agresif huylu bir betaya denk gelirse pigme cory gerçekten zarar görebilir dediğiniz gibi. Çünkü neon tetralar kadar hızlı yüzemezler ama amacım akvaryum küçük olduğu için o türü önermekti. Neyse ihtiyatlı yaklaşmakta fayda var. Ben olsam betayı çıkarır diğerlerini tutardım. Çünkü neon tetra ile pigmeler sorun yaşamıyor. Ayrıca çöpçü besleniyor ise bir akvaryumda mutlaka kuytu köşe olmalı ki kendilerini rahat hissetsinler. Eğer beta illa ki olacaksa da biraz daha büyük çöpçü türleri seçilebilir. Yine de ben betalara hiç ısınamadım şu hobi hayatım boyunca. Kimileri çok karakterli bir balık falan diye çok övüyor ama bana biraz davranışları hezeyanları olan nevrotik insanlara benziyor gibi geliyor[:D] bazen seni sevdiğini düşünüyorsun, bazen de seni görünce kabarıp tehdit pozisyonu falan alıyor, bazen elini akvaryuma sokunca takip edip kabarıyor, bazen de dakikalarca bir yere kilitlenip seni takmıyor bile. Kimisi iyi huylu oluyor, kimisi de tehdit olarak görüp durduk yere adi salyangoza bile kabarıyor. Garip bir balık yani alışamadım bir türlü. Hani bazen bu türün renkleri ve yapısı bu kadar gösterişli olmasa dönüp de suratına bakan olur muydu diye düşünmüyor değilim. Neyse tüm beta severleri kızdırdığıma göre artık bol bol kulaklarım çınlayacaktır[:)))] betalar değil ama beta severler candır. O yüzden kızdırdıysam affola. Bunlar da benim naçizane düşüncelerim[;)] sevemedik işte bir türlü[:)][/QUOTE]
Anlıyorum.
Mikro Kurtların Bilinen Zararları Var Mı?
[QUOTE=Menfa]

Gönderdiğiniz konuyu başlığı açmadan önce okudum. Orada zararları ile ilgili bir başlık göremedim. Gerçekten hiç zararı mı yok? Yoksa değinilmemiş mi? Onu öğrenmek istiyorum.[/QUOTE]
O konuda "Parazit veya parazit taşıyıcı değillerdir, steril bir canlı yemdir.
Tatlı ve tuzlu suda 1-2 gün canlı kalabilir, böylece balıklarınız su bozulmadan istedikleri zaman yiyebilirler..." diyor. Değinilmiş ancak muhtemelen siz görmemişsiniz.
Apisto için ise bir uyarıda bulunayım. Benim yavrular ve dişi yiyordu ancak erkek görmüyordu bile çok küçük kalıyordu maalesef. [EDIT]Mete Duru,2020-10-24 00:13:04[/EDIT]
Mikro Kurtların Bilinen Zararları Var Mı?
[QUOTE=Menfa] ... ancak mikro kurtlar ile ilgili kültür hazırlanışının ayrıntıları dışında pek bir bilgi yok.
[/QUOTE]
[URL]https://www.akvaryum.com/forum/mikrokurt_kulturu_-_maliyetsiz_artemia_alternatifi_k784966.asp[/URL]
Beta
[QUOTE=replacka]Evet bakılabilir. Bir beta, 5-6 bireylik neon tetra ve yine 5-6 bireylik pigme çöpçü balığı ile güzel olabilir. Hem sürü özelliklerini de sergilerler hem de çok büyümedikleri için yer sıkıntınız da olmaz. Keyifli hobiler[/QUOTE]
Pigme Cory daha önce beslediniz mi bilmiyorum ancak agresiflik gösterme ihtimali dahi olan balıklarla bakılmasını pek önermem. Akıntı çok değilse suyun ortasında sabit durmayı seven ve kendisine dönen balıklardan pek kaçmayan bir balık.
25 Litre Akvaryum Filtre Önerisi
Dophin Sfp34 modeline bir bakın derim. Kendiliğinden motorlu olduğu için işinize yarayabilir.
Yosun Problemi
[URL]https://www.akvaryum.com/forum/yosun_rehberi_k912122_sn1.asp[/URL]
Şu konuya bir göz atın. Geçmiş olsun.
Balıklarım Dönüyor
Çiftleşmiyorsa baskınlık kavgasıdır ve muhtemelen ikisi de erkektir. Kavga ederken çember çizerek dönmeler, kuyruk savurmalar ve ağız ağıza birbirlerine girip sallama durumları görülebilir.

Balıkların kaç aylık olduğunu bilmeden ne zaman yavru alacağınızı bilemeyiz. Yaşları boyutları doğru olsa bile diğer şartlar da önemli. Acele etmeyin zamanı gelince üreyeceklerdir.

Yetişkin balıklar uzun süre aç kalabilirler. Dişiler yumurta tuttuğunda yaklaşık 1 ay yem yemiyorlar oradan hesap edebilirsiniz. Yavru balıkların açlığa dayanıklıkları daha düşüktür ve yavruları aç bırakmak farklı sorunlara yol açabilir. Tatil yemleri ile ilgili forumda bolca konu var. Şahsen tatil yemi yerine otomatik yemleme makinesi öneririm.
Betta İçin Sirkülasyon Normal Mi?
Gayet iyi görünüyor. Zaten akıntı fazla gelirse balık belli eder. Biraz bitkilendirirseniz tankı canlı daha da rahat edecektir.
Başakşehir Ve İkitelli Civari Malawi Çiklet Arıyor
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/tum_ilanlar_c0.asp[/URL]
Bu bölümden "aranıyor" ilanı açabilirsiniz.
Neon Tetram Yemek Yemiyor
[QUOTE=Cengizhan06]
Yazdıklarınız mantıksız gelmedi.O vakit birşeyler öğreneyim.Bir çift melek balığına kaç litre hacim tavsiye ediyorsunuz.[/QUOTE]
Tavsiye üretim yapıp yapmayacağınıza, hazır çift alıp almayacağınıza, yanında farklı balık besleyip beslemeyeceğinize ve farklı durumlara göre değişir.
Tekrar ediyorum "Ancak tabii ki bu bilgileri sadece balığın profilindeki yazılarına değil, ilgili makaleler, forum içi ve dışı araştırmalar ve site içi bulunan örnek kurulumlara bakarak da öğrenmeniz mümkün."
Forumda bilgiler deniz derya hocam.

Kafanızda bir şeyler canlanması için örnek kurulum;
[VID]https://youtu.be/7DUmepb1VaY[/VID]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.