ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
engin045
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
17
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
29 Mart 2019 21:38
Son Ziyaret:
4 Saat 58 Dakika önce
Toplam Mesaj:
28 [0.48 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
27 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Engin Yayla
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Aydin
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Engin Yayla

SON 10 MESAJI

Akvaryum Yeni Kurulum
Gündüzleri uzun süreli ışıklandırma yaparsanız bakteri üremesi hızlanır. Akvaryum küçükse geçici olarak güneş gören bir yere alabilirsiniz.Yeni kurulum olduğu için balıklarınızın ışığa olan tepkisini ölçün. Bitki ekleyerek de bakteri oluşumunu hızlandırabilirsiniz.
Balığım Kıpırdamıyor
Solungaçta da mantar belirtisi gördüm. Beta bakımı ve tedavisi hakkında bilgim yok. Akvaryum suyunuzun kirliliğinden kaynaklı bir sorun. Şu an forumda betayla ilgilenen birinden tavsiye alsanız daha iyi olur.
Balığım Kıpırdamıyor
Balığınızın kuyruk ve yüzgeçlerin de sorun var. Ayrıca rengi de canlılığını kaybetmiş gibi görünüyor. Yerdeki beyaz madde balığın dışkısı ise iç parazit belirtisi.
Balıklarım Ölüyorum, Sorun Nedir?
[QUOTE=Alican3133]Zebralarda böyle lekeler oldu sebebi nedir [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214865/230520191141241.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/214865/230520191144051.jpg[/IMG][/QUOTE]
Balıklarınız hakkında bilgim yok ama, bakteriyel bir hastalığa benziyor. Kötü su koşullarından meydana gelme olasılığı var. Haftalık düzenli su değişimlerinizi yapmıyorsanız, düzensiz filtre temizliği veya yetersizliği, aşırı yemlemeden dolayı kirlilik gibi.
Balıklarım Ölüyorum, Sorun Nedir?
[QUOTE=EsraCem]
Aslında su değişimlerine çok dikkat ettim ama olmuş bir şekilde. Peki aldığım ayrı bir kap akvaryum suyu mu olmalı mi yoksa dinlendirilmiş başka bir su mu? Ve filtre vs olmasa olur mu o kapta ayrı bir akvaryumum yok cunku[/QUOTE]
Hava motoru ve ısıyı sabitleyeceğiniz bir ısıtıcı olmalı. Hastalık ilerlediği için ve karantina tankını olmadığı için ana tankta da kullanabilirsiniz.Bitkileriniz varsa onları ayrı bir kovaya nakledebilirsiniz. İlaçtan etkilenmesinler. Forumda beyaz benek başlığı altında çeşitli öneriler bulabilirsiniz. Geçmiş olsun.
Balıklarım Ölüyorum, Sorun Nedir?
[QUOTE=EsraCem]
Metilen mavisi yüzgec erimesi tedavisinde mi kullanılıyor?[/QUOTE]
Beyaz benek tedavisinde kullanılıyor. Zaten yüzgeçlerin erimesi de beyaz benek kaynaklı olmuş gibi geldi bana. Yüzgeç erimesinde de faydalı olur. Beyaz benek akvaryumunuza uyguladığınız bir yanlış uygulama sonucu oluşmuştur:dinlememiş musluk suyu, suyu komple değiştirme, karantinada bekletilmemiş yeni balık ekleme, aşırı ısı değişimi, akvaryum cunun verdiği suyu tanka ekleme gibi
Balıklarım Ölüyorum, Sorun Nedir?
Balıklarınız beyaz benek olmuş, akabinde yüzgeç erimesi de mevcut. 2-4 gün içinde bu parazitler sıcaklığa bağlı olarak balıktan düşer. Bu aşamada dip çekimi yaparak suyu tazeleyiniz. Düşen parazitler çoğalarak balıklarınıza tekrar saldıracaklardır. Akvaryumda canlı balık bulamazlarsa 3-4 gün içinde kendiliğinden ölürler. Bu nedenle balıklarınızı ayrı bir akvaryumda ilacın üzerindeki açıklamalar doğrultusunda metilen mavisi kullanabilirsiniz.
Dipteki Pislikler
[QUOTE=kerim123121]200 litre için iç filtre öneriniz var mı dış filtreyi yeni aldım çok iyi lifetech 839 [/QUOTE][QUOTE=kerim123121]200 litre için iç filtre öneriniz var mı dış filtreyi yeni aldım çok iyi lifetech 839 [/QUOTE]
Biolife ürünlerine bir bakın isterseniz. 240 litrede kullanıyorum.
Ne Yosunu Bilgisi Olan ?
Bakteri kültürünüz oturuyor.
Bitkili Akvaryumda Balık Olumleri
Balıklarınız büyük bir ihtimal iç parazit olmuş, dişiler zayıf olduğu için önce onları vurmuş. %40-50 su değişimi ve ilaç tedavisine başlamanız gerekiyor. Forumda iç parazit dedavisiyle ilgili açıklamalar bulabilirsiniz. Balıklarınızın dışkıları beyaz jel gibiyse iç parazitin alameti olarak görebilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.