ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ahmetyesevi
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
23
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
20 Mayıs 2019 16:00
Son Ziyaret:
21 Eylül 2021 10:44
Toplam Mesaj:
114 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
4 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Yesevi
Doğum Tarihi:
09 Ekim 1997
Yaş:
24
İl:
Kayseri
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet Yesevi

SON 10 MESAJI

Bitkilerim Eriyor
[QUOTE=oguzhan06077]En basit bitki olan elodea ve limon bitkisinde böyle bir sıkıntı varsa bence iyi bir problem vardır mutlaka ters giden bir şey olmuş ney olduktan sonra erime başladı yoksa buraya gelecek yorumlar sıvı gübre eksikliği aydınlatma eksikliği tarzı yorumlar olucak ama bence sorun bu tarz bir şey değil bana göre [/QUOTE]

Aslına bakarsanız hiçbir şey yoktu. Limonumun gelişimi gayet güzeldi. Sürgünler aldım ve onları da diktim. Aynı zamanda java fernim de iyiydi. Ama limondan yeni sürgünleri diktikten sonra gelişimleri yavaşlamaya ve durmaya başladı. İlk olarak java fernin yaprakları siyahlaştı ve dökülmeye başladı. Uzun süre bu böyle devam etti. Java fern düzeldi ama diğerleri hala böyle. Sıvı gübreyi kullanmaya başladığım zamandan beri de yani birkaç aydır ufak ufak boylarında gelişmeler oluyor. Ama yapraklar böyle ve bazılarının uzamasına rağmen gövdede çürümeler hala var.

[QUOTE=DtResat]

Ne demek.
Elbette bulunuyor. Reeflowers ın ayrı satılan azot ve fosfat gübresi var. Diğer markalarda da öyle. Seachem de ayrı olarak satılıyor.
All in one şeklinde tropicanın ürünleri var. Creaqua ‘nın da macro gübresinin içeriğinde var. Fakat creaqua deneyimlemedim hiç. Bunlar içinizi görecektir. Test kitini herhangi bir yosun problemi yaşamamanız için önerdim.
İyi hobiler[/QUOTE]

Teşekkür ederim. Yosundan da bayağı çekmiştim o yüzden test kitini kullanacağım.
Önerileriniz için de teşekkür ederim. En yakın zamanda deneyip gelişimleri burada paylaşacağım inşallah.
Bitkilerim Eriyor
[QUOTE=DtResat]

Merhabalar ;
Azot ve fosfat eksikliği gibi duruyor. Kullandığınız gübrenin içeriğinde incelediğim kadarıyla azot ve fosfat içermiyor. Ama hangisinin hangi oranda kullanacağınız ve ne kadar eksik olduğunu ancak bir test kiti yardımı ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca azot ve fosfat yanında ekstra potasyum da kullanmanız gerekebilir.
İyi hobiler
saygılar[/QUOTE]

İlginiz için teşekkürler. Test kiti alıp bakacağım belirttiklerinizin değerlerine.

Peki Reeflowers veya başka bir markanın yüksek oranda azot ve fosfat içeren sıvı gübreleri bulunuyor mu?
Bitkilerim Eriyor
[QUOTE=mentalixx]

Filtrede aktif karbon var mı?[/QUOTE]

Hayır filtrede sadece elyaf kullanıyorum.
Bitkilerim Eriyor
Fotoğraf:
Hastalık Belirtileri: Bitkilerin yapraklarında ve kısmi olarak gövdelerinde erime
Akvaryum Kapasitesi (litre): 55 litre
Akvaryumdaki Diğer Canlılar:
Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):
Filitrasyon:
İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:
Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.): Reeflowers aquaplants all inclusive ve Reeflowers effective conditioner

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/215461/220520211418491.jpg[/IMG]

Selamun aleyküm arkadaşlar.
Bitkilerde erime 1-2 aydır devam ediyor. Elodealae yaprak ve gövdeden eriyor. Limon bitkilerinin genelde yaprakları çürüyor. Önüne geçemedim. Sorunu bulamadım bir türlü su değişimini de genelde aksatmam düzenlidir. Yardımcı olursanız sevinirim.
Platiler Yem Yeme Sorunu
[QUOTE=Nötr10]Yeni akvaryuma alışmaya çalışıyorlardır. diye düşünüyorum[/QUOTE]

Önceden de çok balık aldım ve akvaryuma adapte olmalarını bekledim. Ama hiç bu kadar uzun sürmemişti. İnşallah öyledir ve en kısa zamanda yemlere ilgi göstermeye başlarlar.

Teşekkürler.
Platiler Yem Yeme Sorunu
[QUOTE=Nötr10]Balıkların dışkısında jelimsi beyaz bir şey var mı ?
Belki de Yer değişikliği ile hayvanda yem yememe sorunu oluşabiliyor.
Sağlıklı ve keyifli Hobiler [:nazar:][/QUOTE]

Jelimsi beyazlık görmedim. Gözlemlediğim kadarıyla normaller dışkılarında bir problem yok. Hatta akvaryumda toplu halde geziyorlar, camlarda bir şeyler yiyorlar, bitkilerle uğraşıyorlar. Ama attığım yemlere hiç tepki göstermiyorlar. Bu böyle gider ve formdan düşebilirler diye düşünüyorum. Yemlerim yukarıdaki gibi ama hangisi attıysam hiç bakmadılar.
Platiler Yem Yeme Sorunu
Bir melek balığımın olduğu akvaryuma yaklaşık bir hafta önce 2e 2d plati aldım. Geldikleri günden beri yem yediremedim ne attıysam ne yaptıysam olmadı. Elimde iki tane otçul yem var. Birisi tablet diğeri granül, bir tane de seranın melek balığı için olan yemi var. Diğer yuvarlak pul yemi dün akvaryumcudan aldım ama ona da bakmadılar. Hiç ağızlarına bile almıyorlar. Bu konuda bilgisi olan abilerim ve kardeşlerime şimdiden teşekkür ediyorum.

Yemlerin fotoğrafını aşağıya bırakıyorum.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/215461/150620201253171.jpg[/IMG]

Bilgisi olan yok mu?
Dişi Balık Erkek Balığı Kovalıyor
Erkek balıktan boyutça ve yaşça küçük olan dişi melek balığım erkek balığı kovalıyor. Özellikle akşam ışığı açıyorum kovalamaca başlıyor. Kimseye eyvallah etmiyor. Neden kovalıyordur sizce?
Melek Balığı Et Yemiyor
[QUOTE=lemur]NEDEN YEMİYORLAR?

1)- Belki de kuşaklar boyu hiç kanatlı hayvan yakalayıp yemedikleri için.

2)- Belki de pişirme tarzını beğenmediler. Belki kızarmış tavuğu tercih ediyorlardır. Belki dana yüreğini seveceklerdir.

3)- Alışık olmadıkları bir yemi yemek için yeterince aç olmayabilirler. 1 hafta açlıktan sonra belki yiyecekler.

4)- Tetra, Sera, Jbl vs gibi kaliteli ve lezzetli yemlerle beslemekteyseniz yeni menüye burun kıvırmaları anlaşılabilir.

5)- Hayvansal protein olarak kaliteli yemlerin yanında kurutulmuş daphnia, artemia, tubifex, karides gibi yemleri geri çevirmeyeceklerinden eminim. Benimkiler bunları severek yiyorlar.

6)- Tavuğu küçük porsiyonlar halinde dikkatlice vermenizi takdir ettim. Bu tür gıdalar yenmediğinde suyu aşırı derecede kirletirler.[/QUOTE]

Seranın pul yemini kullanıyorum ve gerçekten çok seviyorlar. Hatta kavgalar bile oluyor. Ama tavuk etinde o iştahı görmedim. Bazı zamanlar hamsi veriyordum ve çok güzel yiyorlar ama su biraz kirleniyor hamsiyi verince dağılıyor. Pişmemiş et vermiyorum. Parazit olabilir diye ama sizce tavuk etini pişmemiş versem bir sorun olur mu? Bazı videolarda dana yüreğini tavuk etini pişmeden öylece attıklarını gördüm.

[QUOTE=Deniz Emresi]Yem teknolojisi, oldukça gelişti.
Piyasada oldukça kaliteli yemler var.
Tavuk eti yerine, diskus yemleri ile Melek Balıklarınızı beslerseniz, ihtiyaçları olan yüksek protein, vitamin ve mineralleri almalarını sağlayabileceğiniz gibi, suyunuz da tavuk eti ile beslenmeye göre daha az kirlenecektir.
New Life Spectrum Discus Formula, Hikari Discus Biogold, Tripical Softline America, oldukça nitelikli yemlerdir ve Melek Balıklarınız severek yiyeceklerdir.
Melek Balığı beslediğim dönemlerde, bu yemlerle oldukça iyi gelişim sağlamış ve birkaç batım yavru almıştım.
Keyifli hobiler.

Yem teknolojisi, oldukça gelişti.
Piyasada oldukça kaliteli yemler var.
Tavuk eti yerine, diskus yemleri ile Melek Balıklarınızı beslerseniz, ihtiyaçları olan yüksek protein, vitamin ve mineralleri almalarını sağlayabileceğiniz gibi, suyunuz da tavuk eti ile beslenmeye göre daha az kirlenecektir.
New Life Spectrum Discus Formula, Hikari Discus Biogold, Tripical Softline America, oldukça nitelikli yemlerdir ve Melek Balıklarınız severek yiyeceklerdir.
Melek Balığı beslediğim dönemlerde, bu yemlerle oldukça iyi gelişim sağlamış ve birkaç batım yavru almıştım.
Keyifli hobiler.[/QUOTE]

Bunu düşünmemiştim ama ne de olsa avcı balıklar bu yüzden et vereyim öyle de beslensinler diye düşünmüştüm. Peki discus yemlerini nasıl veriyorsunuz? Haftada kaç gün veriyorsunuz çünkü protein bakımından yüksek olduğunu söylemişsiniz.İşin garip tarafı sadece eti değil ıspanak falan da yediremiyorum. Sindirim sistemleri rahatlasın diye haşlıyorum ama nafile bir türlü yediremedim.
Melek Balığı Et Yemiyor
Herkese keyifli hobiler.

Bugün tavuk eti aldım ve haşladım. Sonra soğumasını bekledim ve küçük parçalara ayırdım. İki tane melek sahibiyim. Akvaryuma birer birer attım ağızlarındayken ikincisini atmıyorum çünkü tekrar ağızlarından çıkarıyorlar. İlk birkaç tane yediler ama sonraki attıklarımı ağızlarına alıp ufaktan geveleyip çıkardılar. Tavuk etini nasıl yedirebilirim önerisi olan var mıdır?

Teşekkürler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.