ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
AliKenter
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
155
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
08 Şubat 2012 19:51
Son Ziyaret:
4 Saat 28 Dakika önce
Toplam Mesaj:
310 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
19 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Ünsal
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Konya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Güney-Orta Amerikan

SON 10 MESAJI

Yunus Ciklet Balıkları Akvaryuma Kusma
Birinci ihtimal balıkların annelik içgüdülerinin tam gelişmemiş olması. Ağızda kuluçka yapan balıkların kuluçka süreçlerine içgüdülerinin gelişmesi için ilk birkaç kez müdahale edilmemesi önerilir. Yani ilk birkaç kez yavruları kaybetmek pahasına doğal sürece müdahale edilmez, balıklar yakalanıp kusturulmaz. Bir başka ihtimal de balıkların zayıf düşmüş olması. Balıklarınız formsuzsa kuluçka dönemindeki zorunlu açlığa dayanamıyor olabilir.
Bu Balığı Tanıyan Var Mı ?
Epiplatys sexfasciatus'a benziyor biraz. Balıkları bulduğunuz koşulları da dikkate aldığımızda o bölgeye özgü bir Yıllık Killfish keşfetmiş olabilirsiniz. Yıllık killfishlerin yumurtaları kurak mevsimde toprakta hayatta kalabiliyor ve yağmurlarla birlikte biriken küçük su birikintilerinde çatlayıp çok kısa bir sürede büyüyüp, olgunlaşıp bir sonraki sezon için yumurta bırakıyorlar. Önümüzdeki yıl aynı bölgede aynı balıklardan bulma ihtimaliniz çok yüksek. Hatta balıkları topladığınız yerden bir miktar toprak alıp uygun koşulları oluşturursanız yumurtaları evinizde de çatlatıp yeni yavrular çıkarabilirsiniz. Tahminim doğruysa tabi...
Bitkilerin Dibine Kurşun Bağlamak
Kurşun gibi ağır metaller suda çözünürler ve balıklarınızın vücudunda birikirler. Kısa vadede etkileri hissedilmese de ileride sağlıklarını tehdit eder. Bizansın batışının sebeplerinden biri olarak özellikle o zamanki Konstantinapoliste su tesisatlarında kurşun kullanılması teorisi vardır. Başkentte delilik yaygındır. Kullanmayın derim. 😃
Yeni Aldm 120×60×45 Ne Yapmam Lazım
Tuz iyi olur, kimyasal kullanmayın.
Yeni Aldm 120×60×45 Ne Yapmam Lazım
Çoğu akvaryum imalatçısı maliyeti düşürmek için normal slikon kullanır zaten. Solvent ilk sefer problem olur, sonrasında salınım yapmaz. Bir hafta daha garanti olur tabi. Antibakteriyel slikonun akvaryumdaki diğer bakterilere olumlu ya da olumsuz etkisi yoktur. Amaç slikon üzerinde bakteri tutunmasını önlemek. Aksi takdirde zararlı bakteriler kolonileşebiliyor slikon üzerinde. Banyoda kullandığınızda üstünde küf oluşan slikonlar gibi. Piyasadaki slikonların çoğu antibakteriyel zaten.
Yeni Aldm 120×60×45 Ne Yapmam Lazım
Ufak bir katkı da benden olsun. Kaliteli Antibakteriyel şeffaf slikon işinizi görür. Akvaryum slikonundan çok daha ucuza temin edebilirsiniz ama Son kullanma tarihlerine dikkat edin. Özellikle siyah slikonlar rafta daha çok beklediği için bayat olabiliyor. Slikonlamaya başlamadan önce kenarlara kağıt bant çekmeyi unutmayın gereğinden fazla slikon da kullanmayın. Slikonlar kuruduktan 3 gün sonra akvaryumu doldurup hem sağlamlık, sızdırma testini yaparsınız hem de solvent vs toksik maddelerden arınır akvaryum. En az üç gün bekledikten sonra suyu boşaltıp kuruluma geçebilirsiniz. Sonrasında slikon salınım yapmaz. 6mm ye ben de muhalifim bu arada ama ısrarcıysanız kayıt kuşak dışında en azından tabana uygun kalınlıkta aliminyum profil geçin ya da 10mm camdan kayıt kuşak geçin. En yüksek basınç tabanda olacaktır. Su doldurmadan önce akvaryumun altına yüksek densiteli strafor koymayı da unutmayın. [EDIT]AliKenter,2018-11-09 15:08:48[/EDIT]
Dolap Akvaryumu Taşırmı
Ortadaki dikme çekmece yüzünden tabana kadar inmiyor sanırım. İnseydi idare ederdi ama bu haliyle güvenli değil. Sunta zamanla ortadan esner bir noktadan sonra da akvaryum patlar.
Mavi Karides Süprizi!
Uzun süredir görünmüyorsa mossların içinde ölmüş olabilir. Ömürleri kısa bu güzel canlıların. Cenaze işini diğer karidesler halletmiştir. Karidesleriniz en çok yosun, alg vs tüketseler de hazır proteine hayır demezler. Aslında çaresiz kalırlarsa organik herşeyi yerler. Eski kabuklarını dahi yerler toplamazsanız.
Mavi Karides Süprizi!
Konuyu baştan okudum, yeni yavrularınız hayırlı olsun. Sadece iki tane olduklarını sanmıyorum. Üremeye başladılarsa larva formunda pek çok yavru vardır akvaryumunuzda. Bu arada hala plastik saklama kabını kullanıyorsunuz sanırım. O kabın malzemesi sürekli suyla temas ediyorsa elastikiyetini zamanla kaybediyor ve çok kolay çatlayıp kırılıyor bilginiz olsun. Ya yeni bir kaba aktarın, ya da kalıcı bir akvaryuma karides ve bitkileri.
Beyaz Benek Nerede Başlar
Beyaz benek ilk önce solungaçlarda yuvalanır. Daha sonra vücut ve yüzgeçlere yayılır. Hastalık değil parazittir. Balığın kanı ve vücut sıvılarıyla beslenen küçücük bir kurttur. Gördüğünüz beyaz benekler kurdu dış etkenlerden koruyan kistik kesesi. Tedavi sürecini forumdan araştırın.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.