ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hero1907
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
34
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Mart 2012 18:43
Son Ziyaret:
2 Saat 27 Dakika önce
Toplam Mesaj:
55 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
20 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kahraman Atay
Doğum Tarihi:
16 Mart 1987
Yaş:
33
İl:
Istanbul
Meslek:
Teknik Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Kahraman Atay

SON 10 MESAJI

Yeni Akvaryumum / Tetragiller Ve Bitkiler
Herşey güzel görünüyor hayırlı olsun. Ledleri nereden aldiniz? Memnun musunuz?
Düşük Bütçeli Öğrenci Akvaryumum
Nerede oturuyorsun güzel kardeşim yakinsan bana bir hediyem var gelirsen.
Cichlid Balıkları Açlığa Ne Kadar Dayanabilir?
[QUOTE=YavuzSelim29]Balıklarda zayiat yok, çok şükür. En kısa sürede otomatik yemleme makinesi alacağım.[/QUOTE] Ortam nemli olduğunda otomatik yemleme makinasinin haznesindeki yemler yumuşayıp kuflenebiliryor. Eğer bulabilirseniz ağzı kapalı olanlardan alın. Yani sadece yem dökülürken açılanlar var. Onlar iyidir uzun süreli ayrılıklarda iyi oluyor.
Çekirdek Aile
Vatozu öldürmemeleri şans mıdır?
Tanganika Taban Kumu Önerisi
[QUOTE=ErtanGulen]Selamlar, iyi bayramlar öncelikle.

Kalsiyum karbonatlı kum ince taneli aldığınız sürece uygundur ancak beyaz oluşu bana yapay ve çiğ geldiği için bir tank hariç kullanmadım gerisinde bej silis kum kullandım.

PH arttırıcı özelliği sebebi ile tercih elebilir. Lakin balıkların önceki yaşadığı ortamda da (alışkın oldukları) suyun pH değeri çok gözönünde bulundurulmadı ise siz de göz ardı edebilirsiniz.

Bir de izlediğim videolarda sanki göldeki kum da beyazdan ziyade bej silise daha yakın görünüyordu. Hepsi zevk meselesi ama doğala yakın olacak ise siz de doğal ortam videolarından ilham alabilirsiniz.

Bende Suan Pulcher tankında küçük bir hile ile oluşan doğal ortamı aktarayım; yoğun kayalık bölge oluşturup (koyu sarı/bej rengi kayalar) once araları dere kumu ile doldurdum sonrasında üstlerini ve tankın kalanını silis kum ile doldurdum. Balıklar yuva yapmak için kaya diplerini kazdıkça Ve kazdıklarını yuvadan ileri doğru taşıdıkça kademeli bir silis üstü dere kumu oldu be kayalardan uzaklastıkca seyrelerek daha doğala yakın bir görüntü oluşturdu.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/156325/260520201432361.jpg[/IMG]

Kum iyi yıkandıktan sonra çok yavaş bir şekilde bir köşeden doldurup sonra bir fırca yada spatula yardımı ile tanka yatabilirsiniz. Yine bulanıklık olacaktır ancak ne kadar yavaş hareket ederseniz o kadar az olacaktır. [/QUOTE]
Aslında dediğiniz çok doğru bej renk daha güzel olur. Bende Ben baktım ama güvenilir bir marka internette ben renk bulamadım gibi. Hobici arkadaşların ilanlarına bakıyorum fakat onlarda da inanılmaz fiyatlar var örneğin internette 30 lira olan kuma 40 lira isteniyor gibi. Örnekler bu yönde. Herhalde yaşanmışlık var kumda. Neyse niyetim balıkların mutlu olacağı bir kum. Doğallık iyidir. Tavsiyenize kulak vericem.
Tanganika Taban Kumu Önerisi
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/126942/260520201253221.jpg[/IMG]
Sağ üstteki akvaryumu brikardi, calvus ve leleupi'den oluşan karma tanganika akvaryumu yapmayı düşünüyorum. Taban kumu için 25 kg Reeflowers Kalsiyum Karbonatlı Kum(1-1.5Mm) almayı düşünüyorum. Sizce bu miktar seçtiğim balıklar uygun mudur? Ayrıca bu kumdan elbetteki kullanan olmuştur. Yıkamak gerekir mi? Başka daha iyi veya daha uygun fiyatlı alternatifler var midir?
Ayrıca sonrası kaya dekor kabuk vs önerilerinize açığım. Tek sıkıntı kumu koymadan brikardileri aldım. Dayanamadım. [:(]
Sarı Prenseslerim Kuma Sürtünüyor
Birde tuz atmalısınız hocam zararı yok uygun miktarda atmanın özellikle kurulum aşamasında.
Sarı Prenseslerim Kuma Sürtünüyor
Eğer bu kuma sürtme olayı sallantılı yüzmeye dönerse beyaz benek hastalığı olabilir. Bacteri feeder o falan aldıklarınızı kullanmanız iyi olurdu. Bacteri feederi kullanıp biraz dip çekimi yapmanız iyi olur. Ekleyeceginiz suyun sıcaklığı çok düşük olmasın. Akvaryumun aydinlatmasi varsa acmamanizda fayda var. Bir de sıcaklığı biraz yükseltmeniz gerekir 2 derece daha.
Akvaryum Netliği
Hocam suyun netligi gayet güzel. Diğer arkadaşlara katiliyorum. Haftada bir %30 değiştirsen çok daha iyi olur. Her su değişiminde metilen mavisi koymana gerek yok seranın bakteri kültürü ile takviye yapilabilir. Ekledigin suyu dinlendiriyirsundir. Dinlendirirken azoo veya sera gibi markaların su düzenleyicisi ile takviye yapilabilir.
Sarı Prenseslerim Kuma Sürtünüyor
Balıklarda sallantılı yüzme var mi basladimi?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 254 Online Kullanıcı, 139 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.