ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
lepistes yosun
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
5
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Eylül 2012 22:30
Son Ziyaret:
07 Mart 2015 22:56
Toplam Mesaj:
263 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mustafa U. Yosun
Doğum Tarihi:
25 Nisan 1996
Yaş:
23
İl:
Ankara
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mustafa Yosun

SON 10 MESAJI

Kendini Kanarya Zanneden Sultan Papağanımız ''Rock
Maşallah :)

Kesin ARNAVUT ŞEVKET İZLERKEN DUYMUŞTUR :D
Kerevitlerim hakkında sorularım var.
Yeterli araştırma yaptım. Yaklaşık 3 aydır kerevitlerle ilgili yazı okuyorum. En az hacim 50 litre olmalı o da cüce meksika kerevitinde , diğer kerevitler için en az 80 litre gerekli. Fakat kerevitleri hemen aldım, bu tanka koymak zorunda kaldım çünkü, kerevitleri aldığım kişi kerevitlere 10 litrede bakıyormuş. Sevmediğini, satmak istediğini söyledi ben de uygun fiyatlı olduğu için aldım.

Baktığım canlılara en iyi şekilde baktım, bakacağıma da emin olabilirsiniz :) Eğer hacmi büyütemeyecek olursam emin olun daha iyi bakacak birine hediye ederim :) 

Beslenme ile ilgili yanlış bir durum var. Sorduğum 2-3 kerevit- karides besleyen ( sadece beslemek değil üst düzey bilgi ve donanıma sahip) özellikle bitkisel beslememi ara ara ölü balık, etçil beslememi söyledi.

Mağara vs. hemen yaptım ki saklanma vs. problem olmasın.

Yorumunuz ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.
Kerevitlerim hakkında sorularım var.
Merhaba. Forumdan 2 adet kerevit aldım ancak aldığım abi türlerini bilmiyormuş , ona da hediye gelmiş.

Acaba türleri hakkında yorumda bulunabilir misiniz ?
Renkleri kirli beyaz-yeşil ve açık mavi arası değişiyor sanki. Türü öğrenirsem ona göre su değerlerinde ayarlamalar yapacağım.

Şu an su sıcaklığı 26 C.
pH 7
Akvaryum hacmi 25 litre kayalarla 20 litreye düşmüştür.

İçinde fosil kaya ve bir adet mercan var :) Mercanın içine hava taşı yerleştirip yanardağ izlenimi vermek istedim umarım olmuştur. Ayrıca karanlık mağaralar oluşturdum. Kabuk değişimi sırasında saklanmaları için :)

Beslenmede de haşlanmış havuç ve brokoli veriyorum. Tetra pro algea vegetable, tetra discus, tetra tabimin ( vatoz yemi ) ve tropical yosunlu tablet yemden veriyorum. Genelde bitkisel beslemeye çalışıyorum.

Üretim, cinsiyet ayrımı, tank dizaynı vb. konularda yorum ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum :)


Tankın genel görünümü ve kerevitlerim.


muhabbet kuşum cinsiyeti ve kaç aylık
Yavru olmaya kesin yavru. Aynı türden ve renkten bende de var. Yaklaşık 1 aylıkdır. Gagası siyah vekafasında bolca yavruluk çizgisi var. Büyük ihtimalle erkek eğer sonradan gagasının rengi değişmesse.

Çok iyi bir hediye olmuş ben de 1 aylıkken yem kırdığı gün aldım şu an 2 aylık 4 kelime konuşuyor. Sürekli elimizde omzumuzda ...Eğer ilgilenirseniz 2-3 güne hemen alışır :)
Hayvanlara Zulüme Karşı İmza Kampanyası
Derisi yüzülmüş köpeğin son bakışında ne kin, ne de nefret vardı. Sadece acıyordu bize, insanlığa ...

Ali kardeşimin dediğine katılıyorum, tok aslan yanındaki canlılara zarar vermezken ( kaldı ki aslan vahşi diye bilinir ) bazı insanlar !!!  sırf statümüz yükselsin, başkaları bak aslan,samur, timsah dan yapılma giyiyor desin diye alıp giyiyor bu nalet şeyleri :(

Bunları yapanlar da alıp giyenler de gözümde sadece ökaryot birer hücre topluluğu. Ne duyguları var ne de hisleri.
Ankara Petshop Toptancıları
Rica ederim :) İyi yapmışssınız Ali Komutan dan almakla :)
Karides Akvaryumlarım (2 yeni tür )
[/QUOTE]
Kurduğunuz sakura akvaryumundaki karidesler sakura değil kiraz karides.Kırmızı sakura karideslerde kesinlikle nokta nokta şekilde renk olmaz.Full kırmızı olur.[/QUOTE]

Biliyorum kardeşim, 2.gün dikkatli bakıp fark ettim lu an onlar da kirazların içinde. Aldığım abi hala saf ırktır diye satıyor sakuralarını!!! forumda !!!
Hayvan Barınaklarının İç Yüzü!
Yazı okuyunca dediği gibi bir garip oldum. Şimdiye kadar hep barınaktan köpek almayı düşünmüştüm ne kadar iyi düşündüğümün farkına vardım.
Ama barınakta çalışanlarında ne kadar zor şartlarda çalıştıklarını düşünemiyorum. Hele o kan fıskırıyor diyince gözümün önüne geldi ve insanlıktan tiksindim.
ÇÜNKÜ herşey insanoğlunun bencilliğinden kaynaklanıyor.

(İzninizle yazıyı biraz daha farkındalık oluşturmak için bir kaç forumda daha paylaşacağım. )
Muhabbet kuşum
Veterinerler kesilmesini doğru bulmuyor :) Tırnağı keserken yapılan en ufak bir hata sadece kanamayla kalmayabilir hatta felce ve ölüme de neden olabilir !! Bunu ben değil bilim söylüyor :)

Ayrıca gagası çok uzunsa;  gaga taşı ile uğraşırken hayvan gaganın sivri kısmı kırılır ve tüneğe sürterek törpüler :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 292 Online Kullanıcı, 159 Üye

Online Kullanıcılar

WaveRider, cankose, testopher, Emre kaya 27, Rudas, ANGELIS, Alpay74, eşkina53, KaridesDelisi, ErenBatmazz, whitefish, MURATKARAGOZ, gyunda, Akvarist Görkem, orimohito, Bonzi, tolga, voltran, ffeytt, Alcynone, zaro73, MosfeT, oblomov, AtlasPoyraz, biacar, icelebi, Kınayu, MiSoSiKiaN, Redmi, HaSaNaVcU, dream7, UĞURBABÜR, mehmetaydin, bugra_81, HXYLMZ37, KadirSpmz, HilalUnal, extuin, Speedy, Voldimore, Fatih ÇE, BoraBerkol, praksis, vendetta99, yedili, emreee89, Mikail Erdoğan, sawaskoca, seljoy, rexxter, RRecepppp, muratgurer, nolimetangere, Serkan85, kapkara, istanbul34, njtgnydn, neo1907, ilker aydın, esref03, Balikcidede, lprnsmsk, peace, captain_55, aktugsedat, aires, lordnelsono6, SCORPION_79, bayindir@msn.com, s.burus, ProoF2834, gokberkgonenc, ibdeat, atiryaki, Kenan35, brigantes, Aksoy88, IlkerSalmanoglu, darkaura, murathan88, rccol, muratabi54, ogun69, menesc, Aras26, Ufuklejyo, drersayan, srtykylr, sanart915, Noyes, remzinaziksoy, nzm06, sinan9006, Neothauma, yılmaztr, ONRAYDN, eray80, Cagdasekmekci, hakancez, Nadirmbuna, Brdk64, senolerdivan, Ahmet6060, OrdiBuko, Sonerkurt87, dusumsel, Fishloverxx, Madmax55, CengizH, HarunYldrm, edizpasha, TuncayUslu8629, DADM, tosyalı, ysn1678, Sozriko, Cem Öcal, uthraven, Emerse, sefailgaz, aquay, sinan1166, bytrmrt, hardtrust, RuFKaD, Osmanvrl, celu, Supervenenis, Traveller, Joseph122, Tugberk, aykutmu, frgmgdn, Axi1i16, Splendor, Burak PEKDEMİR, yavuzger, MechaTineer, sengulturker, Oguzkagan, Piyanist., ydemir95, lizuferum, ilkayocak, Aşk-ı semek, ilhan3535, kusay, Dark65, koala981, irsadi, calderon, YusufK27, closer, mcsavaskan, metehan123, mustafa86, Bahadir, alecozan, codebringer, Captainturk,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.