ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Bedbin
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
343
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
08 Mayıs 2013 15:04
Son Ziyaret:
12 Saat 56 Dakika önce
Toplam Mesaj:
337 [0.16 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
72 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Sahin Mert
Doğum Tarihi:
12 Ocak 1994
Yaş:
25
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Sahin

SON 10 MESAJI

Sunsun Hw603b Modifikasyon Tavsiyesi
Dış filtremi aynı şekilde kullanıyorum. Zaten amacımız mekanik filtrasyondan önce biyolojik filtrasyon.
Emiş borusuna takacağınız sünger çok kalın gözenekli olmasın. İnce gözenekli bir sünger takıp bunu sık sık temizlemek biyolojik malzemeyi koruma açısıdan daha iyi olur. Yada emiş kısmına kalın gözenekli, filtrede suyun ilk girdiği yere de ince gözenekli sünger koyup geri kalanı substrat pro, siporax gibi malzemelerle doldurabilirsiniz.
Yeni Kurulum 200lt High Tech Tank
Tasarım hoşuma gitti doğal olmuş, elinize sağlık.

Gübreleme programınızda gözüme çarpan bir yanlışı düzeltmek istedim. Fosfat ile demiri aynı anda veriyorsunuz anladığım kadarıyla. Demirle fosfat reaksiyona girip kullanılamaz hale gelir, bu yüzden makro ve mikro gübreleri ayrı günlerde vermeniz daha uygun olur. Birde Co2 de damla hesabı yapmak anlamsız. İndikatörün rengini göremedim ama ışıklar açıldığında açık yeşili yakalamış olması gerekir. Buna göre ayarlarsınız co2 miktarını.
Yeni Kurulum.goldfish
[QUOTE=Sheyda27]
Oyle bir uyarimi vardi ben hic dikkat etmemisim o kisma direk atlafim videoya[:D][/QUOTE]
Evet reklam niteliğinde bir uyarı olmuş. Ben videoyu izlemeyecektim açıkçası, uyarıyı görünce açıp izledim[:D]
Yeni Kurulum.goldfish
Lütfen sessiz izleyin dediğiniz için herkesin özellikle sesi açıp acaba ne var diye beklediğine emin olabilirsiniz[:D]
Sheydanın Karma Akvaryumu
Başlığı görünce ponçik değil miydi bu ya? dedim kendi kendime, sonra başka bir kurulum olduğunu gördüm[:D]
Amazon Düşleri: Son İnka Atahualpa
[QUOTE=Emre Zaim]Akvaryumun sağ tarafında, suyu sertleştirmeyecek lav kayaları ile kayalık bir bölge oluşturdum.
Olası bir yumurtlama için dişiye yumurtlama substratı oluşturmak, aralarındaki kovuklarda yavruların sağ kalmasını sağlamak, büyüyen yavrular için saklanma alanı oluşturmak ve belki de aynı çiftin büyüyen yavruları ile birlikte Apisto koloni akvaryumuna doğru ilerlemek, çiftin kavga etmesi durumunda zayıf olan balığa saklanma alanı oluşturmak, üzerlerinde oluşacak alg ve tek hücreli canlılar ile yavrulara besin kaynağı oluşturmak, gözenekli yapıları ile nitrifikasyon bakterilerine ve zemine oturdukları bölgede de denitrifikasyon bakterilerine substrat oluşturmak, lav kayalarının olumlu yönleri.
Bu arada, yem diyetine JBL Novotab'ı da ekledim ve neon sürüsü, bu lezzetli tablet yemi zeminden yiyerek ziyafete katıldı.[:3]
[VID]https://youtu.be/EDCFMUe-RVU[/VID]
[:nazar:][/QUOTE]

Lav kayaları bana göre dekorasyonda tercih edilebilecek en faydalı malzeme. Görselliğinin yanında dediginiz gibi nitrifikasyona dolayısıyla suyun berraklığına büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda zamanla üzerine yerleşen alg ve mikroorganizmalar karidesler için de tam bir besin deposu oluyor. Karideslerin eskimiş ve üzerinde yaşam alanı oluşmuş lav kayalarından hiç inmediğini görebiliriz. Kısaca tatlı suyun canlı kayası diyebiliriz.
Bitkilerimin Yaprakları Çürüyor
@Splendor Hiç üşenmeden tüm ayrıntılarıyla çok değerli bilgiler vermişsiniz. Araştırmaya gerek kalmayacak kadar güzel bir özet bırakmışsınız buraya tebrik etmeden geçemedim. Yanlız böyle hazıra alışırsa millet araştırmayı hepten kesebilir:)
Akvaryum
[QUOTE=Neothauma ]
Yahu neredeyse açılan her beta başlığına mutasyonlar sağlıksızdır beslenmemelidir yazan ben miyim? Senin gözlemlerinin doğruluğunu kim ölçüyor gelmiş de bu doğru diyorsun, hangi mutasyonda ne sağlıksızlık gördün, nasıl belgeledin de bu doğru diyorsun ? Saçma sapan konuşuyorsun, keşke troll olsan da gülüp eğlensek diyorum.[/QUOTE]

Bu arkadaşların yaşlarına verip gülüp geçmek mi gerekiyor yoksa yanlışlarında uyarıp, hadlerini aştıklarında hadlerini bildirip haklıyken haksız duruma düşmek mi bilemedim? Çünkü yönetim gelip doğruyu söyleyenin mesajını da siliyor.
İlk sayfada mesajımın altına kendi yaş gurubundan bir genç destek olarak mesaj yazıp kahraman olmak istemiş mesela ama balıkla insanı karşılaştırıp kel alaka bir örnek vermiş ki tam komedi. Cevap vermeye bile tenezzül etmemek en iyisi ama bu seferde ortalığı boş bulup saçmalığın, hadsizligin dozunu artırıyorlar. Madem bizim konuşmamız yasak o zaman yönetim gerekli uyarıları düzeltmeleri bizim yerimize yapsın ki bize de laf düşmesin. Sadece tartışma yaratan mesajları silmek değil, doğruyu yanlışı, haklıyı haksızı da ayırt edebilmek gerekiyor.
Akvaryum
[QUOTE=sobetta]@hasan_ali05 @Bedbin Sebep belirtilse idi bende +1’ler ya da “hayır bence böyle” derdim ama alaycı tavra bu yanıtı seçtim.[/QUOTE]

Sen artık öyle bir noktaya geldin ki senin mesajlarını ciddiye alıp düzgün cevap vermek, açıklama yapmak mümkün değil. Öyle mesajlarla ancak alay edilir.

O savunduğun şeyin doğrusunu da söyleyeyim hadi sana. Su yüksekliğinin düşük olması gerekliliği üretim için geçerlidir. Bilinçli üreticiler üreme akvaryumundaki su yüksekliğini 15 cm e kadar düşürürler. Burada amaç dipteki yumurtaları yüzeydeki yuvaya taşıyan betanın sürekli git gel yaparak yorulup bitkin düşmesini engellemektir.
Akvaryum
[QUOTE=sobetta]
35cm yükseklik Betta için uygun değildir, 25cm üstünde su seviyesi olmamalı.[/QUOTE]

Tüh! 10cm fark varmış. Ne yapar şimdi bu hayvan?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 379 Online Kullanıcı, 206 Üye

Online Kullanıcılar

Serdariekrem, ertan26, gokkurt, icelebi, borademir, Mehmet1212, sawaskoca, kanmet, klndr71, 06recobaba06, gokberkgonenc, alvin21, ferhattt, mlh_mrv, EagleEye, ilhannnn01, ultraaskin, Megline, Hicrans, kn0w, banned, utoku, umutak, Umut6, cafermutlu, fzkdevil, sys64738, arif98, KLadyuS, hdrn19, denizihtiyaroglu, deepahm, fikret43, korayalkan07, muratchef, ademh, niyaziece, TSevil, Miller, BoraBerkol, ersel, OBABA, DeviLLe, emrenouma, abrasax, furkantenekeci, MertA, yduman, Kartal998, zephyrr, ege.men, renoibo, EbuHuzeyfe, NecipT, ibrhmcrk, Enginkekilk, Arslan61, spongebob55, vipsamet, egehamit, fikri.kaya13, semih_81, yedili, Kınayu, redfox69, yns325, diaslayt, mperk, Logger, ademakci, ONRAYDN, Mikail Erdoğan, erakay, Fatih ÇE, serkantezel, YAYDIN, BARISBARISMA, Sheyda27, aybas, darkaura, punis_her, ALEM, Yunus YAŞAR, ugurboz326, heroglu, KuzCeb, mahoed, kimyaegr, sms1017, vergillius, ktekinoglu, gyunda, MiSoSiKiaN, Golgeci, celu, metin06, SCORPION_79, ucserbes, Heinzen, enderadam, ers1905, onurcinoglu, image, Serpent, kadir526, krib, elgalad, Splendor, dusumsel, ibdeat, MuratSAKA, bnmz, omerbay, vendetta99, osman doğanay, indianaconz, calderon, Bltyld, enginm2000, mehmeyt, burakbozcelik, egedin, Formicasmind, cmglmz77, Acil Stop, erulusoy, hacivat, hayrettinn, Rames06, azizkaraca, omercldr, memink, KeremUlaş, selahattinfidan, Esnaf, muratyarici, ÖzcanÖzkan, AmazonDream, Brk26, kabaktadi, serdar131977, DTkadir, SmallCandyThing, AlperTasci, Kenan malawi, MURNEF, mardek, Barış, Demirsoy, ALTEMUR, magaraci, hasan_ali05, akif27, ozgrsngl, doganksl, Arifhb, sonsuzpati, erkan candemir, ...HolloW..., Skopos, sadangur, AhmetEmreC, Dkaya, adige42, jaws_06, fahri-, Supervenenis, Mystii, s3lcuk, sselduz, james_dean, serdal durgan, deno06, Ches, Aralti, rarely, AT, onrbgs, gbozkurt, BadgeR, lizuferum, szgn_hsdmr, littlefish, idiopatik, GorkemDAVAZLI, goldfishsever, PUSU58, nomercy, VetAhmet, chopcucu35, hasomen73, pilotx, Ugurtt, kaleliii, gokhanguler, Shotokan, svg1000, denizkarayali, sorceres, Yaşar16, afacan80, engin045, Parasite1, Dark65, CERANOXE, tugcu06, HugoSanchez,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.