ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Bedbin
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
215
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
08 Mayıs 2013 15:04
Son Ziyaret:
27 Nisan 2017 23:56
Toplam Mesaj:
259 [0.14 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Sahin Mert
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Sahin

SON 10 MESAJI

Bu Bitkinin Türü Nedir Acaba.
[QUOTE=Estella][/QUOTE]
Başka yazan olmamış, bitkinin adını bilen yok galiba. Son durum nedir? Çıkardınız mı akvaryumdan bitkiyi?
Balık Yemi Açıldıktan Sonra
Yemin besin değerini kaybetmesiyle bozulması farklı şeyler. Bu konuda hemfikiriz. Yemde bozulma, bayatlama varsa atmanız gayet normal. Doğru olanda budur zaten. Benim söylediğim şey şu, yemde hiçbirşey yokken, tazeliğini koruyorken bile tarihi takıntı haline getirip yok yere yemi heba etmeyelim. En güzeli yemleri azar azar alıp balıklarımıza taze taze verelim, aklımızda da bu tarz sorular kalmasın.
Balık Yemi Açıldıktan Sonra
[QUOTE=Tunc Berk]
Raf ömrü geçen yemlerin besin değerlerini ciddi anlamda yitirdiğini düşünüyorum. Kuru ekmek yemek gibi bir şey oluyor. Karın doğuyor ama besin yok. Son kullanma tarihi geçen yemlerin kullanılmaması taraftarıyım.[/QUOTE]
Kutu hiç açılmamış olduğu için deneme maksatlı verdim. Severek yediklerini görünce çeşit olarak vermeye devam ediyorum. Dediğiniz gibi besin değeri olarak ne durumdadır bilmiyorum. Yemin açıldıktan sonra 4-5 ay ömrü olduğunu düşünen arkadaşlar için örnek olarak yazdım. Zaman geçtikçe besin değeri düşse de, kuru yemlerin bu kadar kısa sürelerde kullanılamayacak hale gelip, bozulması pek mümkün değil.
Balık Yemi Açıldıktan Sonra
Geçen sene kutudan böldürerek aldığım pul yemi ayrı ayrı kutuladım hala kullanıyorum ve hala ilk günkü gibi taze. Son kullanma tarihi 2011 olan bir kutu granül yemi açtım ilk defa ve şu anda balıklarımın en sevdiği yem bu. Yem nemlenmediği sürece, doğru koşullarda saklandığı sürece tarihlere çok takılmamak lazım. Hiçbirşey yokken sırf tarihe bakarak 4 ayda bir yem dökersek yanarız.
Beyaz Benek
Mehmet bey, akvaryumu da suyu da istediğiniz kadar dezenfekte edin, bu parazitten tamamen kurtulmak söz konusu değil. Beyaz benek her akvaryumda her zaman bulunan bir parazittir. Ani ısı değişimleri, balığın bağışıklığının zayıflaması gibi durumlarda etkin hale gelir. Su değişimlerinde eklediğiniz su akvaryum suyuyla aynı ısıda olsun. Mutlaka yanlış yaptığınız veya gözden kaçırdığınız bir şeyler vardır. Isıyı kademeli olarak 30 dereceye kadar yükseltin. 4-5 gün bu ısıda kalsın. Bu arada tedaviye devam edin. Daha sonra ısıyı tekrar kademeli olarak düşürün ve parazit yumurtaları için dip çekimi yapın.
Bu Bitkinin Türü Nedir Acaba.
Aynı bitkiyi balkonda saksıda bakıyorum[:)] Akvaryumcular bazı teraryum bitkilerini de su bitkisi diye satabiliyor maalesef.
Partikül Sorunu
Sump 'ın son çıkış bölümüne bolca elyaf koyarsanız faydalı olur.
Bitkili Akvaryuma İç Filtre Takviyesi Yapılır Mı ?
880 l/h akvaryumda taş üstünde taş baş üstünde baş bırakmaz[:)]. 500l/h olabilir, deneme imkânınız varsa deneyerek alın.[QUOTE=mhmtcndd]500lt/h yada 880lt/h fazla mı gelir sizce ?[/QUOTE]
Bitkili Akvaryuma İç Filtre Takviyesi Yapılır Mı ?
[QUOTE=mhmtcndd]
sadece kafa kısmını mı kullanmalıyım filtre sistemini de kullansam zararı olur mu ?[/QUOTE]
Kullanabilirsiniz tabi. Amaç sadece sirkülasyonsa görüntü kirliliği olmasın diye söyledim.
Bitkili Akvaryuma İç Filtre Takviyesi Yapılır Mı ?
Şiddetli olmadığı sürece sirkülasyon önemli, özellikle bitkili akvaryumlarda. Çok güçlü olmayan bir iç filtrenin kafa kısmını kullanabilirsiniz. Ortalama 400l/h gibi bir debi işinizi görebilir.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,599,086 Mesaj
  • 381,301 Konu
  • 91 Forum
  • 131,788 Forum Üyesi
  • 1,396 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,868 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.