ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Atilla Karadağ
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
66
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
21 Nisan 2014 22:51
Son Ziyaret:
4 Saat 57 Dakika önce
Toplam Mesaj:
34 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
26 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Atilla KARADAĞ
Doğum Tarihi:
01 Temmuz 1989
Yaş:
31
İl:
Malatya
Meslek:
Veteriner Hekim
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Atilla KARADAĞ 🐟🐟🐟 balıklar yemek değil dosttur 😋

SON 10 MESAJI

Vatozuma Ne Oluyor
Valla yorumların hepsini baştan okudum, kimsede bende 10 litrede yaşıyor, ben yaptım oldu tarzında konuşmamış. Belki sert olacak ama gelip burda "vah vah hobi ne hale gelmiş. Yine ben yaptım olducularla dolmuş bura. Hobinin kafası sakat" tarzında konuşmayın. Olaya hangi dağın tepesinden bakıyorsunuz arkadaş? İnsanlar imkanı dahilinde birseyler yapmaya çalışıyor. Bilenlerin bilmeyenlere gelip "ah vah" tavrında bakması beni rahatsız ediyor. Önce yorum yapanları yerin dibine sokup sonra konuya fikir, çözüm vs. Söylüyorsunuz. Hiç yardım etmeyin daha iyi. 1736373837473 kere söyledim arkadaşımız kendini geliştirdikce ve imkanı oldukça akvaryumunu buyutecektir. Birde şu balıklarla insanları kıyaslamayın artık. 6 çocuk yapıp bir odada yaşamak nedir ya. Balık camdan boşluğa bakıp üzülmüyor arkadaş. Kaderine kahretmiyor. Hatta cama da vurmuyor. Yeri biraz dar olabilir tamam. Vatozlar genelde motorun arkasında, kayaların arasında, küp içinde saklanır. Ki huzursuz ise hiç çıkmaz. E bu hayvan salına salına geziyor. Kimse bise demeden adam Pet şişeye koy hmm tabi tabi orda da yaşar. Hmm olur öyle balık şımarır arada triplerine girmiş. Bu nasıl bir yüksekten bakmadır. Kimse kusura bakmasın. Yeri gelince söylemek lazım.
Vatozuma Ne Oluyor
Yorum yapmaz bey :) durumu dramatize etmeyelim. Evet şu anda bu hobicilerin en büyük sorunu balıklarının yanık kalması :))) gerçekten bunu mu anladınız. Ben bir değiştirme furyası başlatmışım gibi davranmayın lütfen :) komik oluyor. Neyse hobisi kafadan sakat olmayanlar ne demek istediğimi anladı sanırım.
Vatozuma Ne Oluyor
Biz insanız. Onlar balık. Onlar arkadaşlarıyla dışarı çıkıp sosyalleşme ihtiyacı duymuyor. Yada okula gitmiyor. Bir işte çalışmıyor. Bizim 4 metrekarelik yerde yaşamamızla kıyaslayamazsınız. Balıkları bizimle kıyaslayamazsınız. 20 balığı bu akvaryuma koysanız balıklar perişan halde olsa anlarım. Ama ben ortada sorun görmüyorum. Arkadaşımızın kendisini bu konuda geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Buda bir sorun değil.
Vatozuma Ne Oluyor
Evet doğrusu bu. Yanlış değil. Alabiliriz, verebiliriz, değiştirebiliriz. Hobi bu. Balık büyüdü akvaryum dar geliyor değiştirelim. Bence gayet doğru. Petshop lar neden var? Hobiyi yaparken canlıları da düşünerek değişim yapabiliriz. [:iyi:]
Vatozuma Ne Oluyor
Frknsyl kardeşim. Balık iyi, bu arkadaşımızın akvaryum boyutu bu kadar. Balık da entellektüelleşecek diye uğraşmıyor. Bu hayvan sıkılmıyor, kendini geliştirme çabası içinde değil ki. Yiyip yüzüyor. O kadar da küçük bir hacim değil bu balık için. 6 cm balık. Büyürse verir küçüğünü alır. Cengizhan kardeş kimsenin kimseyi hobiden uzaklaştırma çabası içinde olmadığını bende biliyorum ama oluyor bu durum. Siz dahil herkes de eminim ki bu işi başına gelen olumsuz şeylerden sonra öğreniyor. Yani doğrudur önceden araştırma yapmak iyidir ama yapmıyor kimse. Balık 10 cm olacağına 6cm olmuşsa bu çok büyük bir sorun değil. Bence arkadaş zamanla imkanları dahilinde akvaryum şartlarını düzelecektir. Bu iş ha deyince olmuyor. Hacim küçük ama balıklar iyi. Arkadaş balıkları önemsemis ki burda araştırmış. Demek ki ilerisi de gelecek. Benim anlatmaya çalıştığım birimiz birsey soruyoruz mesela balık beyaz benek olmuş adam diyor hacim yetersiz. Şu hacime fena taktım ben :) bazen küçük arkadaşlarımız konu açıyor, ufak akvaryum kurmuş heves etmiş. Yazan çocuğun yazımından çocuk olduğu da belli yani. Adam altına suyun nitrat değerlerini yazmış, azot döngüsünden bahsetmiş :) benim takıldığım bu. Umarım anlatabilmişimdir.
Vatozuma Ne Oluyor
Balıkların doğal ortamlarına en yakın yaşamalarından ve ihtiyaç duydukları koşulları sağlamanın önemli olduğundan uzun yıllardır haberim var. Bu şartları sağlamak için epeyce emek, zaman harcayıp imkanlarım el verdikçe maddiyat ayırıyorum. Bu konuda kimseye aksini iddia edecek kadar bilinçsiz davranmam. Tahminimce şu sitedeki herkes ömründe en az bir kez leopar vatoz beslemiştir. O insanlardan biri bana bu videodaki vatozun hasta olduğunu söyleyebilir mi? Hadi ama arkadaşlar bu işten anlayanlar videoyu dikkatlice izleyip bana bu vatoz hasta bir an önce burdan cikarmazsan ölecek desin??? Bende eskilerde yosun sorunu için leopar vatoz alırdım. Bu balığın dev boyutlara geldiğini biliyorum. Üstelik küçük hacimli akvaryumlarda bile büyür. Ben büyüyen vatozu götürüp petshopa verip tekrar küçük bir vatoz alıyordum. Ki ağzı büyüyünce yosun yemeyi bırakıp yem yiyor zaten. Her neyse. Bu durum bana biraz durumu anlayamayan ustanın motoru indirip tekrar toplaması gibi geliyor. Her anlaşılmayan durumda hacim deniliyor sanki. Ben arkadaşımıza biraz daha büyüdüğünde benim yaptığım gibi daha küçük bir vatozla değiştirmesini öneriyorum. Birde maddiyat olarak yetersizsen burda işin yok bırak bu hobiyi temeline dayanan bütün sözler bu işe merak salmış yeni arkadaşların hevesini kırıyor bilginize.
Vatozuma Ne Oluyor
Arkadaşlar şu hacim işini çok üstelemeyelim. Bizde biliyoruz balıklar da canlı, doğal ortamını yakalamak önemli. Tamam bu konuda okeyiz. Ama herkesin de evine okyanus kurma imkanı yok. Bazı arkadaşlarımızın imkanları bu kadarına el veriyor ve bu hobiyi de yapmak istiyor. Ki arkadaşımız da şişede balık turşusu yapmamış. Bir balık bir vatoz koymuş. Sudan belli ki filtreleme de iyi. Balıklarda da sorun yok. E bırakalım uğraşsın herkes imkanları ölçüsünde. Hangi konuyu açıyorsam hacim hacim hacim. O adamda ister 4 metre akvaryum karşısında uzanıp seyretmeyi. Tamam hacim konusunda toplum olarak baya bilgilendik. Artık bir sonraki konuya geçelim mi?
Vatozuma Ne Oluyor
Bir sorun yok enerjisi fazla gelmiş :) sağlıklı gayet. Yerine alışmış saklanmıyor. [:iyi:]
Vatozuma Ne Oluyor
Şımarmış[;)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.