ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
denizim20
Kullanıcı Grubu:
Yönetici
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
305
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Ocak 2012 21:04
Son Ziyaret:
10 Saat 36 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1836 [0.67 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Deniz TURAL
Doğum Tarihi:
14 Nisan 1992
Yaş:
27
İl:
Istanbul
Meslek:
Tarih Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Varlığı belirsizin anlaşılır mı yokluğu? Hangi dil anlatmaya yetkin yeterince sonsuzu?

SON 10 MESAJI

Dişi Lepisteslerim Çiftleşmek İstemiyor!help!
[QUOTE=MertA]

Ciddiye alabilecek insanlar varsa zaten balık beslemeleri sağlıklı değildir.

Dişi bir çiftleşme ile bir kaç kere hamile kalabilir, bu balıklarda sperm saklama özelliği vardır.Kendi akvaryumumda erkeği ölen endler 3. kez yavru veriyor. Yani yavru vermesi için her doğum sonrası çiftleşmesine gerek yok. Lepistes erkekleri sürekli dişi ile çiftleşmek ister doğada da bu şekildedir. Hamile yada çiftleşmeye ihtiyaç duymayan dişi sazlıklarda saklanır ve sakin bir hayat sürdürüp karnını doyurup doğuracağı günü bekler. 50 lt akvaryumda bu olanağı olmadığından sürekli kaçan bir dişi ,kovalayan bir erkek izlersiniz. Dişi sayısını arttırmanızı saklanacak bitkiler koymanızı tavsiye ederim. Biraz empati yapınız sürekli arkanızdan sizi dürtmeye çalışan biri tarafından kovalanıyorsunuz, çokta hoş bir duygu olmasa gerek. [:?][/QUOTE]
Bu yorumları genç ve hatta çocuk birçok insan okuyor bu sebeple söylemek istedim. Yeni yeni bilgilenmeye başlayan kişiler için bu söylemim. Yoksa elbette balık besleyen biri bunun farkında olur. :)
Dişi Lepisteslerim Çiftleşmek İstemiyor!help!
[QUOTE=MertA]Başı ağrıyordur. 100 lt suya 1 tablet majezik atın. Ertesi gün 1 kaşık mesir macunu eklerseniz 1 aya kalmaz akvaryumunuz yavru ile taşar.

[/QUOTE]
Ciddiye alınabilir bu tarz mesajlar. O sebeple daha uygun mesajlar yazarsak iyi olur. [:)]
Çöpçü Veya Vatoz , Lepistes Yavrusunu Yermi ?
Gece dibe çöken yavruları yiyebilir çöpçü balıkları bizzat şahit olduğum için biliyorum. Genelde güçsüz yavrular oluyor onlar ama.
Uyum
Hiçbir sıkıntı olmaz. Vatozlar akvaryum dünyasının en masumları bence.
Katil Salyangoz Adi Salyangozları Yemiyor
1 tane yeterli gelmiyordur. Genelde sürü şeklinde çörekleniyorlar avlarının üzerine. Yani 5-10 tane daha ekleyebilirseniz etkisini arttırabilirsiniz.
Lepistes Kuyruk Erimesi Mi Var? Fotolu
Sıkıntı olmaz 4 erkek. Normal bakımlarına devam edebilirsiniz bir şey yapmanız gerekmez yani. Akvaryum suyuyla eşit sıcaklık olsun ama alacağınız akvaryum.
Lepistes Kuyruk Erimesi Mi Var? Fotolu
Cihan Bey merhaba. Balıklarınızda kuyruk erimesi yok sadece kuyrukları tül gibi olduğundan diğer balıklar ısırıp koparıyorlar. Bir süre ayrı bir akvaryumda ya da ortamda tutabilirseniz eski formlarına kavuşurlar. Sevgiler.
Moli Cinsiyeti
Beyaz erkek, benekliler ayrı ayrı mı anlamadım ama fotoğrafta görünenler dişi.
Molim Hamilemi
O zaman çok fazla yemleme yaptığınız sonucu çıkar.
Molim Hamilemi
Balık hamile evet ama şu kadar günü var demek zor. Bu genelde akvaryum şartları (sıcaklık, su değeri) gibi koşullara da bağlı olmakta. Ancak Molly yavruları genelde iri yapılı olduğundan yeterli saklanma alanı yaratılırsa yenmeden kurtulma olasılıkları yüksek olur.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 322 Online Kullanıcı, 175 Üye

Online Kullanıcılar

idiopatik, blitzkrieg, soner-can, Emerse, cheki, Kromatit, ilhannnn01, apistoapisto, ONRAYDN, Ibrahim90, Bayulker, AmazonDream, UmitYilmaz, mescalito, fikret43, abdullahgercek63, Apistotales, candas, Burak Dişli, MiSoSiKiaN, Mikail Erdoğan, hakancakir, freediscus, GLOSTERKANARYA, karahan3240, dr_ozi, ademakci, levity, Adnanyum, demirsoy, oscar., orimohito, BerkayÖzcan, fatih mutlu, SCORPION_79, abdullahercantr, Ladres, KILLIFISH, barxbull, denizulucutsoy, gssmartboy, Arkun, ilker2626, ilker özkan, nzm06, Ali Turkay, sy0666, Rapsodistanbul, istanbul34, hipnos, Murat8, indianaconz, BoraBerkol, tetrazona, DiscusFan, bazalisk, mustafakuzu, sarıyerli 1970, Tugberk, abdullahk, naciyekaracan, icelebi, Fatih ÇE, burundi, WaveRider, mkrbgaL144, cyhn84, forester64, ccrawenn, Efekulien, semihoruz, tetradiscusyem, Ayktakdmr, Orhunekm, Bisnev99, KRaL_MaLaWi, erdalakçay, aziz_basak, ByTKN, selmanfaris, Kerem, rccol, aXarayli, nberenrosa, krib, darkaura, Foai, BerkayS, gurkangul87, KEREMERT, Nadirmbuna, Selimbicer, ngokkaya, s1nan, Clear, incaia, SoSriKuA, HobiAkvaryum26, Buğraa, Salihinan, Alcynone, Onurdem78, ChannaGachua, SalihNarci, husumut, BywenzeL, haylaz15, TropizmAkua, erenkoy, Hasan112, eskiyapar, engin045, recep3410, Supervenenis, semihco, 1923BnJn, hayrettinn, Üzeyir bulut, rexxter, ibrahimcoskungul, erayra, gokhan ilhan, Keremkurt34, s3lck, JaapStam, leventzl, rifai, Altispinoza, editors0, yagmuryurekli, sharkemre, Sezerturunç, MEID, Serhat(lucifer), ankara0606, Therbosstat, ABDULLAH DOĞRU, Mannfischer, Leonnnn, Efe05, bhdr8650, Harlequin, Forwad67, m3mm7r, ccapslcokk, yigit212121, ///yasin///, aldemirgen, herhangibiri, Frodobaggins, TaçKuyrukBetta, Cingoz77, ipkrt, Kemalk41, eroltaşdelen, onurxonur, fretchord, HardScape, alvin21, msb16, arconim, dislokasyon, vedatcebbar, JustWatch137, adige_07, mcsavaskan, ersel, egedin, mkr42, gyunda, k3rp3t3nn, Gtuncay, ferbay, nvrkcy, denizihtiyaroglu, OzanEge,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,751,906 Mesaj
  • 402,547 Konu
  • 91 Forum
  • 142,345 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,433 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.