ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
esuc
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
23
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ekim 2016 18:56
Son Ziyaret:
39 dakika önce
Toplam Mesaj:
59 [0.23 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
37 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
Esat Uçan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Esat UÇAN

SON 10 MESAJI

Rem Algae Ve Ölümler
Beni asıl şaşırtan hiçbir reeflowers yetkilisinden açıklamaya rastlayamamış olmak, BU KADAR MI GÜVENMİYORSUNUZ ÜRÜNÜNÜZE ?
Rem Algae Ve Ölümler
Konu hortlatmak pek hoş karşılanmaz normalde ama isabet olmuş ben de tam buna benzer bir konu açacaktım. Önerieln dozun altında kullandığımda dahi balığım bi saat suyun üstünde bi köşede ağzını garip şekilde hareket ettirerek hızla nefes alıyor sonra düzeliyor. Foruma baktığımda benzer anormal tepkileri alan biçok hobici gördüm ama üzerinde balığa zararı yoktur yazan Reeflowers yetkililerinden tek bi açıklama dahi göremedim neden ?
Power Led Hakkında Yabancı Kaynak
Cevap yok. [zzz][zzz][;)]
Power Led Hakkında Yabancı Kaynak
Power led yapıp satan biçok kişi gerek renk dağılımını gerekse renk adetini paylaşıyor herkesle. Forumdaki meşur konuyu da açan kişi de biçok kişiye KENDİ DOĞU OLDUĞUNA İNANDIĞI şekikde armatür yapması konusunda yardımcı oldu yani bu ticari bir sır değil. Madem mesele daha çok para kazanmak çok daha ucuz olan beyaz ledle de armatür yapıp satabilirdi hatta belki daha bile çok kar ederdi çünkü kırmızılı morlu lede 300lira veremeyen çok daha fazla kişi 100liraya satılan çok başarılı ledi florasana tercih ederdi. Neticede eğer kişi kendim yapıcam diyosa, satan kişilerin çoğu kendi yaptıkları tasarımı herkesle paylaşıyor, kendi yine renkli yapabilir. Bence en azından türkiyede benim tanıdığım iki sürekli led yapıp satan kişi daha çok kazanayım diye değil gerçekten yaptığının doğru olduğunu düşündüğü için böyle armatür yapıyor. Kurum neyse de kişinin niyetini kesin bilebileceğinizi sanmıyorum.. Siz bi şey diyosunuz eyvallah başkası da bi şey diyor iki taraf da çok çok emin kendinden bu yüzden yerli değil yabancı kaynak istiyorum. Eve gidince linki okıycam başka varsa dediğim gibi konu onları da göndermenizi bekliyorum[EDIT]estu,2017-05-03 19:29:02[/EDIT]
Power Led Hakkında Yabancı Kaynak
Google görsele finnex led yazdığımda bu markanın da bazı armatürlerde mavi ve kırmızı kullandığını gördüm bunu da satış stratejisine mi bağlıyorsunız http://www.plantedtank.net/forums/145-finnex/426233-15%25-off-new-finnex-fugeray-planted-led.html#/topics/426233?page=1

Led, power led, florasan farkı, kırmızı mavi renk spektrumların gelişime etkisi gibi konuların tartışıldığı bikaç link atabilir misiniz ?
Power Led Hakkında Yabancı Kaynak
[QUOTE=Tunc Berk]Size iyi çalışmalar...[/QUOTE]
Teşekkürler. Renk konusunun açığa kovuştuğu konuyu atabilir misiniz rica etsem.
Power Led Hakkında Yabancı Kaynak
[QUOTE=Tunc Berk]Sorunuzun bu gezegende bir cevabı yok. Flo ile power led ile normal led ile bitkili tanklar yaptım başarılı oldular. Led projektör ile yapanlar, tasarruflu ampuller ile yapanlarda başarılı oldular.

Az enerji ile çok iş mantığı ile power led tercih ediliyor.
Renk olayına gelince bu forumdaki led konusunda tartışıldı aydınlatıldı zaten.

[/QUOTE]

Nerde nasıl aydınlatıldı link atmanız mümkün mü?

Türklerden başka milyonlarca insan keşfedemedi mi henüz az enerjiyle ile çok iş yapmayı bilimde çok çok ilerde olsak gerek o halde? (Yaptılarsa görmek incelemek istiyorum hiç kimse led kullanmıyor demiyorum florasana göre çok çok azınlıkta kaldığını gördüm bunun nedenini öğrenmek istiyorum)
Power Led Hakkında Yabancı Kaynak
[QUOTE=selahaddinn]Aradığınız şeyi şimdi anladım ama bukadar da araştırma gerektiğini sanmıyorum. Formda bir arkadaş paylaşmış ,bence yeterli bir konu eni sonu aya mekik fırlatmıyoruz.
Amaç Bitki için gerekli ışığı bitkiye sağlamak 3 adet 1 w yerine Birtane 3w merkeze koyarsak 90° lens ile aynısonucu alırız pek değişen bir şey değil
1w led ler ile daha homojen ışık karışımı sağlarız.120 cm Akvaryum merkezi ne 3w led koyarsak merkezdeki bitkiler fazla ışık alırken uç noktadakiler az ışık alır 3 led kullandığımızda 3 adet merkez nokta oluştururuz .
konuyu bu akşam bende daha ayrıntılı araştıracağım.
[/QUOTE]

3tane 1watt, 1 adet 3 watta eşit mi acaba ? işte bu yüzden araştırmamız lazım. [EDIT]estu,2017-05-03 17:55:57[/EDIT]
Power Led Hakkında Yabancı Kaynak
[QUOTE=FurkanTezcan]Siz forumda ki bitkili tankta led kullanımını okudunuz mu?
Ve bizim forumda kullanan bir sürü kişi var,örnekleri var,ne kadar iyi bir sistem olduğuna dair.İlla ki yabancı kaynak şart mı sizin için?
[/QUOTE]

evet
Power Led Hakkında Yabancı Kaynak
[QUOTE=selahaddinn]Power led aquarium for planted yazıp Google den ararsanız tek zeki kişilerin biz olmadığımızı görmüş olursunuz :-) Google çeviri kullanılarak söylenmek isteneni anlayabilirsin[/QUOTE]

yetecek kadar ingilizce biliyorum şükür, yazdım ama ulaşamadım sizin ulaştıklarınıza link atabilir misiniz lütfen

[QUOTE=AdilBOZTAS]Ben araştırırken yabancı bir çok kaynağa rastlamıştım
https://www.youtube.com/watch?v=MeV0ZpYeQ50
https://www.youtube.com/watch?v=SpgAzYSLzoI[/QUOTE]

sonuca dair bi şey paylaşmamışlar, paylaşsalar da küçük yada sınırlı sayıda akvaryumla sınırlı sayıda bitki türünde denenmiş videolarda. Başarısına dair ne teknik ne deneysel bilgi göremiyorum bu videolarda. Niye Türkiyede 1er watt kullanılırken 3 wattlık kullanmışlar acaba hangi renk hangi düzende ve neden [:?][EDIT]estu,2017-05-03 15:35:39[/EDIT]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,467,900 Mesaj
  • 363,461 Konu
  • 91 Forum
  • 123,645 Forum Üyesi
  • 1,346 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,389 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.